Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Do zabieganych


dmnkgl

Rekomendowane odpowiedzi

To już skomentowałem w tekście Waldemara, żeby osiągnąć ambitne cele, trzeba zapierdalać, mieć do tego szczęście i oczywiście umieć odpoczywać. Ludzie biegną, bo chcą zrealizować swoje marzenia, niektórzy być jak Robert Lewandowski, inni jak inne swoje ideały z innych dziedzin.  To nie jest bieg bez sensu, tylko po swoje marzenia, które truchtem się nie dogoni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1  Oczywiście, że tak, ale mówisz o ludziach z dobrze ugruntowanym systemem motywacji. Jest to jednak wiersz skierowany raczej w stronę osoby porwanej przez wyścig szczurów, albo po prostu zagubionej w życiu. 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Takiemu człowiekowi ambitny cel nie zapewnia sensu, a przynajmniej nie z definicji. Wielu chce je osiągać, ale ich prawdziwym celem jest zazwyczaj coś innego- potrzeba akceptacji, bycia kochanym, poczucie bezpieczeństwa... po prostu coś leżącego głębiej w psychice. Prowadzić to może do tego co starałem się poruszyć w ostatniej strofie- spalenie w imię tego co było cały czas na wyciągnięcie ręki. W założeniu nie jest to więc tekst nawołujący do jak to ująłeś ,,truchtania", ale zastanowienia się na czym w życiu najbardziej nam zależy. Pozdrawiam serdecznie :)

@opal Wracając do biegu odpowiem, że bardzo mi miło to od ciebie słyszeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dmnkgl Oczywiście, ze trzeba mieć jakiś motywujący, ambitny, ale osiągalny cel, a sukces, w skrócie, bardzo przybliża akceptację, uczucie, a jeszcze warto wspomnieć, że stety, niestety, kobiety to bardziej kochają jednak tych, którzy ten sukces osiągają, więc tym bardziej warto się starać:). M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1  A co jeśli masz już kochającą kobietę i przez pogoń za karierą ją stracisz, bo poświęcałeś jej za mało czasu? Życie pisze różne scenariusze i nie zawsze ambitny cel optymalizuje preferencje. Różnie też można definiować sukces. Moim zdaniem najważniejsze w tym wszystkim jest to, by wiedzieć czego się chce. Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiersz owszem zatrzymał, le zawiera za dużo wypełniaczy sylabowych proponuję tak na przykładzie trzech pierwszych strof:

 

Za czym biegniesz przyjacielu?
Cień przeganiasz, zachód słońca?
bardzo dotrzeć chcesz do końca,
Zapomniałeś swego celu.

 

Bieg by biegać, wiersz dla słowa,
Szum by zdławić ciszę w sobie.
Nawet możesz stać na głowie
braku sensu już nie schowasz

 

Jest jak dziura wewnątrz serca
Która łaknie wypełnienia
Życie w dziwny trans zamienia,
i świat w oczach twych przekręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@[email protected] 

Wytnie- podetnie nogi snadnie

I kto wie w jaki dół się wpadnie.

Zdrowia Grzegorzu :)

@Jacek_Suchowicz Może i zawiera, ale w mojej opinii na tym zyskuje bo bardziej płynie (co jest chyba ogólną cechą nieparzystozgłoskowców). Dziękuję za krytykę, ale tym razem zostanę przy tym co jest :)

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dmnkgl

Nie da się nadrobić czasu budowania relacji. Takie rozwiązania są dobre na krótką metę, a sukces w  zakresie kariery nie zrekompensuje utraty miłości, więzi, czy zaniedbań w wychowaniu dzieci. To są dwie różne płaszczyzny. Sukces zawodowy -  jak najbardziej, jeśli nie cierpią nad tym najbliżsi, więzi i głębokie potrzeby. 

 

Tak to widzę. 

 

Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez Radosław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak dla mnie zaprzywieszczone w formie, no ale można powiedzieć że ten typ wiersza tak ma. Najbardziej podoba mi się ostatnia strofa. w kontrze do komentarzy - podkładam tu szeroko rozumiane szczęście, którego ta pogoń bardzo często złapać nie może, szczególnie gdy złudnie  wiąże się ze statusem, posiadaniem. Ale o pędzie było już wiele, i wiele tego wałkowałam w sobie, dlatego nie znajduję tutaj niestety dla siebie nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...