Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



co mogę powiedzieć, sam tytuł wiersza , jak jego strofy mówią wyraźnie, że każda droga życia jednak wiedzie do rozpaczy , chyba, że jak ktoś umiera to należy się cieszyć , ale myślę iż jest Pan ,,katolikiem"

Odnośnie zaś ,,piedestału", to względne pojecie, tak jak poezji


serdecznie
Opublikowano

Mnie tylko zastanawia, jak można uznawać takie teksty za poezje współczesną i jeszcze upierać się przy tym, że nią są. Ano to oryginalne, ani zaskakujące, ot, typowy tekst jakich miliardy tworzą zaczynając swoją drogę poeci. Jeżeli nie będzie jakiejś zmiany, proponuje zmienić hobby.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wielcy tego świata nie wiedzą , kim , czym jest poezja a tutaj widzę znawcę sztuki ars poetica zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze Pana tomiku nie przeczytałem ,siedzi Pan tu na grzędzie i gada banialuki, Pan jest poważnym człowiekiem?
Pana komentarze jak znajomość poezji mnie śmieszy, kim Pan jest?

Pewnie nie przeczytam Pana spuścizny, bo jest

gniotem
banałem
idiotyzmem
kiczem
błazenadą
grafomanią................


teraz niech Pan biegnie po pomoc

jasno i wprost nie lubię Pana i promowania przez Pana i wbijania ludziom bredni

serdecznie Pan do poezji nie urósł ot takie moje wnioski jedynie do współczesności ale to dla innych wielkie nieporozumienie ludzkiego gatunku

mam gdzieś Pana laickie wywody
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wielcy tego świata nie wiedzą , kim , czym jest poezja a tutaj widzę znawcę sztuki ars poetica zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze Pana tomiku nie przeczytałem ,siedzi Pan tu na grzędzie i gada banialuki, Pan jest poważnym człowiekiem?
Pana komentarze jak znajomość poezji mnie śmieszy, kim Pan jest?

Pewnie nie przeczytam Pana spuścizny, bo jest

gniotem
banałem
idiotyzmem
kiczem
błazenadą
grafomanią................


teraz niech Pan biegnie po pomoc

jasno i wprost nie lubię Pana i promowania przez Pana i wbijania ludziom bredni

serdecznie Pan do poezji nie urósł ot takie moje wnioski jedynie do współczesności ale to dla innych wielkie nieporozumienie ludzkiego gatunku

mam gdzieś Pana laickie wywody

Bardzo ładna samokrytyka, brawo!
I wytnij tego kiksa stąd.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wielcy tego świata nie wiedzą , kim , czym jest poezja a tutaj widzę znawcę sztuki ars poetica zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze Pana tomiku nie przeczytałem ,siedzi Pan tu na grzędzie i gada banialuki, Pan jest poważnym człowiekiem?
Pana komentarze jak znajomość poezji mnie śmieszy, kim Pan jest?

Pewnie nie przeczytam Pana spuścizny, bo jest

gniotem
banałem
idiotyzmem
kiczem
błazenadą
grafomanią................


teraz niech Pan biegnie po pomoc

jasno i wprost nie lubię Pana i promowania przez Pana i wbijania ludziom bredni

serdecznie Pan do poezji nie urósł ot takie moje wnioski jedynie do współczesności ale to dla innych wielkie nieporozumienie ludzkiego gatunku

mam gdzieś Pana laickie wywody

Bardzo ładna samokrytyka, brawo!
I wytnij tego kiksa stąd.

Skoro ja się zwracam Pan to też sobie tego życzę, a nie cierpię ignorantów
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bardzo ładna samokrytyka, brawo!
I wytnij tego kiksa stąd.

Skoro ja się zwracam Pan to też sobie tego życzę, a nie cierpię ignorantów

Po tym bełkocie, który przeczytałem, nie masz na to szans.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




wielcy tego świata nie wiedzą , kim , czym jest poezja a tutaj widzę znawcę sztuki ars poetica zastanawia mnie jedno, dlaczego jeszcze Pana tomiku nie przeczytałem ,siedzi Pan tu na grzędzie i gada banialuki, Pan jest poważnym człowiekiem?
Pana komentarze jak znajomość poezji mnie śmieszy, kim Pan jest?

