Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@Marek.zak1 O, no proszę... moje klimaty :) Czuć nawet dramatyzm sytuacji. Świetnie. 

Jedna uwaga... tak sobie myślę, że warto byłoby popracować nad tytułem. Data nie jest zbyt zachęcająca, choć spełnia oczywiście zadanie informacyjne. To jednak zbyt mało jak na niezły tytuł.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez corival (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dokładnie tak, niestety. Pozdrawiam

Inspiratorem tytułu jest Wędrowiec w swoim sonecie o Titanicu.  Bardzo mi się spodobał, a ta data jest jednak bardzo ważna dla historii i równie mało znana. Pozdrawiam i dzięki za wpis. 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Są takie daty, które nie zawsze są zauważane jak 22.06.1941, jak nasi okupanci zaczęli się tłuc. Bez tego Polacy na wschód od Buga wylądowaliby po całości na Syberii, a na zachód od jako ci do najprostszych prac w niemieckich fabrykach. Ale Duch Święty natchnął Hitlera i jednak się nam udało z tego wyjść. Żydzi nie zdążyli. Pozdrawiam. 

Opublikowano

@Marek.zak1 Podoba mi się to napięcie w wierszu. To oczekiwanie, ten suspens. Jakbym czytał o ogromnej tamie, która powoli pęka, aż w końcu puszcza całkowicie jeden wielki niszczycielski nurt wody. Bardzo fajnie się czytało :).

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dzięki, to klasyka, że uderzenie w najsłabszym punkcie umocnień powoduje przełamanie całej linii obronnej.  Tutaj konsekwencją był praktycznie koniec imperium w dotychczasowym kształcie. Pozdrawiam i dzięki za wpis. 

Opublikowano

Znakomita poezja. Trudny ale i ważny temat pięknie ujęty w wersy. W szkole nie przepadałam za lekcjami historii, może gdyby wiadomości były podawane w tak piękny sposób, bardziej lubiłabym ten przedmiot

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dziękuję, tak, nauczyciel jest ważny, bo przez niego można coś pokochać lub znienawidzić. Obecnie szkoła to zmuszanie do zapamiętywania tysięcy faktów, nie tylko na historii, więc efekt jest, jaki jest. Pozdrawiam i dzięki za wpis. M

 

Gość Franek K
Opublikowano

Widzę Marku, że zacząłeś kreślić historyczne, sonetowe freski. Jakbym tam był i na to patrzył :)

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • W poniedziałek*             czternastego lipca dwutysięcznego dwudziestego piątego roku - pan profesor Przemysław Sadura - z Uniwersytetu Warszawskiego w programie "Onet Rano" zwrócił uwagę na dynamiczny wzrost poparcia dla Konfederacji, która przekracza już dwadzieścia procent - ten imponujący wynik sumujący głosy zwolenników - Sławomira Mentzena i Grzegorza Brauna - wskazuje na istotne przetasowania na polskiej scenie politycznej, ekspert podkreślił, że tradycyjny podział na Polskę PiS i Polskę ANTYPiS ulega erozji, a Konfederacja zdobywa elektorat zarówno wśród młodszych - jak i wśród starszych wyborców - w tym osób bardzo dobrze wykształconych.   Źródło: Infodlapolaka   *zrobiłem drobną edycję - treść bez zmian    Łukasz Wiesław Jan Jasiński 
    • @Robert Witold Gorzkowski bardzo dziękuję. Szacunek za szczere słowa. Miło mi.
    • @Sylwester_Lasota Dziękuję, że zajrzałeś tutaj, no popatrz na co mi przyszło :) Mam kilka historyjek z mojego ogródka, postanowiłam je spisać. A niech tam sobie będą.  :)
    • @Naram-sin jesteś tu świeżakiem a już w piórka obrastasz ? Nie wiesz, że inwersja jest środkiem stylistycznym a skoro jest to można ją stosować w wierszach ?A rytm? Pisać wiersze jest sztuką ale umiejętnośc ich czytania chyba jeszcze większą.Napisz swój sonet.Poczytamy i ocenimy domorosły krytyku.
    • @Sylwester_Lasota A ja od zawsze wolałam pisać, Szukałam eleganckich papeterii, znajomi przywozili mi z zagranicy, przecież nie mogłam pisać na jakiejś kartce, wyrwanej z zeszytu, może jeszcze postrzępionej. Któregoś roku, będąc w Zakopanem, poznałam chłopaka, wymieniliśmy się adresami i on zaczął do mnie pisać. Może w tych listach nie było nic ważnego, ale w każdym, na końcu przysyłał wiersz. Nie swój, ale zawsze podpisany przez autora. Po czasie, już zaczynałam czytanie od ostatniej strony, wszystko inne nie było tak ważne, jak wiersz. A wiersz, zawsze dotyczył relacji damsko - męskich, był tęskny, ciepły i jakby do mnie czy dla mnie, no i od niego. Też chciałam dołączyć przy odpisywaniu jakiś wiersz, ale nie miałam żadnej poezji, za wyjątkiem  - Wybór pism Mickiewicza, choć książek w domowej bibliotece sporo - ale nie było poezji. Od tamtej pory zaczęłam szukać i kupować tomiki wierszy. Wszystkie czytałam po kolei, a na ostatniej stronie tomiku, zapisywałam na której stronie znalazłam to, co by się nadało.  I już nie było mi smutno, że nie mam nic dla niego. Po pewnym czasie, zaczęłam się zastanawiać czy nie dałabym rady sama napisać, czegoś od siebie.  I tak się zaczęła moja przygoda z pisaniem.   Dzięki Sylwestrze, pozdrawiam serdecznie :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...