Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czytasz ten tekst przez dziurę
w mojej popieprzonej głowie
położyłem go na półkach sklepów
położyłem na witrynie w sieci

mówię ci że
zobaczysz ten produkt i popłyniesz dalej
bo jest prosty wtórny i wadliwy

i chcę ci powiedzieć że
wciąż pełznę ciągnąc plastikowy krzyż
oglądam bogów uwięzionych w szkle
bez poczucia że to jeden że to zero

dalej autobusem z brudem pracowników
w oparach spirytusu tramwajem sunę
na codziennej lini
życia

paradoks.

z punktu a do punktu b brak spotkań
zwykłej zmiany bym nie musiał
wciskać tego gówna

produkt średni. produkt szczery.
wołam tylko: gdzie ta dłoń z papilarnym
drogowskazem

ale biegnij już
po ulicach chodzą piękne manekiny
mamy święta w październiku

Opublikowano

piękny, twardy prawdziwy i szczery wiersz, lubię nazywanie rzeczy w mocny i prosty sposób, temat mi pasuje, bo ja też czuję się zadeptana przez współczesność, pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ... myślę podobnie... :)
    • @LessLove  Twój wiersz?
    • @LessLove... pełna zgoda... dzieci są cudem tego świata... :) i można wiele ciekawych, zabawnych  rzeczy usłyszeć, w trakcie ich dorastania.  Dziękuję za czytanie i komentarz. Pozdrawiam.  
    • Pytała kucharka rzeźnika z Konina Czy drób jest lepszy czy też wołowina? Rzeźnik nie idiota Lokalny patriota I według niego najlepsza konina.
    • @Alicja_Wysocka... co do formy, lubię taką i starałam się także, by kolejny Zryw był w miarę logiczny, choć czasem jakiś tytulik, z 'mozołem wpychałam' w wymyśloną treść. A stan bohaterki... chciałabym, aby Czytelnik miał dowolność interpretacji i Twoje.. albo, albo.. bardzo mi się podoba... :)  Dziękuję Ci za odwiedziny.   @andrew... bywa, że uciekamy w swój światek, ale... jeżeli jest się blisko, pomimo... to cieszy.. :) Dziękuję za bycie.    

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Helena bacią moją była wplotłam ten tytuł do kompletu ale jej słowa do dziś dźwięczą i uwierz - także się rozklejam... :)   Jacku, w rymowanych odpowiedziach - komentarzach chyba nikt Ci nie dorówna..:) Dziękuję bardzo za kolejne strofy.   @Berenika97... droga Komentatorko...:) bo tak należy Cię zwać.! Doczytałaś chyba więcej, niż ja sama usiłowałam poskładać w jakąś całość. Przepiękna interpretacja, czytam i.. nie mogę się nacieszyć takim komentarzem.... :) Pasuje wiele, może aż za wiele..:) Bereniko... BARDZO Ci dziękuję, ślę ukłonik w podziękowaniu.                   Bardzo Wam dziękuję za zostawione słowa... :)   Gościom, za cichutkie czytanie... @Simon Tracy... @Rafael Marius... @Leszek Piotr Laskowski... @lena2_... @Poet Ka.. także ślę podziękowanie.   Pozdrawiam całą grupkę.  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...