Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Martwi potrafią tańczyć


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



ahhaha rozbroił mnie Pan tym postem. Pan słuchał czy czytał, bo nie ma Pan pojecia o czym Pan mówi. Prosze jeden, o jeden jedyny przykłąd muzyków grajacych taką muzyke, dajacych takie koncerty. Mars Volta powstała z rozpadu i tak juz ekstremalnego i jednego z najbardziej nowatorskich zespołów At The Drive-In. A kiedy nastapił rozpad? Wtedy kiedy zespół zaczął byc popularny, wydał lp "Relationship Of Command", miał wielką trase. Cedrik (wokal) i Omar (gitara) uznali iz nudzi ich takie granie (a przypominam ze było to eksttremalne). Założyli Mars Volta, w celu nagrania płyty na cześć przyjaciela/artsty który przedawkował narkotyki. Nagrali "De Loused in Comatorium" - niepowtarzalne dzieło. 30 minutowe utwory, ekstremalne, spokojne, dziwne, przejrzyste, a przede wszystkim swieże. A koncerty? Bez słów, bez komentowania utworów. Bez wiekszych przystanków. 2,5 godzine przedstawienia, setlisty trudne do ustalneia ze względu na improwizacje, wstawki, chaos artystyczny na scenie. Muzycy satelici: gitarzysta i basista Red Hotów (to przykład).

co do dwugłosu wokalistki dcd. gitarzysta Omar początkowo grał na basie. po pewnym koncercie podszedł do niego pewien artysta i powiedział iż rusza sie tak ze musi grać na gitarze. proste słowa, rpsty wniosek. Omar wziął sie za gitare, w trakcie nagrywania pierwszego albumu, pierwszy raz grał na gitarze - równocześnie dwie linie na gitarze - jak zwykle ekstremalnie..


jak Pan tak sie wypowiada na temat muzyki ze Pan wpisze w google nazwe i poczyta opinie czy newsy to powodzenia.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



ahhaha rozbroił mnie Pan tym postem. Pan słuchał czy czytał, bo nie ma Pan pojecia o czym Pan mówi. Prosze jeden, o jeden jedyny przykłąd muzyków grajacych taką muzyke, dajacych takie koncerty. Mars Volta powstała z rozpadu i tak juz ekstremalnego i jednego z najbardziej nowatorskich zespołów At The Drive-In. A kiedy nastapił rozpad? Wtedy kiedy zespół zaczął byc popularny, wydał lp "Relationship Of Command", miał wielką trase. Cedrik (wokal) i Omar (gitara) uznali iz nudzi ich takie granie (a przypominam ze było to eksttremalne). Założyli Mars Volta, w celu nagrania płyty na cześć przyjaciela/artsty który przedawkował narkotyki. Nagrali "De Loused in Comatorium" - niepowtarzalne dzieło. 30 minutowe utwory, ekstremalne, spokojne, dziwne, przejrzyste, a przede wszystkim swieże. A koncerty? Bez słów, bez komentowania utworów. Bez wiekszych przystanków. 2,5 godzine przedstawienia, setlisty trudne do ustalneia ze względu na improwizacje, wstawki, chaos artystyczny na scenie. Muzycy satelici: gitarzysta i basista Red Hotów (to przykład).

co do dwugłosu wokalistki dcd. gitarzysta Omar początkowo grał na basie. po pewnym koncercie podszedł do niego pewien artysta i powiedział iż rusza sie tak ze musi grać na gitarze. proste słowa, rpsty wniosek. Omar wziął sie za gitare, w trakcie nagrywania pierwszego albumu, pierwszy raz grał na gitarze - równocześnie dwie linie na gitarze - jak zwykle ekstremalnie..


jak Pan tak sie wypowiada na temat muzyki ze Pan wpisze w google nazwe i poczyta opinie czy newsy to powodzenia.

