Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

muzyka


teraa

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Z pozycji jaką osiągnęła Mars Volta łatwo jest przekroczyć granicę między awangardą a nowatorskością na siłę, moim zdaniem znaczna w tym wina właśnie Omara. Muzyk zdolny, żeby nie powiedzieć- wybitny, a jednak odnoszę wrażenie, że w niektórych momentach trochę za bardzo daje się ponieść pseudo-intelektualnemu graniu, któremu bliżej do taniego szpanu niż muzyki. Mówię to w znacznej mierze po przesłuchaniu Scab Dates i ‘Tetragrammatonu’ z Amputechture (żeby nie było- kawałek jest przedni, rozbawiły mnie jedynie gamy na wstępie). Tak czy siak, po wybitnym Frances the mute (osobiście podobał mi się bardziej od De-loused, dzięki większemu zróżnicowaniu muzycznemu… no i ten „Cygnus…”!), ciężko jest mi powiedzieć coś złego o tym zespole, odnoszę tylko wrażenie, że Omar dominuje nad wszystkim,momentami te solówki naprawdę mógł sobie darować- na Amputechture (póki co) brakuje mi trochę wokalnych popisów Cedrica (chociaż Asilos Magdalena,Viscera Eyes, czy też Day of the Baphomets- orgazm w locie ;). Blisko miesiąc zajęło mi zgłębienie Frances the Mute, stąd, mój dotychczasowy kontakt z Amputechture traktuję jako przelotny flirt, i już wiem, że jeśli dalszy ciąg wydarzeń nie będzie przyjemny, to na pewno będzie ciekawy;)

Pozdrawiam

Fei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Taaa, szkoda, że chłopaki z Kula Sh. już nic nie nagrywają, już w ogóle nic.
Przepadli i nawet nie wiem za bardzo dlaczego, przecież z "Pigs, peasants
& astronauts" byli wówczas na szczycie...

Co do Siekiery to "Nowa Aleksandria" jest chyba jedną z najlepszych płyt
w - nie ukrywajmy - bogatym dorobku polskiego punka/nowej fali. Zresztą
w ogóle znacznie więcej szacunku mam do rodzimych dokonań. Polecam ci
Zielone Żabki, a z bardziej artystowskich klimatów taki zespół 1984, ale to
trudno znaleźć, nawet w necie (przynajmniej ja nie mam na chwilę obecną
żadnych namiarów).
A Patyczak też ma urok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera , całkiem niedawno był taki sam temat, ale nie pamiętam czy Ty go zakładałeś. Widzę, ze wszyscy się ładnie udzielaja więc i ja cos wspomnę.
Ogólnie zaimponowaliście mi. Połowy z tych nazw jakie wymieniacie wogóle nie znam.

Ja pozostaję od lat wierna czarnej muzyce, soul, rap, r&b.. Ale chyba wole old school.

Słucham też poezji śpiewanej i muzyki irlandzkiej.

Nie będę wam teraz wymieniać zespołów bo by strony nie starczyło. Myślę, że to wystarczy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



no no, racja racja.

a interpol ma lepszą pierwszą płyte, ta druga 'antics' - wczorja do snu puściłem jest dla mnie gorsza. mniej swieża, gorzej sie rozchodzi po kanałach, mniej pomysłów - ale to moje zdanie.

a nowa ep'ka kula shaker mnie zawiodła. oby album był lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam The Editors. To coś z tych nowych angielskich kapel, czy wręcz przeciwnie?
Air jest świetne, potrafi mnie ukoić.


hie, hie, z tym october swimmer to też mnie zadziwiłeś, bo pierwszy raz usłyszałem
taki tytuł, ale siedziałem cicho. Co do nowej płyty - świetny news, dzięki. Czekam więc
- zobaczymy, posłuchamy... Choć z reguły takie długie przerwy nie służą muzykom.

A dziś od rana mam jazdę na Becka (Hansena) - jeśli chodzi o pozytywne świrowanie
i lekkie schizy przy popowej muzie, to moim zdaniem nie ma sobie równych.

No i ciągnie mnie znowu do Arcade Fire, nie wiem jak to jest, ale naprzemiennie
nie mogę ich słuchać, to znowu coś mnie przykuwa do fotela:)


A tu masz, mój imienniku, prezencik:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=-XagVXbaUb8[/url], jeśli nie znasz.
W sumie łatwo znaleźć. A tam obok na YouTube masz linka też do tego
wspomnianego 1984, tyle że kawałeczek jest krótki, wyrwany z kontekstu
i w ogóle się nie nadaje za bardzo żeby reklamować tę kapelę:)
Pzdr!

ps. a z tym 2,50 to się wstydź, tak człowieka ochujać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego wszystkiego... mam jedną płytę Arcade Fire i myślę, że to jeden z ciekawszych 'popularnych' zespołów.

Archive mam 'You all look the same to me' i jest świetne, ale nie trawię kawałków z melorecytacją.

Od dawna Brian Eno z całym swoim ambientowym światem.

A dla rozrywki Bourvil ;) żeby poczuć kabaretowy Paryż jakiego już chyba nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszelkiej maści "metalach, rockach, hard rockach" etc. coś pękło i teraz nałogowo płytki "An Anthology of Big Band Swing (1930-1955)", coś dla mnie niesamowitego. Czytam przy tym, piszę, uczę się dosłownie wszystko.
Poza tym ostatnio Diana Krall i The Smiths. Aha i soundtrack z serialu "Batman & Robin" 1966.
Dla motywacji wrzucam hity Queen'u.
Wciąż siedzi we mnie Rage Against The Machine i COMA.
Bliżej nieokreślony blues.

I czasami patetycznie soundtrack z pierwszej części "Piratów z Karaibów".

A coś czego możecie nie znać - polska kapela Bramafan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...