Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
W tym dziale możesz umieścić wyłącznie w pełni dopracowany utwór. Krytyka przez innych użytkowników forum jest dozwolona. W wierszach gotowych można opublikować 1 tekst na 24 godziny. Jeśli nie jesteś pewien (pewna) paru strof, skieruj się do działu Warsztat.
ZANIM DODASZ komentarz i/lub wiersz
Zamierzasz dodać swój wiersz do działu dla poetów. Będzie on poddany publicznej ocenie i krytyce. Krytyce tym ostrzejszej, że Czytelnicy mają prawo zakładać iż:
- Pisanie wierszy jest dla Ciebie czymś więcej niż niedzielną rozrywką. Masz ambicje i chcesz być w pisaniu coraz lepszy.
- Orientujesz się zarówno w historii poezji jak i w poezji współczesnej. Czerpiąc w większym lub mniejszym stopniu z tej tradycji chcesz pisać oryginalnie i tworzyć coś własnego.
- Rozumiesz, że upubliczniasz swój wiersz. Tym samym powinien on mieć znaczenie nie tylko dla Ciebie lub dla bezpośredniego adresata, ale także dla szerszej publiczności.
- Zdajesz sobie sprawę, że poezja to dziedzina twórczości, w której czytelnika mniej interesuje osoba autora, a bardziej jego dzieło. W momencie publikacji wiersza to, kim jesteś, jak się czułeś pisząc wiersz i jak głęboko przeżyłeś jego treść jest ważne tylko w takim stopniu, w jakim udało Ci się to przekazać w wierszu.
- Poezja to sztuka. Liczy się nie tylko głęboka treść, ale także forma w jakiej została przekazana. Jeżeli chcesz po prostu coś opowiedzieć, wybierz pisanie prozą.
Marcin Jagodziński
Od piszącego trzeba wymagać, ale od Swojego odbioru też wymagajmy. Czasem już nuży mnie tłumaczenie zastosowń kolejnych środków artystycznych (na przykład w moich tekstach) - które są naprawdę klarowne i nawet nie takie trudne do zrozumienia i nie naciągane (co nie znaczy, że jak rzeczywiście napiszę coś głupiego - nie umiem się do tego przyznać) - a które Osoba, która prawdopodobnie czyta tekst zupełnie pobieżnie z góry krytykuje, nie próbując się w ogóle przyjrzeć treści i ew. celom tekstu. Rzadko komentuję - jeszcze rzadziej w tonie krytycznym - ale jak już się odważę, to po dokładnym przyjrzeniu się temu, o czym mówię - bo krytyka czegoś, czego nawet nie staraliśmy się dobrze zbadać, jest po prostu nie fair i całkiem niepoważna. Wiem, że tutaj nie stosujemy komentarzy wielce naukawych - i dobrze, bo chyba każdy miałby dosyć po krótkim czasie, ale nie warto przesadzać w drugą stronę i uprawiać zmanierowaną, popisową pseudokrytykę "naskórkową". Starajmy się zrozumieć istotę języka danego tekstu - dopiero potem krytykujmy, albo w ogóle dajmy sobie spokój i nie wygłupiajmy się.
Izabella_Sendor
1. Na www.poezja.org oceniamy utwór, nie autora.
2. Twój tekst czasami będzie czytany i komentowany przez nieznanych Ci czytelników.
3. Każdy zarejestrowany czytelnik ma prawo skrytykować Twój wiersz. Przyjmij godnie wszelką krytykę. Uszanuj zdanie innych, jeżeli sam(a) chcesz być szanowany(a).
4. Nie komentuj wierszy niedbale, pobieżnie. Jeżeli nie masz czasu, chęci, nie komentuj wiersza.
5. "Jeżeli oczekujesz tylko pochwał i uważasz, że już jesteś naj, 'że Twoja poezja jest prawdziwa', że 'przekazujesz tylko swoje uczucia i nic nikomu do tego', że 'nie obchodzi cię, co myślą inni' że pisanie nie wymaga pracy - nie publikuj. Po co? Daj żyć sobie i innym! Pójdź tam, gdzie Cię pochwalą." (przysłał oyey)
6. Bądź kulturalny. Pisz klarowne komentarze (zrozumiałe). Unikaj kolokwializmów, wulgaryzmów, sloganów. Nie awanturuj się. Nie mścij się na krytyku. Nie bądź złośliwy(a). Pisz bez błędów ortograficznych.
7. Moderator może zabrać Ci dostęp do konta, administrator do serwisu (nawet, gdy masz dynamicznie przydzielany adres IP), jeżeli uzna Twoje działanie za proantagonistyczne, złośliwe, racjonalnie niewytłumaczalne, sprzyjające tworzeniu kółek wzajemnej adoracji, szkodliwe dla serwisu.
8. Przestrzegaj regulaminu www.poezja.org i ww. zasad
- Pisanie wierszy jest dla Ciebie czymś więcej niż niedzielną rozrywką. Masz ambicje i chcesz być w pisaniu coraz lepszy.
- Orientujesz się zarówno w historii poezji jak i w poezji współczesnej. Czerpiąc w większym lub mniejszym stopniu z tej tradycji chcesz pisać oryginalnie i tworzyć coś własnego.