tera
Nie interesują mnie opinie czy newsy z sieci, bo to nie są moje opinie i odczucia. Nie opieram się na wiadomościach typu: rewelacja, cudowne, świeże, do dupy itd. Opieram się na tym, co słyszy moje ucho, a mogę zapewnić, że słyszy dużo. A co nowatorskiego w tej muzyce? Naprawdę radzę posłuchać klasyki sprzed kilku, kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Tam odnajdzie się wszysto: kilkunastominutowe utwory, nieprzewidywalny przebieg koncertów, granie ekstremalne, spokojne itd.
Proszę nie ulegać na przyszłość manipulacjom medialnym, bo często rozpad grupy, która zdobywa popularność jest takim samym zabiegiem marketingowym jak zwykła kampania reklamowa. Później zbiera się część dawnego składu, "zakładają" nową grupę (pożądany jest rozrzewniający powód - na przykład śmierć przyjaciela, który przedawkował narkotyki i chęć pomocy jego rodzinie) i już mają gotowe rzesze fanów. Czy czegoś to czasem nie przypomina?
Nawiasem mówiąc, to trudno dyskutować z kimś, kto narzuca innym swój obraz muzycznej poprawności. Czy ja kpię z kogoś, komu podoba się coś innego? Czy uważam siebie za autorytet? Jeżeli komuś nie podoba się DCD, to jego sprawa, ale wystarczy krótka informacja: to nie dla mnie. Po co te ciężkie armaty z opadaniem rąk, nóg i innych części ciała? Wyraziłem się jasno, że muzyka Mars Volta do mnie nie przemawia i nie interesują mnie kompletnie przyczyny powstania grupy, jej skład, muzycy satelici (nawiasem mówiąc, to cenię Red Hot, ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy) itd. Słucham, nie znajduję nic dla siebie, odkładam. Najlepiej nie wiedzieć nic o zespole i jego liderach, bo to burzy obraz. Szczegółami można zainteresować się później. Taka powinna być procedura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



nie w tym przypadku.



procedura była właśnie taka. tzn. słuchałem wczesniej at the drive-in ale nie kojarząc go z początkowymi setami Mars Volty - myślałem iz to zupełnie inny zespoł.

"jakich setki" - to nie jest zespół jakich setki. Nie musi mi Pan móić czego amm słuchać by uznać coś za swieże. nigdy nic nie było grane w ten sposób - można dyskutować o różnych zespołach - z przeszłości czy dzisejszych - kwestia samego sprzętu, jego kompilacji. Takze pomysłów, chocby tak idiotycznych jak podpinanie wokalu do przesterów na których lecą gitary. Szaleństwo. Można mówić i mówic. Jeśli chce Pan dyskutować to chetnie porozmawiam o muzce.

Ja nie pisałem nic o Dead Can Dance. Nie ujmuje nic samemu zespołowi choć nie jest to zespół trafiajacy w moje gusta.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno. nie do konca jest zawsze słuchać muzyki a potem poznawać artyste. jesli jest sie an tyle zainteresowanym. a element zaskoczenia, interpretacji, selekcji motywów i powodów dla których są własnie takie a nie inne? czesto warto zrozumieć czemu coś jest 'grane' w dany sposób, co kieruje artystami, czym sie inspiruja.

tera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ inspiracje w żaden sposób nie wpływają na jakość. Zauważyłem, że muzykę odbieramy bardzo różnie. Oczywiście, podpinanie wokalu w miejsca nietypowe jest ciekawe, ale z technicznego punktu widzenia. Nie ma to nic wspólnego z kunsztem i wirtuozerią, a raczej tego szukam w muzyce. Wariactwa i głupich pomysłów też, ale w dalszej kolejności.
"nie w tym przypadku" - oczywiście nie upieram się, że tak jest na pewno, ale nie można mieć całkowitej pewności. różne rzeczy zdarzały się w przeszłości.
Nie mówię, czego masz słuchać, aby uznać to za świeże. "Jakich setki" to jest mój odbiór tej grupy i też nikt mi nie może zabronić wyrażania takiej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



myśle że mozna. nawet w logiczny sposób. zespół zaczął zarabiać pieniądze. wtedy postanowili odpocząc i załozyc nowy (po trasie). chwyty marketingowe, plotki, wszystko o zepsole ma najczęsciej na celu zarobienie pieniędzy. tu nie ma o tym mowy skoro nawet nie grali. muzycy nie opuscili zespołu by od razu załozyc Mars Volte. to było nieco później - i było nieprzewidywalne w jaką strone muzycy pójdą.



