Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

ciągle i nadal


Rekomendowane odpowiedzi

Ewo to urok poezji nieprawdaż?

Wu Szu - zamiar był taki: śliską obojętnością - moją, i strachem samotności - twoim. myśle że trochę nieświadomie udało mi sie użyć słowo zniewolenie w 3 znaczeniach, z czego sie bardzo ciesze bo napisałem tem utwór, jak sporo ostatnio, w oknie orga. (musze sobie pokopiowac na wypadek jakiegoś bana;)

Stefanie - rozważę zwłaszcza że rozważam...

dzięki za wizyte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podmiotem liryczny jest osobą pełna rozterek, podmiot liryczny jest niezdecydowany;
- momentami jest zniecierpliwiony obecnością pewnej osoby w pokoju --> w jego sercu,
myślach, pamięci ;
- pragnie wyrzucić wszelkie wspomnienia, przeciąć więź łączącą go z adresatem wypowiedzi ;
- dość skomplikowana sytuacja. ten fragment może świadczyć /acz wcale nie musi !/ o tym,
że peel sam do końca nie wie, czego chce. mianowicie :

'jeszcze tu jesteś?!
pomiędzy (...)
strzałem w pysk a spazmem połączenia'

raz podmiot liryczny nienawidzi, ma po prostu dość tej osoby, z drugiej strony 'spazm połączenia'.
moim zdaniem chodzi o wspólnie przelane łzy, które doprowadzają w ostatecznym rozrachunku
dwie osoby do consensusu ;
- podmiot liryczny boi się samotności i może to jest generalnie przyczyną, dla której nie rozstał się
jeszcze z tą osobą. zdaje sobie jednak sprawę z nonsensowności swojego zachowania
względem siebie samego, jak i tej drugiej osoby ;

zastanawiam się jeszcze czy podmiot liryczny nie mówi czasem o bogu / Bogu. nie wiem.
może to, co napisałem zupełnie odbiega od Twoich zamiarów. niemniej jednak tak generalnie
postrzegam Twój wiersz i przyznam, że mnie się on podoba.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...