Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pomożecie?


asher

Rekomendowane odpowiedzi

Czytac nalezy. Bo zaprawde sluszne to i sprawiedliwe, sluszne i zbawienne, abysmy nie dali pogrzesc mowy i tak dalej. Totez sobie owe przedmiotowe prace konkursowe od poczatku do konca wszystkie jak leci jednym ciagiem bez przecinkow przyswoilem skutecznie.
Ja sie tam na prozie poezji i innych formach literackich nie znam, gdyz prostym czlowiekiem jestem, ale matko boska rymotworcza czestochowska po przeczytaniu prozy prozaicznie zazyc prozac chyba mi przyjdzie, gdyz albowiem poniewaz rece jak pletwy opadaja grawitacyjnie ku ziemi sciagane. I nieprawda jest, ze fala wielkiej pounijnowstapieniowej emigracji rownoznaczna jest z trudnym do opanowania 'odplywem mozgow' za granice. Znaczy, z tym odplywem, to prawda, ale te mozgi jakies takie na gwarancji - nowe znaczy i nieuzywane prawie calkiem....
A tak powazniej - bo czasem sobie zartujemy: pomijajac przewodniki turystyczne aspirujace do rangi obiektow literackich, i lekce sobie wazywszy forme wypowiedzi oraz jej artykulacyjna jakosc, jedna rzecz mnie uderzyla w tym wszystkim: samotnie ludzikom strasznie chyba jest i tak jakos niefajnie...
I w sumie gratuluje wygranej, bo jesli jury opanowalo trudna sztuke czytania na srednim poziomie klasy sredniej szkoly jak najbardziej sredniej, to wynik powinien byc oczywisty.
I teraz istotnie widze, ze owo 'nawzajem' bylo szczere, bo jakkolwiek moj mozg rowniez do najbardziej przepracowanych nie nalezy i swiezutki jest jest jako chleba naszego powszedniego kromka, to z drugiej strony pocieszam sie mysla, ze w kraju slepych jednooki jest krolem, nawet jesli posiada skutecznego zeza i krotkowzrocznosc nie pozwalajaca mu dostrzec niczego poza czubkiem wlasnego nosa...

Acha: i wiem dlaczego ten konkurs zostal nazwany 'Na Koncu Swiata Napisane'...#
bo faktycznie tak jest: Napisane. Koniec Swiata...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @hania kluseczka O no widzisz. Ja mam się za Twojego kolegę, fakt tylko internetowego, a Ty nie uważasz się za moją koleżankę. Jakież to faktyczne ;) W dodatku myślisz sobie nawet, że mam Cb za wroga ;) A do tego wszystkiego jeszcze mi kibicujesz ;) No naprawdę aż zabawne... @Amber Miało być w sumie zabawnie, a nie dramatycznie ;) No ale z odbiorem nie powinno się dyskutować, można tylko trochę polemizować. Nie bardzo się orientuję na temat księżniczki Anny :// Fakt z A są albo bywają nie przelewki ;) @poezja.tanczy ja już bym miał na 4 książkę, ale wydawcy robią mi lekce... dzięki @Amber A i oczywiście tes gorąco pozdrawiam M.  @Dagmara Gądek Ja bym się ogólnie chętnie zgłosił po ten 1 tomik ;) Możliwe to? Fakt ja akurat czasem stosuję powtórzenia, tak mi się jakoś wzięło... @violetta Oj oj od razu pijactwo... to jest tylko jedna z możliwych interpretacji, w dodatku nawet trochę autorsko nie zamierzonych ;)
    • Oj miesza się alkohol :) no winko to ja rozumiem, lamkę.
    • @Jacek_Suchowicz jest tak gorąco, inaczej się nie da:)@poezja.tanczy sąsiad nie widzi:)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Witam - miło że czytasz - masz racje że zastanawiąjące -                                                                                                      Pzdr. Witam - miło że mądrze - dzięki -                                                                    Pzdr. Witam - każdy inaczej widzi tak to działa -                                                                                Pzdr.
    • nic absolutnie nie mam przeciwko opisywaniu cielesnych doznań, sama od tego nie stronię i nawet wczoraj popełniłam teksty, które układam do drugiego tomiku ( pierwszy będzie jesienią). Ale jestem przeciw powtórzeniem - wczoraj dała mi spokój ; a później nie dając mi spokoju…   ponadto ambrozje - to jednak napój, ale niech już metaforycznie będzie ;))), pozdrówki miłe 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...