Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Nata_Kruk

 

łatwiej być fugą w swoim życiu

spajając to co się rozłazi

ale toccatą być z ukrycia

nadawać tempo i nie marzyć

 

bo zamiast marzyć można tworzyć

przecież jest tyle do zrobienia

a tu Helena jak mimoza

jak czytam czuję się rozklejam

 

ten skromny koszyk oczekiwań

niech zacznie nam wyplatać ranek

a zegar słowom nada sensy

i wszelkie smutki pozamiatane

 

:))

 

Opublikowano

@Nata_Kruk

 

To bardzo wielowarstwowy wiersz, w którym dominuje stan „zawieszenia” między pragnieniem życia (oczekiwaniem na lato, bliskością) a psychicznym czy fizycznym unieruchomieniem.

Metafora kobiety jako „fugi” wypełniającej pęknięcia jest świetna, ale i bolesna.

Moją uwagę przykuwa też warstwa językowa - te wszystkie pęknięcia w słowach współgrają z pęknięciami w portrecie psychologicznym Heleny -Kaliny.

 

Bo przejście od Heleny do niepodległej Kaliny pokazuje proces wewnętrznej walki, która ostatecznie i tak przegrywa z nieubłaganym czasem, który „unicestwia słowa”. Zostawia z poczuciem głębokiego i pięknego smutku.

Opublikowano (edytowane)

@Alicja_Wysocka... co do formy, lubię taką i starałam się także, by kolejny Zryw był w miarę logiczny, choć czasem jakiś tytulik, z 'mozołem wpychałam' w wymyśloną treść.

A stan bohaterki... chciałabym, aby Czytelnik miał dowolność interpretacji i Twoje.. albo, albo..

bardzo mi się podoba... :)  Dziękuję Ci za odwiedziny.

 

@andrew... bywa, że uciekamy w swój światek, ale... jeżeli jest się blisko, pomimo... to cieszy.. :) Dziękuję za bycie.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Helena bacią moją była
wplotłam ten tytuł do kompletu
ale jej słowa do dziś dźwięczą
i uwierz - także się rozklejam... :)

 

Jacku, w rymowanych odpowiedziach - komentarzach chyba nikt Ci nie dorówna..:)

Dziękuję bardzo za kolejne strofy.

 

@Berenika97... droga Komentatorko...:) bo tak należy Cię zwać.! Doczytałaś chyba więcej,

niż ja sama usiłowałam poskładać w jakąś całość. Przepiękna interpretacja, czytam i..

nie mogę się nacieszyć takim komentarzem.... :)
Pasuje wiele, może aż za wiele..:) Bereniko... BARDZO Ci dziękuję, ślę ukłonik w podziękowaniu.

                  Bardzo Wam dziękuję za zostawione słowa... :)

 

Gościom, za cichutkie czytanie... @Simon Tracy... @Rafael Marius...

@Leszek Piotr Laskowski... @lena2_... @Poet Ka.. także ślę podziękowanie.

 

Pozdrawiam całą grupkę.

 

Edytowane przez Nata_Kruk (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...