Pewnie nie przeczytam Pana spuścizny, bo jest

gniotem
banałem
idiotyzmem
kiczem
błazenadą
grafomanią................


teraz niech Pan biegnie po pomoc

jasno i wprost nie lubię Pana i promowania przez Pana i wbijania ludziom bredni

serdecznie Pan do poezji nie urósł ot takie moje wnioski jedynie do współczesności ale to dla innych wielkie nieporozumienie ludzkiego gatunku

mam gdzieś Pana laickie wywody
obserwując zupełnie z boku stwierdzam zupełny brak pokory u autora "Przeminie jak deszcz" (tytuł pasuje do wiersza w nawiasie pisząc). a rada Michała jest słuszna i moralnie bez zarzutu. nie każdy musi być policjantem, żołnierzem, piekarzem czy poetą. pozdrawiam.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bardzo ładna samokrytyka, brawo!
I wytnij tego kiksa stąd.

Skoro ja się zwracam Pan to też sobie tego życzę, a nie cierpię ignorantów

Akurat po tym człowieku nie oczekiwałbym kultury osobistej, miałem okazję już tego doświadczyć ;)

Swoją drogą to dziwne, wszedłem w pierwszy lepszy temat w tym dziale i schemat ten sam, wpada M.Krzywak z okrzykiem, że to nie poezja i w ogóle spalić na stosie, bo nie umie pisać. Gdyby tak 1/10 czasu, które poświęca na krytykanctwo przeznaczył na zrobienie czegoś z własnym pisaniem... Ale do niektórych ludzi pewnie nigdy nie dotrze, że pyskówki i plucie żółcią w internecie nie przystoi już po przekroczeniu granicy wieku kilkunastu lat.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



co mogę powiedzieć, sam tytuł wiersza , jak jego strofy mówią wyraźnie, że każda droga życia jednak wiedzie do rozpaczy , chyba, że jak ktoś umiera to należy się cieszyć , ale myślę iż jest Pan ,,katolikiem"

Odnośnie zaś ,,piedestału", to względne pojecie, tak jak poezji


serdecznie
no niestety, też się nie zgadzam z tak postawioną tezą. Niektórzy umierają całkiem zadowoleni z życia i tego, co (być może), dokonali.
Zastanawia mnie tylko, co ma z tym wspólnego "katolicyzm" :)
Czy niekatolik, to jakiś odmieniec?
Pozdrawiam.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Skoro ja się zwracam Pan to też sobie tego życzę, a nie cierpię ignorantów

Akurat po tym człowieku nie oczekiwałbym kultury osobistej, miałem okazję już tego doświadczyć ;)

Swoją drogą to dziwne, wszedłem w pierwszy lepszy temat w tym dziale i schemat ten sam, wpada M.Krzywak z okrzykiem, że to nie poezja i w ogóle spalić na stosie, bo nie umie pisać. Gdyby tak 1/10 czasu, które poświęca na krytykanctwo przeznaczył na zrobienie czegoś z własnym pisaniem... Ale do niektórych ludzi pewnie nigdy nie dotrze, że pyskówki i plucie żółcią w internecie nie przystoi już po przekroczeniu granicy wieku kilkunastu lat.

Zastanawiam się, czy pan ma świadomość tego, że to właśnie pan upierdliwie wręcz pojawia się pod każdym moim wątkiem i upierdliwie wręcz się czepia. W dodatku od każdej merytorycznej dyskusji ucieka z podwiniętym ogonem. Dlatego pańskie słowa doskonale pasują do pańskiego zachowania - jak na typowego, anonimowego nicka przystało. Ten poziom, ta klasa - dno. I w dodatku piszesz całkowicie nie na temat.
Bywaj.

PS - a wiersz i tak beznadziejny, niezależnie od tego ile "mondrych marcinów b." się znajdzie :)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Skoro ja się zwracam Pan to też sobie tego życzę, a nie cierpię ignorantów

Akurat po tym człowieku nie oczekiwałbym kultury osobistej, miałem okazję już tego doświadczyć ;)

Swoją drogą to dziwne, wszedłem w pierwszy lepszy temat w tym dziale i schemat ten sam, wpada M.Krzywak z okrzykiem, że to nie poezja i w ogóle spalić na stosie, bo nie umie pisać. Gdyby tak 1/10 czasu, które poświęca na krytykanctwo przeznaczył na zrobienie czegoś z własnym pisaniem... Ale do niektórych ludzi pewnie nigdy nie dotrze, że pyskówki i plucie żółcią w internecie nie przystoi już po przekroczeniu granicy wieku kilkunastu lat.


