Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

padło pytanie, może odpowiemy?


fr ashka

Rekomendowane odpowiedzi

"WIecie co, powiedzcie mi jaki temat na tym forum nie jest oklepany... czytając stare i nowe wiersze zauważyłem, że każdy jest podsumowywany słowami:
Tak się już o tym nie pisze
Spróbuj szczęscia w prozie
Znów to
Znów tamto...

:| wyjaśnijcie mi, proszę...


Menkaure Semerkhet"

więc jak to jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



dlaczego w pierwszej kolejności metafory?
wiersz = metafory?
nieprawda.

nie twierdze że w pierwszej kolejności metafory, to że je napisałam jako pierwsze nie oznacza, że uważam że są najważniejsze. kolejność była przypadkowa :)

wiesz, ja już mam alergię, bo w wielu wierszach metafory zamiast być miłym dodatkiem, są jedynym elementem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


A ja się nie zgodzę. Bo wiele aspektów życia, jeśli nie każdy ma raczej właściwości koła, czyli się powtarza, całe życie składa się z cykli. Taka powtarzalność nie jest niczym negatywnym, to raczej naturalne. A czy mozna powiedzieć obiektywnie, że napisało się "lepiej"? To kwestia momentu, odbiorcy, miejsca, gustu, a wszystko to jest zmienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest źle postawione — nie chodzi o to, że temat jest oklepany, lecz o to, że sposób ujęcia, spojrzenia, środki wyrazu, wydźwięk i puenta są oklepane; innymi słowy, nie widać w ocenianym tekście próby twórczego podejścia, zamiast czego mamy powtarzanie tych samych elementów, klisz, skrótów, sformułowań
wynika to po pierwsze z niewielkiego oczytania autora i niewielkiej świadomości językowej oraz z nieuzasadnionego przekonania, że pisanie jest wartością samą w sobie — być może w skali mikro są takie wartości, w skali makro takich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...