Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jakie to banalne


Ewa_Kos

Rekomendowane odpowiedzi

Każde określenie będzie względne, o ile nie odniesie się do konkretnej estetyki...

nie utożsamiałbym nie-banalności z oryginalnością, nie-banalne jest to co dotyczy w miarę ważnych treści, ważnych dla postrzegania jednostki, ale też wartości, relacji. nie-banalność będzie też polegała na głębokości wizji, jakości analizy i trafności syntetycznego wnioskowania z analizy.

W ten sposób banał byłby analizą chybioną, powierzchowną, z góry skłaniającą się do popularnej retoryki.

dlatego czasem się obruszam, na nazywanie banałem dość ciekawych przemyśleń tylko ze względu na powierchowną analizę stylistyki czy symboliki, inaczej dalej uważam, że można napisać niebanalny wiersz o róży, jak i powalić banalną, aczkolwiek nowatorska formą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A ja myślałem, że ban to zablokowanie użytkownika;)

Swoją drogą 15 000 osób to lekka przesada, zwłaszcza że dziennie rejestruje się po 50 osób. Za rok będzie nas jakieś dwa miliony:D
no właśnie w rubryce ''statystyka forum''jest cyfra 15679 to znaczy. że to nie jest liczba zarejestrowanych osób?:))) EK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



A ja myślałem, że ban to zablokowanie użytkownika;)

Swoją drogą 15 000 osób to lekka przesada, zwłaszcza że dziennie rejestruje się po 50 osób. Za rok będzie nas jakieś dwa miliony:D
no właśnie w rubryce ''statystyka forum''jest cyfra 15679 to znaczy. że to nie jest liczba zarejestrowanych osób?:))) EK

Teoretycznie 15 679 zarejestrowanych osób, ale ile podwójnych i potrójnych kont itp to nie wiem. Może to wynika z zapominania haseł, problemów z rejestracją itd??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "banał" to określenie, z którego używaniem należy być wyjątkowo ostrożnym. W przypadku banałów w poezji, pojęcie to jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe do zdefiniowania. Bo przecież tematyka utworów powtarza się i trudno żeby się nie powtarzała...Ale zawsze można przedstawić ją w oryginalny, zaskakujący sposób. Ja banałem określiłabym kalkowanie powszechnie znanych schematów bez jakiejkolwiek własnej inicjatywy twórczej, bez własnego "wkładu". Ale jest to jakże niedoskonała definicja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banał czyli - oklepane , wielokrotnie sie powtarzające , nudne , zużyte , wyświechtane , nie wnoszące nic nowego
ale nie mówmy tego głośno , stosując takie kryteria 3/4 tego forum to banał
mało tego , całe życie to jeden wielki banał
ale jakie tak właściwie to ma znaczenie ??

kop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...