Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gdybym miał talent
to bym coś napisał

Może felieton
albo poemat heroikomiczny

A może powieść
czy też sonet włoski

Słałbym wiersze ze spiżu
w świat
dla potomnych

Nie mam talentu
więc nie piszę

A tak cudownie byłoby
być cytowanym

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Gombrowicz twierdził, że nie talent jest istotny, lecz osobowość, i że tylko osobowości bardzo silne są zdolne do autentycznej twórczości.

To pocieszające :-)))
Pozdrawiam :-)
Opublikowano

Hm, ciekawe jest to, co powiadasz. Do tego równie pocieszające, jak zastanawiające. Bo, jeśli, talentu nie mam, to może chociaż osobowość ?? Ważne, nieważne. Pozdrawiam, Fanaberko:)

Opublikowano

I to paradoks - twierdząc, że sie pisac nie potrafi, sie piszę. W sumie niegłupie to nawet, ale nalezy byc akurat w takim wypadku konsekwentnym, bo cała treśc staje się juz fałszywa. Czyli podmiot liryczny (oczywiście) na tym traci.
Aczkolwiek, przy dawce humoru i tolerancji do zaakceptowania jak dla mnie. Co do poprawności samego utworu mam pewne zastrzeżenia (np. powtarzasz dwa razy "może", może lepiej jakis synonim?)
Pozdrawiam!!!

Opublikowano

Ten utworek miał być swego rodzaju gierką, psikusem, taką niewinną zabawą. Nic na serio. Nie mniej jednak, cieszę się z pozytywnych emocji, jakie udało mi sie wywołać w odbiorcach( może z kolejnymi będzie podobnie?:). A kolega Krzywak, jak mniemam, wielkiego pojęcia o poetyce, bądź, szerzej,o teorii literatury, nie ma, więc po co wyjeżdża z podmiotem lirycznym?!? Pozdrawiam.

Opublikowano

Oj, takiego przyjęcia się nie spodziewałem. Bardzo miło, bardzo miło. Dzięki za słowa uznania. Pierwszy wiersz tutaj zamieszczony, choc z pewnością nieostatni. A to dlatego, że pisuje NA GORĄCO, bez pracowania nad utworem dlugimi minutami, godzinami...Super, nieSuper.

P. S Peel? Who's that?

papa dzięki jeszcze raz

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

I mowiles, ze to co ja napisalem bylo bez sensu;)
...gdybys mial talent... no ale kazdy w sumie moze pisac
zafascynowalo mnie pojecie "heroikomiczny"... mialo byc przez to bardziej gornolotnie czy co ...?

pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • zrobiły we mnie swoje  niedługo czekać  aż zerwę się im  jak ze smyczy         
    • @Maciek.JBardzo dziękuję za cenną uwagę.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Ja czytałem głośno: Na zatwardzenie niech pan coś mida! Z przyjemnością uzupełniam wpis o Twoją Maćku wersję. Mniej może ona rozkazowa, ale akcent jest tam gdzie trzeba. Pozdrawiam serdecznie.
    • @Berenika97 no piękne! Słowa jak flirtujące duszyczki – nigdy nie usiedzą na miejscu.
    • Pisanie*             Zamiana językowej różnorodności na ubóstwo przekazu myśli miała nieprzypadkową rewolucję: z początku powoli i wkrótce - z impetem jak ośmiornica wlazła na internetowe obszary - stale, konsekwentnie i upierdliwie nadal anektuje coraz większe obszary naszej rzeczywistości internetowej.             A redukcja mówionego, pisanego i śpiewnego języka wciąż postępuje, zapanowało skrzętne liczenie używanych słów, oszczędne szafowanie ich różnorodnością - jęła obowiązywać  łaptologia.             Tekst musi być skonstruowany bez językowej biżuterii - metafory, porównania i innych artystycznych ozdobników - one poszły paszoł won i modne jest podawanie na tacy byle czego - bylejakości, a nieobecność spekulacji, domysłów i niedomówień - czy też jakichkolwiek myślowych procesów - odarły poezję, prozę i prozę poetycką - klasyczną mowę wiązaną z dotychczasowego sensu.            Ludzie, którzy nie potrafią ułożyć byle zdania - zaczęli stosować relatywną logikę i w sposób gładki zmieniają to - co popadnie, a czego nie mogą - obśmiewają i wymyślili nowy sens wypowiadanych słów - odtąd styl nie może już być kwiecisty, arabeskowy i kwitnący - taki od razu wędruje pod ostrze gilotyny.             Ich zdezelowane sądy od razu chwyciły wiatr w żagle i poczęły surfować po morzach, jeziorach i oceanach odważnych spekulacji i stwierdzili, że nastała korzystna moda na używanie sztampy - trzeba być pojmowanym bez żadnego tam - ale, a idee należy głosić językiem obfitym w ogromne uproszczenia - w iście gołosłowną pustkę.             Uznali, że słów o rodowodzie przestarzałym - nie należy używać i ogłosili zwycięski zmierzch metaforycznych sformułowań, zaczęli bić w surmy zbrojne - obwieszczając wieczny odpoczynek niestrawnym  tekstom, warsztatom literackim i przydługim zdaniom i w rezultacie poszczególny człowiek zaczął dysponować nieograniczonymi areałami rozsądku.             Z powodu działań językowego rzeczoznawcy, który wtargnął na arenę dziejów, postanowiono wyposażyć piszących w stosowne przyodziewki. I tak się stało. Wnet zaprojektowano stosowne mundurki, a literacki naród prezentował się w nich identycznie, co wyglądało, jakby wyszedł spod jednej sztancy. Kto dał się wbić w to przyobleczenie, ten w niczym nie odstawał od chóru; kląskał i biadał w tej samej tonacji.­   Autor: nerwinka Źródło: opowi.pl
    • Pan             Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która bezterminowo chroni strategiczne firmy polskie przed obcymi podmiotami gospodarczymi - spoza Unii Europejskiej i nowe przepisy wejdą w życie dwudziestego czwartego lipca.   Źródło: WP Wiadomości              Strategiczne Spółki Skarbu Państwa można znaleźć w mojej ustawie zasadniczej - Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Narodowej.   Łukasz Wiesław Jan Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...