Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Messkłady SŁoneczne - cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

rozpocząłem kompilację wierszy Messkłady SŁoneczne - cz.2 - czekam na propozycję - chodzi o tematy dotyczące przestrzeni kosmicznej i człowieka, może ktoś ma ciekawą myśl, pytanie lub odpowiedź, może to też być opinia w załączeniu proszę spojrzeć na tematy z messkładów słonecznych części pierwszej, które znajdują się (bez reklamowania) na moim profilu http://www.poezja.org/debiuty/post.php?fid=70

z ukłonikiem i pozdrówką MN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po dwuch matrymonialnie..."

Po dwóch
matrymonialnie spiętych
stronach świata
stoimy,płaczemy
- zbiegamy na chwilę wolności

obnażamy sie z kosztów
plastycznego rozumu,
ściskamy na umór
kompleksy wyższości
- umieramy na rozkaz

naiwnie - bezmyślni
ludzie kosmosu



[jeśli nie o to chodziło to proszę o usunięcie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegladałam tego co jest (wybacz - brak czasu i ochoty ;), ale możesz się odwołać do czystej fizyki i kosmologii :D
czytam właśnie o zunifikowanych teoriach fizyki - np. o teorii supersymetrii czy teorii superstrun - myślę, że jest to ciekawy materiał na wiersz :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


tak, kosmologia nie jest mi obca, ale jeśli chcesz coś z niej wytknąć to proszę, ostatnio podkreślam w książkach zdania dotyczące jednolitości wiązki fotonowej, może kiedyś uda się ją podzielić?
z ukłonikiem i pozdrówką MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


wiesz - wystarczy wejść w gugla, a tak w ogóle jak masz jakiś pomysł to zapraszam, podziel się nim, zajrzyj też do byłych messkładów
z ukłonikiem i pozdrówką MN
ps. najlepiej wejść na jakieś strony NASA, bez reklamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


wiesz - wystarczy wejść w gugla, a tak w ogóle jak masz jakiś pomysł to zapraszam, podziel się nim, zajrzyj też do byłych messkładów
z ukłonikiem i pozdrówką MN
ps. najlepiej wejść na jakieś strony NASA, bez reklamy

wiem co to google. ale co mam se wpisać. ukłąd słoneczny czy wiązki sraty taty protonowe. ja nie mam o tym zielonego pojęcia wiec poprosiłem o link do jakiegoś artykułu, czy wprowadzającego czy po prostu ciekawego. a nie szukam sam bo mam doczynienia ze znawcą i osobą zainteresowaną. tak chyba łatwiej

chetnie cos poczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


wiesz - wystarczy wejść w gugla, a tak w ogóle jak masz jakiś pomysł to zapraszam, podziel się nim, zajrzyj też do byłych messkładów
z ukłonikiem i pozdrówką MN
ps. najlepiej wejść na jakieś strony NASA, bez reklamy

wiem co to google. ale co mam se wpisać. ukłąd słoneczny czy wiązki sraty taty protonowe. ja nie mam o tym zielonego pojęcia wiec poprosiłem o link do jakiegoś artykułu, czy wprowadzającego czy po prostu ciekawego. a nie szukam sam bo mam doczynienia ze znawcą i osobą zainteresowaną. tak chyba łatwiej

chetnie cos poczytam


to ja zaproponuję ksiązkę - ciekawa oi przystępnie napisana o podstawach itd: "Skarby Fizyki" red. Timothy Ferris, wydawnictwa Amber :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna dziura

Rozsiadła się pośród gwiazd wygodnie
Wymościła sobie cholera miejsce
jak leniwa kokocha
Żre
Nie–ma–szans żeby coś przeoczyła
Pęczniejący kałdun
Klepsydra
Lufcik do innego wszechświata



...)))...to staroć, ale może się na coś przyda.;-)

pozdrawiam.;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...