Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dział dla zaawansowanych czy dla zaanonsowanych wzajemnie SOBIE dla siebie, skandal weryfikacji


Rekomendowane odpowiedzi

porównując działy nie sposób dojść do wniosku, że działem dla zaawansowanych kierują zakompleksieni admini obawiający się konkurencji i którzy na zasadzie partyjniactwa grupowego (Partia Zaawansowanych - pytanie w co? w czym?) przy pomocy zmowy wzajemnego wsparcia atakują bezpardonowo każdego, kto z wybranej grupy zaawansowanych zostanie skrytykowany (bo jak ktoś śmie zaawansowanego krytykować panie dzieju!);
czas na poważne rozważyć pojęcie zaawansowanych - dlaczego piszący w innych działach nie dostępują awansu do zaawansowanych (czyżby obawa przed konkurencją a zwłaszcza przed wspólną strategią dołowania konkurentów?); w innych działach widzę nazwiska potwierdzone wierszami i dorobkiem w postaci wydanych tomików poetyckich, których nikt nie zaprasza do działu dla ZAAWANSOWANYCH (ZAAFEROWANYCH SWOJĄ SILNIE STRZEŻONĄ POZYCJĄ);
najwyższy czas to zmienić! najwyższy...inaczej dział dla zaawansowanych stanie się karykaturą samego siebie!

angello! proszę o rozpatrzenie wniosku zmiany statusu wielu osób z innych działów i przeniesienie ich do działu dla zaawansowanych, na co zasłużyli od dawna! Na dobrą wolę decydentów z profilu tego działu nie liczę...zbyt obawiają się konkurencji...a bez konkurencji wszystko karleje, nawet poezja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział dla wprawnych poetów

sędziami we własnej sprawie
napełnia się dział nad działy
niebotyczny stał się... prawie
- rym inaczej czyli... biały
dominuje pośród wprawnych
prozodia wierszy cudacznych

takim wprawnym być nie zechcę
ani teraz ani potem
wprawne ucho rytm rym łechce
"wprawni" obrzucają błotem
jeśli wejdziesz między wprawnych
musisz zrezygnować z strawnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam dostęp do Zetki, ale nie korzystam z tego
'przywileju'
Nie będę sama przyklejać się na afisz.
Nie pasuje mi aktualny podział, mówiłam o tym nie raz, ale widać na zmiany, mam taki sam wpływ jak na pogodę.
Rzadko zaglądam na dział Z, sama nazwa mnie zniechęca i uprzedza.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzał Pan na wylot ten wytwór koncesjonowanego TWA, Panie Jacku. Niezwykła przezierczość ( nie przepadam za słowem , ale użyję go kurtuazyjnie) !!! I odwaga - w nazwaniu rzeczy po imieniu. Dodatkowo angello powinien przypilnować aby ew. zjadliwa krytyka dotyczyła wiersza a nie stygmatyzowała osoby piszące, co jest metodą krytyki "na chama". Zdecydowanie popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@angello
Jako że Admin ma nieustanny brak czasu.
Najefektywniej byłoby wdrożyć prosty mechanizm oceniania wiersza.

Ktoś publikuje utwór i zamiast autora widzimy skalę 1-5. Dopiero po ocenie utworu czytającemu ukazuje się autor i można wstawiać komentarze.
Każdy by oceniał wg. własnego mniemania, lecz nie znając autorów zyskalibyśmy na pewnym stopniu obiektywności... chociaż wiadomo, niektórych da się poznać po stylu... :) Ale to mniejszość na szczęście.

Mając taki mechanizm ocen, można zbudować wiele ciekawych raportów.
1. Najlepiej i najgorzej oceniane utwory.
2. Najlepiej i najgorzej oceniana twórczość całościowa Poety/Poetki.
3. Dział zaawansowanych uzależnić od aktualnego poziomu punktacji, poety, będzie on bowiem zmieniał się wraz z poziomem publikacji.
4. Utworzyć comiesięczną "listę przebojów"
5. Pokazać najsurowszego i najłagodniejszego "oceniacza"
6. itp. itd.

Wszystko działałoby z automatu, oczywiście z początkowym manualnym wdrożeniem procedury. Jeśli nie ma czasu na usprawnienie forum to warto to komuś zlecić.

Wszelkie oceny dotyczyły by utworów poszczególnych, twórczości całościowej, lecz nigdy nie twórców.

Ocen nie należy się bać, są naturalnym elementem naszego postrzegania rzeczywistości, czytelnikom pozwalają się ustosunkować, autorom wyczuć w którym miejscu są.

Pozostawienie forum samemu sobie nie jest dobrym pomysłem, bo strona ma potencjał, który przyplątał tutaj wiele osób. Jeśli Admin nie ma czasu, to może powinien znaleźć zastępstwo, bo szkoda potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akceptuję okoliczność, że każdy czytelnik, czytając wybrany przez siebie utwór odnosi takie a nie inne wrażenie i dokonuje w sobie, na swój użytek ocen. Ich wyrażanie niekoniecznie jest obiektywne i miarodajne. Nie jest też tak (i nigdy nie będzie), by 100% czytelników czytało 100% utworów zamieszczanych codziennie w serwisie, a więc wybiórczość - niesterowana, spontaniczna i dość często będąca wynikiem przypadku - wraz z zamieszczanymi pod utworem komentarzami stwarza [u]wrażenie[/u], że dany utwór jest taki lub siaki. Do tego jeśli już ten, czy ów czytelnik przeczyta ze zrozumieniem dany utwór i jeśli postara się być obiektywnym, to i tak jego komentarz odzwierciedli fakt, że najczęściej w tym serwisie sam jest twórcą preferującym właściwą jemu estetykę i ars. Niezwykle rzadko w tym serwisie utwory komentują osoby nie będące twórcami liryki, tymczasem standard odbioru utworów lirycznych polega na czytaniu ich przez czytelników, którzy w większości nie są twórcami liryki. Jeśli natomiast wyznacznikiem wartości danego utworu staną się li tylko (lub w większości) głosy krytyków literackich, a w szczególności samych twórców liryki, to... będzie jak jest. Tak właśnie nadal będzie...

Osobiście życzę sobie komentarzy odnoszących się do:
- podlira
- ars
- meritum przesłania
pomocnych w doskonaleniu procesów tworzenia zestrojów lirycznych.

Innego typu komentarze - jak czytać je w tym serwisie - nie są korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabre_Wolfik

podoba mi się idea punktowania bo ufam w zdrowy rozsądek i uczciwość czytających...nie muszą wcale uzasadniać swoich wyborów, punktacja wyrazi to, co naprawdę myślą o wierszu...
i na podstawie punktacji można dokonać zestawu owych zaawansowanych w robocie literackiej, stwarzając dla nich -jeśli są powtarzalni- taki dział dla wybranych, ale sprawdzonych przez samych czytelników;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_Aleksander_Mateusz_SOJAN
..nie spodziewałam się w życiu żywota..ża akurat Ty, Panie Jacku napiszesz coś takiego ! :)Bardzo miło,bo niejako zawsze miałem odczucie,że jesteś szarą eminencja tego portalu,lecz widać myliłem się...

no ale spoko :)cieszy mnie,że dalekowzroczność zwyciężyła :) i nie mam na myśli wady wzroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...