Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nabita na pal krzy-czy
jęczy
resztkami sił
galopuje serce

pierwsza krew
obficie spływa
w dół ud ał!
boli
za pierwszym zawsze

za drugim była już w niebie
ustami połknęła czubek
boga tego
na rzecz on ego
jej mamy
przechlapane
po wiedziała po

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dzięki za wizytę, miło mi jestem już rozpoznawany od strony formy
a po drugie to fakt że ten twór jest jak na moje rozwlekłe prace krótki
jeszcze raz dzięki za dwiedzinki

nisko się kłaniam i pozdrawiam
Opublikowano

Jak to miło czasem napisac - to jest to...
Krótko się czytało, ale nic dodac, nic ując. A dobre jest to, że każdy Twój wiersz jest inny, nie popadasz w kanon. Zresztą mieliśmy juz przyjemnośc o tym dyskutowac.
Ja zostawiam dużego plusa i serdeczne pozdrowienia.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




a dziękuję, dziękuję
brak jednolitego stylu może tylko świadczyć o mojej grafomańskiej drodzę "pisarza"
sam się sobie dziwię bo ostatnio to wychodzą mi różne rzeczy od takiej lingwistycznej zabawy przez zupełnie białe ściany po świszczące pieśni rymem
nie wiem może się kiedyś ukształtuję, lub będę błądził i pisał w wielu kierónkach na raz
jak na razie świetnie się bawię pisząc i niech tak chyba pozostanie

nisko się kłaniam i pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wiersz dla mnie jest o zabarwieniu mocno seksualnym. Czy mozna mieć wyrzuty z odebrania komuś dziewictwa? Nie jest ważne czy traci się je z bogatym narzeczonym własnej matki czy z kolegą z klasy? Kto tu ma wyrzuty:on czy ona? Sprytny kamuflaż.Gratuluję!
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Wiersz dla mnie jest o zabarwieniu mocno seksualnym. Czy mozna mieć wyrzuty z odebrania komuś dziewictwa? Nie jest ważne czy traci się je z bogatym narzeczonym własnej matki czy z kolegą z klasy? Kto tu ma wyrzuty:on czy ona? Sprytny kamuflaż.Gratuluję!


z treści może wynikać że ona ma wyrzuty, może mieć on i może mieć również matka
interpretację pozostawiam dla czytelnika aby sam na podstawie własnego sumienia zbudował sobie zakończenie
dzięki za wizytę
nisko sie kłaniam i pozdrawiam
Opublikowano

Panie Macieju, z perspektywy napisania tego wiersza niech pan powróci do mojego "erotyku" i odniesie się do tzw. walorów estetycznych, o których pan pisał??? Nie bardzo ten komentarz zrozumiałem. Pozdrawiam.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



zabawa z krzy, miała odzwierciedlać urwany oddech, przechodzący z spazmatycznych jęków w krzyk stąd to krzy- urwane celowo
enteroza zaawansowana, z tym sie zgodzę bo celowo przeenterowywuje takie teksty, pojedyńcze słowa mają dużo większe znaczenie

dzięki za komentarz nisko się kłaniam i pozdrawiam
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




kólko adoracji, heh dobre, ale weź pod uwagę, że Pan Krzywak i Pani Stanisława udzielają się dość znacznie na stronie, i to że ktoś pisze dużo komentarzy innym ma świadczyć o jakiś adoracjach, nie sądzę, a to że wolę czytać wiersze Pana Krzywaka od innych to już tylko moje upodobanie, więc pisanie takich postów jest dla mnie jak rzucaniem grochem w ścianę
dzięki za komentarz "wiersza"
Opublikowano

Macieju

tematyka wiersza nie oklepana i nawet zabawna (jeśli to tak można ująć)
ale sam wiersz nie jest dobry.
słaba forma, natłok czasownikowy i poślizg rytmiczny.
raczej na nie jestem.

pozdrawiam
Lucyna

ps. proszę sie nie obrazić ale kółka adoracji wszędzie są.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


się zgadzam
i jeszcze z Lucyną - Letnią sukienką
to jest słaby tekst - bo (między innymi)
zatracony w zabawach lingwistycznych
czas trochę wyrosnąć

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • ulewa   o deszczu z  użyciem  szumiących Staff pisał    miarowy i równy tak szemrał kroplami    Twój - chlusty i cięcia z ukosa tak obmył   dał życie
    • Koniec zwiedzania na dziś on orang hutan i ja istota dua kaki spojrzeliśmy sobie w twarz   Almayer's Folly biały człowiek i opium jego dom w dżungli   Dwóch procent w genomie brak by w łóżku leżeć na wznak  
    • I choćbyśmy grały te same akordy, zawsze będzie pół tonu różnicy. Może moje pianino jest rozstrojone, a może Ty nie grasz dla mnie, kiedy ja komponuję jedynie dla ciebie.
    • Być albo nie być - w tym kwestia istotna: Czy szlachetniejszą ideą jest cierpliwie znosić Strzały i pociski straszliwego losu, Czy też za broń chwycić  przeciw smutków morzu, I, stając w szranki, im kres położyć?  Umrzeć – śnić; Nic więcej: Snem swym światu ogłosić, że kładziemy koniec Serca rozterkom albo życia ciosom, Które dziedziczy ciało: oto jest spełnienie, Którego wszech winien żądać. Umrzeć – spać; Śnić  nawet może...– Lecz drąży niepewność: W tym śnie zatraty, sny jakie nadejdą, Gdy zrzucimy z siebie powłokę śmiertelną? Muszą nam dać czas na namysł – to szacunek, Co czyni z bytu długiego  - nieszczęście: Bo czemu cierpieć nam czasu bicze i obelgi, Ciemiężcy razy,  ludzi dumnych wzgardę, Ból niespełnionej miłości, z praw kpinę, Urzędów bezwstydne, zuchwałe szyderstwa, Które cierpliwi od niegodnych znoszą, Jeślibyśmy wreszcie  spokój mogli znaleźć W ostrzu sztyletu? Kto znosiłby trudy, Znoił się i pocił pod  życia ciężarem, Gdyby nie lęk przed tym, co ze śmiercią przyjdzie -  Nieznanym krajem, z którego porządków Żaden człek nie wraca - to spina zamysł, I sprawia, że nam dorzeczniej znosić takie ciosy, Niż zbiec ku innym, których wciąż nie znamy? To ta świadomość nas czyni tchórzami, To tak radosny rumieniec zamiarów Skrywa chorobliwy, blady nalot myśli, A przedsięwzięcia wagi wiekopomnej Zmieniają koryto pod tym  naporem I zrzekają się prawa do miana - Działania.
    • @obywatelDobrej nocy, dziękuję :)     @Natuskaa  Dziękuję :)    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...