owszem, ale nie jest to zespół jakich setki. wiec jest Pan w błędzie :)

ja własnie nie szukam w muzyki wirtuozerii, warsztatu, cech muzyki które są często jedynie wrodzonymi, bądź wyuczonymi umiejętnościami muzyków. nie rusza mnei jak najszybsze granie na gitarze, bębnach czy basie. wokal dwu czy osmio głosowy. obojetnie o czym mówimy, ruszy mna bardziej interesujacy tekst i postawa autora niż jego mozliwosci wokalne. ja szukam kreatywności, szalonych pomysłów, ekstremalnych kapel, nowości.

ruszaja mnie szczere spektakle/utwory, szczera sztuka. najbardziej romantyczy, przejmujacy kawałek to dla mnie 'My Sweet Prince' Placebo z Hurricane Festival '99 - nie było tam rzemiosła, dopracowania, czysta naturalność. wokalista naćpany, ryczący do mikrofonu... opętany. przedłuża wersy, rzuca statywem mikrofonu i płacze na scenie. był to festiwal. mówie o bardziej wizualnej stronie tego koncertu/wykonania, ale o dźwiękowej naprawde trudno tu coklwiek powiedzieć. prosze nie sugerować marketingu itp. - to takze nie ten przypadek.

pozdrawiam
tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



jest Pani wyjatkowo ograniczona. a ćpanie nie jest naturalne dla pewnych osób. to jest jego natura, jego szczerość. jego publiczny strach, słabość załamanie. i obojenie co innego nim kieruje jest to szczere podejście do odbiorcy, do mnie. "muzyka musi być czysta" - nic nie musi, a na pewno nie byc czysta. molko nie fałszuje proszem Pani. prosze posłuchać koncertów, nie jednego utworu.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pani albo dzisiaj coś zjadła psychoaktywnego, albo Pani wśród ludzi z wodogłowiem egzystuje. Jest Pani słuchaczem abrdziej wymagającym ode mnie, bo Pani nie wystarcza szczerosć a mi tak?? A gdzie ja napisałem ze szczerość mi wystarcza?? Pisze, ze jest istotna, dla mnie najistotniejsza... ale nigdzie nei pisałem ze tylko to widze w muzyce. Nie ma Pani racji na temat Placebo - proste. Jest Pani bezczelna.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ehhh... szczerość samego siebie, czy wobec odbiorcy, a moze wobec mamy. prosze nie upraszczać.

"A czy ja gdzieś napisałam, że Panu wystarcza?" - skoro nie, to na podstawie czego wysnuła Pani wniosek iż jest Pani słuchaczem bardzej wymagajacym?

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ehhh... szczerość samego siebie, czy wobec odbiorcy, a moze wobec mamy. prosze nie upraszczać.

"A czy ja gdzieś napisałam, że Panu wystarcza?" - skoro nie, to na podstawie czego wysnuła Pani wniosek iż jest Pani słuchaczem bardzej wymagajacym?

tera


A na podstawie tego, że zachwyca się Pan ryczeniem do mikrofonu i rzucaniem statywem. "proszę nie upraszczać" - a gdzie ja niby uprościłam?