Swoją drogą to dziwne, wszedłem w pierwszy lepszy temat w tym dziale i schemat ten sam, wpada Marcin B. z okrzykiem : biją naszych... ;)
Gdyby tak napisać coś o wierszu a nie o Krzywaku...
Trudniej prawda ;)
Opublikowano

zgoda z tytułem - przeminie jak deszcz;
tylko taki deszcz niczego nie nawodni i nie użyźni;
dlaczego? wiersz w każdym wersie wtórny, bez wyrazu, bez nicjatywy i okrutnie banalny w tezach;
nawet te opadłe "pożółkłe liście" czernieją i plamią...
może najpierw Warsztat?
J.S

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Гарантия: 3 лет https://profildoors-center.ru/vakansii В процессе изготовления наши двери гладят 458 человек! А рабочее место наших столяров напоминает мастерскую реставратора https://profildoors-center.ru/peregorodki Это целый мир полный приспособлений, позволяющих довести полотно до совершенства https://profildoors-center.ru/magic-uniq ТВ тумба Velvet https://profildoors-center.ru/sertifikaty Противопожарные межкомнатные двери https://profildoors-center.ru/vakansii 9 Владимирская фабрика дверей https://profildoors-center.ru/knizhka Материалы, которые мы любим https://profildoors-center.ru/invisible
    • A mnie właśnie prowokuje te ciągłe wrzucanie wszystkich do jednego worka i posądzanie ludzi, nie będących winnym za tamtą przeszłość, o niestworzone rzeczy. W końcu sam piszesz, że nie wiesz co oni robią, więc po co ten hejt??? Moja rodzina także na wojnie ucierpiała. Też byli przesiedlani, deportowani i zabijani. Jeden z wujków przeszedł tak straszny głód, że później do końca życia całował każdy kawałek chleba, zanim go włożył do ust. Oboje dziadkowie byli w niewoli. Jeden najpierw w rosyjskiej a później w niemieckiej. Drugi deportowany w głąb Rosji. Miał szczęście. Wrócił po roku. Tak wyniszczony, że go w pierwszej chwili własna żona nie poznała. Mimo wszystko nie mam żadnych pretensji do obecnie żyjących i to po obydwóch stronach. Są to całkiem normalni ludzie , tak jak większość Polek i Polaków też.   Twierdzenie zaś, że Niemcy prowadzą antypolską politykę jest błędne. Tak samo jak, zacytuję: „Obecna unia jest szkodliwa dla narodów Europy - służy tylko Niemcom .” Jest to wielka bzdura. Zresztą nie są to Twoje słowa. Powtarzasz tylko moskiewską narrację. Bo to Putin właśnie chce osłabić Europę aby rozszerzyć swoje wpływy. I proszę nie wyjedź mi tutaj zaraz z AFD. Oczywiście, że jest to partia niebezpieczna. Wielu Niemców martwi się tym rozwojem. Tylko że patrząc w Polsce na Konfederację , Koronę Brauna i wielu innych pieniaczy i prowokatorów prawicy to stają mi ze strachu włosy na głowie tak samo jak przy AFD. Nie ma silnej Polski bez silnej Europy. Unię należy zreformować a nie rozbijać. Spójrz dla przykładu na Wielką Brytanię. 10 lat od Brexitu i okazuje się, że nie był to dobry pomysł. Większość Brytyjczyków chciałaby obecnie powrócić do Unii.   Może więc jednak drogi Jacku mniej patosu a więcej rozwagi w słowach.  Mniej hejtu a więcej konstruktywnych wypowiedzi.   Pozdrawiam serdecznie
    • @Stracony Duża kasa, to też władza, a jak mawiał H. Kissinger, ona jest największym afrodyzjakiem.  Pozdr.  
    • @Grahamoza dziękuję

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
    • @Grahamoza dzięki serdeczne

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...