Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dziady cz. 4 1/2, czyli szopka świętojańska


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wuren za pochlebną recenzję. Nie dałem ci, niestety roli mówionej, ale taki jest los anestezjologa, ale - zdrugiej strony- jako jedyny nie musi ukrywać swej twarzy przed pacjentem.
Możesz napisać inny dramat, farsę, czy cuś tam. może tym sposobem zapoczątkujemy nowy dział na poezja org- dział imiena Jay Jaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem bardzo się powstrzymywać aby nie napisać na temat tego "czegoś" mocnych słow więc ugryzę się w język po raz tysięczny i mam tylko jedno, albo kilka pytań...

Jakim prawem, podpisujesz to "byle co" pod NAJWIĘKSZY POLSKI DRAMAT ROMANTYCZNY. Wiesz czym w historii polskiej literatury są "Dziady"?
Urządzasz sobie tym tekstem kpiny z arcydzieła wielkiego mistrza. Jakim prawem?

Rozumiem, że można czasami dla odprężenia pisać bzdury ale błagam Cię zmień ten tytuł bo to naprawdę jest niesmaczne...

Od kilku miesięcy pracuję nad Norwidem, od lat siedzę głęboko w Romantyźmie, "Dziady" znam na pamięć i jestem pewien, że Mickiewicz przewraca się w grobie. Pojechałeś na maxa.

Jednym słowem, żenada...płakać się chcę.

..."Dziady cz4 1/2" dlaczego? Chcesz wiedzieć co było przed? to się popytaj ludzi.
Nie piszę tego poto by wyszydzać czy drwić ale by cię ostrzec.
Kiedyś napisałem scenariusz krótkiego metrażu pt: "Kordian 2000" przenioslem, to w czasy dzisiejsze i zrozumiałem jak łatwo otrzeć się o kicz. Uważaj na to.

Mam nadzieję, że dałeś taki tytuł bo taki ci pasował, ale to nie halo jest trochę.
Chyba miałeś zamiary kabaretowe, ale to nie śmieszne jest nawet tylko tandetnie prześmiewcze.

Mam nadzieję, że mnie rozumiesz.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Piotrus, ty naprawde Wielki Romantyk jestes! Dobrze, ze nie widzisz, co golebie robia z Adamem na Rynku w Krakowie. Nie uczyli Cie, ze parodia dodaje splendoru i potwierdza wage utworu???

Jakis plebiscyt byl, ze twierdzisz, ze to najwiekszy dramat. Ja twierdze, ze WESELE.

Pozdrawiam cynicznie. Jest niedziela, a ja bylem kopac ziemie. Wybacz brak romantyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze drogi
"Pierś znowu tchnęła, lecz pierś lodowata,
Usta i oczy stanęły otworem,
Na świecie znowu, ale nie dla świata;
Czymże ten człowiek? - Upiorem."

a historyja kołem -po Polakach-
tortury odciska ślady na duszy
więc dziadów potrzeba
jak wina i chleba
jak wody -spragnionym i gorejącym
w mękach i bólu nieustającym

a mistrza trzeba nad mistrzami
który dostrzec mógł męki te srogie
i sprawnej ręki i mocy maga
bo na nic już dzisiaj sama odwaga
a i lekkość pióra także konieczna
by ciężką naturę unieść w powietrza
i dymu kłęby i one tak rozwijać
by uwalniały aromat i esencję duszy
by móc oczyścić i uwolnić z katuszy
bo
"... Nasz naród jak lawa, / Z wierchu zimna i twarda, sucha i plugawa, / Lecz wewnątrz ognia sto lat nie wyziębi; / Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."

"Ach, żal mi ciebie, biedny Słowianinie!". ///pozdrawia rena -dusza u-Mistrza-leczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Piotrowi spokój- nie podoba mu się, to o tym napisał- jego prawo. Pewnie nie dotknęłoby go, gdybym parodiował Trędowatą, lub inne tego typu dzieło, ale w pewnym sensie ma rację wieszcz- to wieszcz. Nie znaczy to jednak, że zamierzam dokonać zmiany tytułu. Ten tekst jest dla uczestników forum i myślę, że niektórzy mieliby mi za złe, gdybym go wykasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, spokój
jego duszy
i nigdy więcej takich dziadostw nie operować
jeno grzecznie w ramach nie/kanonów prawić
własnem won-wozem lewiznę drylować
przecierać szlag niech w to jasności strawi
i nie wbijać się w bicie cudzych dzwonów
ani średnio-miłowych bytów nie łowić
only you
do the twist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszku, że nie odebrałeś tego jako ataku czy coś. Twoje teksty i ashera czytam raczej z zaciekawieniem, poprostu chciałem zasugerować, że podpisanie własnego tekstu pod "Dziady" jest conajmniej niehigieniczne. Od czasu kiedy tu zaglądam po raz drugi natknąłem się na cuś takiego, ktoś kiedyś zatytułował swoje opowiadanie "Mały Książe".

Ton może trochę za ostry ale jak mówiłem, Romantyzm w polskiej literaturze to dla mnie świętość... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam tzw. "cuś takiego" nie zostało nawet przeczytane. Autorem "cuś takiego" jestem ja, Anna Romanek. Krytyki nie przypominam sobie, gdyż, jak stwierdził Pan, sam tytuł "odrzucił".Rozumiem, że jest Pan przeciwnikiem -podszywania się pod-lecz w tym przypadku było to niewinne i zamierzone. Pańska recenzja dała jednak rezultat, gdyż zmieniłam pod jej wpływem tytuł (u siebie. Na stronie, o ile wiem nie można) A "cuś" zostało i nie musi się koniecznie Panu podobać, tak jak wiele tekstów różnych autorów, które budzą różne, czasem skrajne reakcje. Pozdrawiam, bez złości, lecz z odrobiną urazy za "cuś". I z wdzięcznością za udzielenie lekcji w sprawie tytułu. Pracuje na przyszłość.
Ps. Nowy tytuł "List Małego Księcia"-niewielka zmiana i też mi się niezbyt podoba, lecz gdyby tak wszystko zmieniać pod dyktando nie zostałoby nic swojego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz rozumiem...hehehehehe...niezle mnie ubawiles. mod moze mnie zbanuje , ale brzechwa to cie na pewno bedzie za tą moja role straszyl po nocach, zobaczysz.dzieki .
ps.w końcu Dziady dalo sie czytać. dla mnie(w przeciwienstwie do innego Rutkowskiego tutaj(PR - bez obrazy)) utwor ten znajduje sie tam gdzie orzeszkowa, zeromski i cala ta banda piszaca nim obiawili sie w polskiej literaturze marek hłasko i andrzej brycht - miedzy parkietem a podeszwą moich butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...