a tu juz jest kwestia gustu prosze Pani. a czemu mam sie tym nie zachwycać, kiedy jest to zachwycajace. sztuka jest dobra w tym ze promuje wszystko. można robic pomniki z gówna, którymi pewna grupa będzie gardziła, a druga zachwycała się nimi jak religią. czy to znaczy ze któraś z grup jest lepsza?? Pani sugeruje że tak, że Pani jest wymagajacym słuchaczem. Że muzyka słuchana przez Panią jest lepsza? ambitniejsza? Rzucanie pustosfłowiem jak na przerwach w podstawówce.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



a tu juz jest kwestia gustu prosze Pani. a czemu mam sie tym nie zachwycać, kiedy jest to zachwycajace. sztuka jest dobra w tym ze promuje wszystko. można robic pomniki z gówna, którymi pewna grupa będzie gardziła, a druga zachwycała się nimi jak religią. czy to znaczy ze któraś z grup jest lepsza?? Pani sugeruje że tak, że Pani jest wymagajacym słuchaczem. Że muzyka słuchana przez Panią jest lepsza? ambitniejsza? Rzucanie pustosfłowiem jak na przerwach w podstawówce.

tera


Tak, ja uważam, że któraś z grup jest lepsza. Bo pomniki z gówna to już nie sztuka. I to, co Pan napisał, że "sztuka jest dobra w tym, że promuje wszystko" jest dla mnie przerażające. Wg mnie muzyka, której słucham jest lepsza. Muzyki Placebo nikt chyba nazwać nie moze ambitną. Co oczywiście nie zmienia faktu, że muzyka doorsów czy joplin też wyjątkowo ambitna nie jest. Ale Porcupine Tree już tak.

od porcupinów ambitniejsci są Mars Volta, dla mnie juz teraz, za pare lat zresztą sie przekonamy. i tu wykazuje Pani swoje ograniczenie. bo moze z tego gówna CI ludzie/artyści będą umieli stworzyc coś tak ujmującego, że druga strona mimo warsztatu/ogrania/wirtuozerii nigdy nie będzie w stanie. sam gram na gitarze. nie chce, nie mam także ambicji na granie by być byle lepszym, byle szybszym. muzyka jak sztuka, najważniejszy cel to chyba relacja, autor-odbiorca, oczyszczenie siebie i wprowadzenie czegos nowego w odbiorce. muzyka nie musi być ambitna by byc lepszą, moze byc prosta a mówic i przedstawiać o wiele więcej niż skomplikowane, ambitne brzmienia. czy wolałaby Pani żeby Pani mąż okazywał Pani miłość w prosty, ujmujacy sposób, czy musi zbudować jednorodzinny do przy pomocy zapałek i śliny.

nie oznacza to jednak że któryś ze słuchaczy jest mniej wymagajacy. poruszyłem dzisiaj wątek dwóch, no moze trzech zespołów z których jeden (a jak dla mnie w sumei dwa) są i tak ambitne. Pani fizyczne reakcje są chyba szysze od umysłowych.

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



od porcupinów ambitniejsci są Mars Volta, dla mnie juz teraz, za pare lat zresztą sie przekonamy. i tu wykazuje Pani swoje ograniczenie. bo moze z tego gówna CI ludzie/artyści będą umieli stworzyc coś tak ujmującego, że druga strona mimo warsztatu/ogrania/wirtuozerii nigdy nie będzie w stanie. sam gram na gitarze. nie chce, nie mam także ambicji na granie by być byle lepszym, byle szybszym. muzyka jak sztuka, najważniejszy cel to chyba relacja, autor-odbiorca, oczyszczenie siebie i wprowadzenie czegos nowego w odbiorce. muzyka nie musi być ambitna by byc lepszą, moze byc prosta a mówic i przedstawiać o wiele więcej niż skomplikowane, ambitne brzmienia. czy wolałaby Pani żeby Pani mąż okazywał Pani miłość w prosty, ujmujacy sposób, czy musi zbudować jednorodzinny do przy pomocy zapałek i śliny.

nie oznacza to jednak że któryś ze słuchaczy jest mniej wymagajacy. poruszyłem dzisiaj wątek dwóch, no moze trzech zespołów z których jeden (a jak dla mnie w sumei dwa) są i tak ambitne. Pani fizyczne reakcje są chyba szysze od umysłowych.

