Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wyznanie niewiary


Gość Franek K

Rekomendowane odpowiedzi

Franku, może demonem był już nie straszyła :) Ja chciałam tylko zwrócić uwagę, że często nie zastanawiamy się co mówimy, a co gorsza w co wierzymy. Jakby się zastanowić dogłębnie i zweryfikować swoim logicznym umysłem, bez uprzedzeń, to dopiero mogłyby nam się oczy otworzyć z przerażenia.  

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ale nie jest to miejsce na takie rozważania, kto będzie chciał to sam znajdzie  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super a ja tylko dodam:

 

Podobno dobrze jest wierzyć w cokolwiek

to teza ciekawa acz wiatrem podszyta

więc wierzą w poranki, w fallusa  w pieniądze

sami boga tworzą - choć to wszystko lipa

 

bycie przyzwoitym co oznacza dzisiaj

mieć jakieś zasady przynajmniej dekalog

gdy tworzy hedonizm nowe wzorce życia

więc w imię wolności zabawy wciąż mało

 

wspominasz sumienie to jakiś przeżytek

swawola na ziemi uchyli skraj nieba

uwolnić macice zabić w sobie życie

z całych sił drzeć mordy je... , ....., ....ć,

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Jacek_Suchowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franku - czy to Ty napisałeś, że wiersz nie dla katolików. To jakieś nieporozumienie właśnie ten wiersz jak najbardziej  jest dla katolików, gdyż większość z nich jest głęboko wierząca w to, że Bóg istnieje. I bardzo dobrze, że jest. On jest tam w niebie, oni na ziemi i najważniejsze, że im nie przeszkadza. On tam, my tutaj i niech każdy swoje robi ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Pan Ropuch, nie wdaję się w dyskusję z treścią, chociaż rzeczywiście można by wiele i długo. Poza tym, technicznie jak zwykle doskonale, aż nieco zazdroszczę takiej łatwości wyrażania myśli w formie wiązanej.

Poszukującym znaczenia słów, pozwolę sobie napisać, że, moim zdaniem, ten świat jest tak skonstruowany, że każdy może w nim znaleźć to, czego szuka. Szczególnie obecnie, w pogrążającym nas coraz większym chaosie, znów moim zadaniem, celowo podsycanym. Ale to znów mógłby być przyczynek do dyskusji, w którą nie chcę wchodzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_Suchowicz

 

Niby tak, tylko problem w tym, że na Ziemi znalazło się wielu takich, którzy chcą pośredniczyć w stosunkach ludzko-boskich.

@Sylwester_Lasota

 

Dzięki Sylwestrze za komentarz. Jak pewnie zauważyłeś, ja też nie chcę wchodzić w głęboką polemikę. Wyraziłem swój pogląd. Można się z nim zgadzać, ale nie trzeba. I nikogo nie mam zamiaru agitować, anii tez obrażać.

 

Pozdrawiam.

@Ohcil

 

Dzięki za propozycję, ale jakoś mi to nie brzmi.

 

Pozdrawiam.

@ZAKARION

 

Chyba coś przegapiłem, bo nie widzę żadnej propozycji Errora...

@anna_rebajn

 

Ale na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Wybacz, ale pisząc mój komentarz, myślałem, że to tekst Errora i przyznałem, że jego wersja zakończenia tego wiersza, jest lepsza, niż ta zaproponowana przez jednego z użytkowników tego portalu.

A wiersz, jest oczywiście twój, a nie Errora, więc wybacz mi tę pomyłkę, którą popełniłem zapewne przez moje ciągłe zamyślenie i rozmyślania o wszystkim i o niczym. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...