Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wpisujcie tutaj tytuły i autorów książek, które polecacie przeczytać innym.

Ja zacznę od trzech, potem dopiszę jeszcze inne:

- Pamiętnik Narkomanki - Barbara Rosiek (nigdy do żadnej książki tak nie tęskniłem)
- Lot nad kukułczym gniazdem - Ken Kesey
- Piękni Przegrani - Leonard Cohen (poezja pisana prozą - trzeba szukać, myśleć i interpretować)

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

-"Białe noce" F. Dostojewski (krótkie opowiadanie sentymentalne, już kilkakrotnie do niego wracałem)
- "Czarodziejska góra" T. Mann (7 lat z głównym bohaterem, to trzeba przeżyć)
-"Przez rzekę" zbiór opowiadań A. Stasiuka (dojrzała poetycka proza)

Opublikowano

No to i ja coś dorzucę:
1) "Spóźnieni kochankowie" - Wiliam Warton (poprawna pisownia?? bo zapomniałam :-)). Płakałam czytając, bardzo wzruszająca historia. Lubię tego autora.
2) "Martin Eden" - Jack London. Również wzruszonko. Wracam co jakiś czas do niej :-))
3) "Wędrówki" - Michael Crichton. Fascynująca opowieść o podróżach autora. Niezwykła porywająca lektura. Polecam gorąco :-)
4) "Z żab w księżniczki" - Richard Bandler i John Grinder, twórcy NLP (neurolingwistyczne programowanie). Dla pasjonatów psychologii i nie tylko. Książka w formie zapisu z seminarium NLP. Smaczny kąsek ;-)
5) "Proces poszlakowy" - Barbara Gordon, 1974 r.
6) "Ostatnia noc w Ciudad Trujillo" - Andrzej Wydrzyński, 1962 r., wydawnictwo "Śląsk" Katowice. Opis 31-letniej "Ery Trujillo"
To by było na tyle. Co za dużo to niezdrowo ;-)/B.

Opublikowano

Robert Wilson „Ślepiec z Sewilli”
Patrick Suskind „Pachnidło”
Carlos Ruiz Zafon “Cień wiatru”
Douglas Preston, Lincoln Child „Siarka”
Andreas Eschbach "Wideo z Jezusem"
I oczywiście Arturo Perez Reverte. Ja polecam „Szachownice Flamandzką” , „Klub Dumas” , „Ostatnia bitwa Templariusza” i „Królowa Południa”

Opublikowano

wszystko K. Vonneguta (+ "Eden Express" autorstwa jego syna)
wszystko Andrzeja Pilipiuka ;D ze szczególnym wskazaniem
tych książek, które dotyczą Jakuba Wędrowycza bezpośrednio :]

i wiele innych, które zrobiły na mnie wrażenie
np. "Szafa" O. Tokarczuk,
"Gra w klasy" J. Cortazara,
"Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa,
"Bujne życie Martina" A. B. Echenique,
"Sklepy cynamonowe" B. Schulza
a także wiele powieści S. Lema
dużo by wymieniać...

Opublikowano

"słoneczniki" i "paladyni" Haliny Snopkiewicz,
"przecież to wszystko" Anna Frankowska
"samotność w sieci" S.L Wiśniewski
"Pazur Łagodziciela" Gene Woolfe
"Autoportret Reportera" Kapuściński
"Daj siebie innym" Marek Kotański
"Modlitwa żaby", "przebudzenie", "Śpiew ptaka" Anthony de Mello
...

Opublikowano

A ja ostatnio na strychu wsrod starych ksiazek znalazłam cos swietnego!!!

Joanna Chmielewska-"KLIN"

polecam wszystkim bo naprawde niesamowicie mi sie czytało-to taki thriller z dozą bardzo fajnego humorku,szybko sie czyta i trzyma w napieciu:)


Pozdrawiam:)

Opublikowano

Nie mam pamięci do autorów ale polecam każdemu:
"Kochankowie mojej mamy" Zającówna
"Błękitny zamek" cos na M ;]
"Kwiaty na poddaszu" - nie znam autora, piekne ma nastepne czesci (juz nietak piekne) :] :p
"Bez mojej zgody" Jodi Picoult - teraz czytam jestem przy koncu :]

Jak bylam mniejsza (jeszcze mniejasza:) uwielbialam ksiązke "Północ w tajemnieczym ogrodzie"

"Kod Leonarda da Vinci" tez polecam, Browna (chyba ta??), cos intersujacego

a i jeszcze "Vernon" cudowna ksiazka mozna plakac do rozpuku, autora niestety rowniez nie pamietam :p

Pozdrawiam/Kasia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • "Wyryte kozikiem serca miłości"   Życie to sploty zachwytu i gniewu, wzloty, szczyty i klęski niewinności, kozikiem wyryte na korze drzewa: serce ze strzałą – uczuciem wierności.   Chłód dorosłości, kalkulacja twarda, obrączki złotem i kierpcami spętani, gdzie wylewa się z cierpienia ta czara, która życzliwie – lecz obelgą nas rani.   Młodość w mądrość przeistocz, daj ducha, pozwól odnaleźć istnienia okruchy, bo kiedy w miłość uderza posucha, tylko w pniu starym szukać otuchy.   Zbyt drogi luksus nie boli, gdy znika, kiedy myślą przy korze przystaniesz, by poczuć w sercu hart tego kozika i znów młodzieńcze popełnić kochanie.   Wpiąć warkocz wiatru w latawca poświst, wracać z tęsknotą do pnia, co nie gości, usiąść na ławce – w dawny, osobliwy, wyryty w drewnie akt czystej miłości.   Czasem pomoże, czasami dobije, gdzie drzewo wraz z parkiem dawno zniknęło, nikt serca tutaj już nie wyryje, w przeciągu pustkowia to miejsce utknęło.   Lecz choć tu pusto i drzewo zginęło, w duszy wciąż bije kozika ślad żywy – serce wyryte miłością nie minie, bo w nas na zawsze młodość odżywi.   Leszek Piotr Laskowski.     
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Tak, aktywne słuchanie to podstawa mądrości, przynajmniej według Azjatów. W Europie, czy Stanach mniej się je ceni. Pozdrawiam. 
    • A tak poza tym, zdaje się uczeń odkrył przyczynę mądrości swojego mistrza :)
    • Aparaty dla gorzej słyszących to sprawa ostatnich lat, wiec natura musiała coś robić, żeby ludzie z wiekiem nie głuchli. Dzięki za wpadnięcie.
    • ~~ Przysiadłam dziś na belce zadowolona wielce - że nogi spoczną nieco.   Tymczasem mrówek mrowie w sobie znanym sposobie znalazło się pod kiecą.   To było poza domem, a ja ze swoim sromem nie wiem, jak je wypędzić.   Tymczasem całe ciało od ukąszeń gorzało - strasznie zaczęło swędzić.   Na środku tej ulicy nie zdejmę przecież kiecy by je pogonić z siebie....   Zaszłam więc do sąsiada nie po to, by pogadać - lecz zrobić to, co trzeba.   Sąsiad "miał na mnie oko" - otworzył drzwi szeroko, by mi przychylić nieba.   Oj działo się tam, działo, gdy sąsiad swoją "pałą" ganiał po moim ciele.   Mrówek banda uciekła a ja pójdę do piekła - za co? Nie powiem wiele ... ~~ poniżej ten tekst w muzycznej oprawie - można go czytać słuchając, po kliknięciu w "więcej" pod spodem YouTube  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

          ...
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...