tera


Wie Pan co, a dla mnie muzyka musi byc ambitna. Dwa akordy na krzyż mi nie wystarczą. Słuchałam Mars Volta i uważam, ze zespół rzeczywiście do najgorszych nie należy, ale jego genialności też nie dotrzegam. No ale jak to Pan napisał jestem ograniczona, przebywam wśród ludzi z wodogłowiem, a moje reakcje fizyczne są szybsze od umysłowych. Teraz niech się Pan zastanowi, kto z nas tak naprawdę jest ograniczony. A ja idę spać, bo niewątpliwie będzie to ciekawsze i bardziej owocne niż dyskusja z Panem.

tak ja jestem bardziej ograniczony.... a moze arogancki?? nie przekonała mnie Pani do swoich racji. teraz rozprawia Pani o guście... niepotrzebny był komentarz o wymagajacym słuchaczu, skoro opiera Pani swoje zdanie na guście, względnym i osobistym dla każdego z nas.

dobranoc
tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z poezją? Co z tworzeniem wierszy? Myślę, Bartoszu, że ulegasz modom muzycznym, choc w życiu się do tego nie przyznasz. Jeżeli w muzyce nieważny jest warsztat, szukanie sekwencji dźwiękowych, które mają działać na słuchacza bez dodatkowej oprawy skacząco - rzucająco - ćpającej, to dlaczego nie stosujesz tej samej miary do poezji? Przyklady?

""podmostne" - brzydkie to Panie Marku...

"lubię miejca które
czekały na stworzenie
trochę dłużej niż marne
siedem dni"

bez marne.... a tak bardzo ładne, choc nic nowego.

ciekawy temat, choc mniej ciekawe wykonanie.

tera"

"Pan powinien pisać piosenki dla początkujacych muzycznie fanów zalefa czy szymona wydry. to totalnei piosenkowe - i totalnie oklepane. i ie ten dział - zdecydowanie.

tera"

"to już są żarty o stało się z tym forum. ten wiersz nei powinien byc w tym dziale - jest prosty, banalny, mało interesujący, oklepany - i nie ma znaczenai subiektywizm czy obiektywizm.

pisze to tylko ze względu na moderacje która bardziej ugania się za tanią sensacją pod wierszem niż utrzymywaniem poziomu tekstów na forum."

Nie chcę niczego sugerować, ale może autorzy wierszy, pod którymi znalazły się wpisy są w 100% autentyczni, próbują wykorzystać oklepane zwroty, aby zaszokować czytelnika (coś jak rzucanie statywem mikrofonu, co nie jest żadną nowinką), może byli naćpani i ryczą, wywalają przed publicznością swoje prawdziwe uczucia? Może te utwory nie są idealne, ale w końcu nie to się liczy, prawda?
Wnioski? Albo będziesz przykładał taką samą miarę do każdej dziedziny sztuki, albo przestań tu głupoty wypisywać. Gówno użyte do budowy pomnika zawsze będzie gównem bez względu na to, czy dawca materiału zje marchewkę, czy też szynkę firmową. Efekt końcowy, czyli element sztuki, będzie ten sam. Nie określiłeś przecież, czy gówno ma mieć jakiś konkretny kolor albo konsystencję.

Nie chcę tutaj nikogo obrażać. Chodzi tylko o prośbę, aby brać odpowiedzialność za swoje słowa. I przepraszam autorów wierszy. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ich utwory są pomnikami zbudowanymi z wiadomej substancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



rzucanie mikrofonem nie jest całościa wystepu, czyż nie? tak samo jak fragment wiersza który moge uznać za brzydki, a ktos inny uzna za łatwy. no dziecinne te rozmowy sie juz tu robią.

nie ulegam modom muzycznym Panie Mirosławie, zdecydowanie. nie za mnie Pan wiec szokuja takie wnioski. i to jeszcze po mars volcie? to jest moda?

tera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...