Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

taki amerykański wynalazek
istny cud marketingowy
wcześniej czy później
każdy za-kupi

łopatologicznie rozrzucane ochłapy
promocyjnie przeterminowanego szczęścia
zdolne są trafić każdego

nawet fanatyczni empiryści
woleliby robić uniki
wonne nadzieje

przygnieciony nawarstwieniem
zapadam się
w pandemonium myśli
stłoczonych pod cynicznym parasolem

i tak zawsze pada na mnie
żeby chociaż deszcz

Opublikowano

Jasiu Jasiu....wiesz że nawet mi się podoba? myślalam że to jakiś gnio będzie, a tu całkiem zgrabnie poprowadzony temat, może nie jest to jakieś szalenie oryginalne, ale jednak jest.

zastanawiam się po co wciskać takie wyrażenie jak :empiryści bądź pandemonium, gdzie wcześniej było "łopatologicznie" , dla mnie trochę to odbiega stylistycznie i choć tutaj mogę przetrawić to radziłabym unikać, brrrr....

im dalej tym bardziej się rozkręcasz i nawet metaforki się pojawiają, ohoho, :)

nie no pointa jest niezla:)
masz malego plusika za ten tekst,
pozdr. a

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @Benjamin Artur   Bardzo podoba mi się motyw odrzucenia "kalkomanii uczuć". Pragnienie absolutnej autentyczności, zarówno w miłości, jak i w ostateczności.  Znakomita puenta. Świetny wiersz! 
    • @Poet Ka   Wiersz jest  jak przyspieszający pociąg, który nagle staje. Czas  obiecuje miarowy, przewidywalny bieg - a w rzeczywistości przyspiesza. To obserwacja egzystencjalna- w młodości czas wydaje się powolny, z wiekiem coraz szybszy. Im bardziej jesteśmy świadomi - tym bardziej widzimy, że czas oszukuje. Świetna puenta! Czas nie tylko nas oszukuje swoim tempem, ale na koniec okazuje się też bezlitosnym poborcą opłat. Super tekst!    ps. Inna kwestia, że jeżeli będziemy poruszać się z prędkością światła, to pozbędziemy się tego oszusta. :) 
    • @Posem   Rozumiem doskonale. Powiem Ci szczerze, że u mnie jest tak samo. Z jedną różnicą - tylko jedna osoba mi mówiła, abym z pisania zrobiła sobie po prostu hobby. :) Pozdrawiam. :)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Nie zawsze trzeba nadążać za myślami, bo skoro pytasz  a "ty" , to znaczy że ta osoba jest w już w myślach.  Bo przecież mowa i ta mowa pisana jest odzwierciedleniem myśli.  To tak mi się wydaje.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Leszek Piotr Laskowski   Bardzo dziękuję! Serdecznie pozdrawiam. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...