- Rozumiesz, że upubliczniasz swój wiersz. Tym samym powinien on mieć znaczenie nie tylko dla Ciebie lub dla bezpośredniego adresata, ale także dla szerszej publiczności.
- Zdajesz sobie sprawę, że poezja to dziedzina twórczości, w której czytelnika mniej interesuje osoba autora, a bardziej jego dzieło. W momencie publikacji wiersza to, kim jesteś, jak się czułeś pisząc wiersz i jak głęboko przeżyłeś jego treść jest ważne tylko w takim stopniu, w jakim udało Ci się to przekazać w wierszu.
- Poezja to sztuka. Liczy się nie tylko głęboka treść, ale także forma w jakiej została przekazana. Jeżeli chcesz po prostu coś opowiedzieć, wybierz pisanie prozą.
Marcin Jagodziński
Od piszącego trzeba wymagać, ale od Swojego odbioru też wymagajmy. Czasem już nuży mnie tłumaczenie zastosowń kolejnych środków artystycznych (na przykład w moich tekstach) - które są naprawdę klarowne i nawet nie takie trudne do zrozumienia i nie naciągane (co nie znaczy, że jak rzeczywiście napiszę coś głupiego - nie umiem się do tego przyznać) - a które Osoba, która prawdopodobnie czyta tekst zupełnie pobieżnie z góry krytykuje, nie próbując się w ogóle przyjrzeć treści i ew. celom tekstu. Rzadko komentuję - jeszcze rzadziej w tonie krytycznym - ale jak już się odważę, to po dokładnym przyjrzeniu się temu, o czym mówię - bo krytyka czegoś, czego nawet nie staraliśmy się dobrze zbadać, jest po prostu nie fair i całkiem niepoważna. Wiem, że tutaj nie stosujemy komentarzy wielce naukawych - i dobrze, bo chyba każdy miałby dosyć po krótkim czasie, ale nie warto przesadzać w drugą stronę i uprawiać zmanierowaną, popisową pseudokrytykę "naskórkową". Starajmy się zrozumieć istotę języka danego tekstu - dopiero potem krytykujmy, albo w ogóle dajmy sobie spokój i nie wygłupiajmy się.
Izabella_Sendor
1. Na www.poezja.org oceniamy utwór, nie autora.
2. Twój tekst czasami będzie czytany i komentowany przez nieznanych Ci czytelników.
3. Każdy zarejestrowany czytelnik ma prawo skrytykować Twój wiersz. Przyjmij godnie wszelką krytykę. Uszanuj zdanie innych, jeżeli sam(a) chcesz być szanowany(a).
4. Nie komentuj wierszy niedbale, pobieżnie. Jeżeli nie masz czasu, chęci, nie komentuj wiersza.
5. "Jeżeli oczekujesz tylko pochwał i uważasz, że już jesteś naj, 'że Twoja poezja jest prawdziwa', że 'przekazujesz tylko swoje uczucia i nic nikomu do tego', że 'nie obchodzi cię, co myślą inni' że pisanie nie wymaga pracy - nie publikuj. Po co? Daj żyć sobie i innym! Pójdź tam, gdzie Cię pochwalą." (przysłał oyey)
6. Bądź kulturalny. Pisz klarowne komentarze (zrozumiałe). Unikaj kolokwializmów, wulgaryzmów, sloganów. Nie awanturuj się. Nie mścij się na krytyku. Nie bądź złośliwy(a). Pisz bez błędów ortograficznych.
7. Moderator może zabrać Ci dostęp do konta, administrator do serwisu (nawet, gdy masz dynamicznie przydzielany adres IP), jeżeli uzna Twoje działanie za proantagonistyczne, złośliwe, racjonalnie niewytłumaczalne, sprzyjające tworzeniu kółek wzajemnej adoracji, szkodliwe dla serwisu.
8. Przestrzegaj regulaminu www.poezja.org i ww. zasad
Podfora
-
Proza (21 846 przekierowań)
113 924 tematów w tym forum
-
- 6 odpowiedzi
- 442 wyświetleń
-
-
- 0 odpowiedzi
- 270 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 328 wyświetleń
-
- 10 odpowiedzi
- 859 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 218 wyświetleń
-
- 15 odpowiedzi
- 755 wyświetleń
-
- 1 odpowiedź
- 435 wyświetleń
-
- 6 odpowiedzi
- 424 wyświetleń
-
4blizny
- 4 odpowiedzi
- 476 wyświetleń
-
2Wspak
- 0 odpowiedzi
- 288 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 380 wyświetleń
-
1Wiersz
- 0 odpowiedzi
- 227 wyświetleń
-
3Spontan
- 0 odpowiedzi
- 232 wyświetleń
-
- 23 odpowiedzi
- 1,2 tys. wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 184 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 241 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 285 wyświetleń
-
- 4 odpowiedzi
- 576 wyświetleń
-
7Sztorm
- 3 odpowiedzi
- 405 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 305 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 250 wyświetleń
-
- 1 odpowiedź
- 339 wyświetleń
-
2Liść
- 1 odpowiedź
- 249 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 250 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 316 wyświetleń
-
- 1 odpowiedź
- 328 wyświetleń
-
- 11 odpowiedzi
- 729 wyświetleń
-
5Oceanja
- 5 odpowiedzi
- 392 wyświetleń
-
2Kolory
- 0 odpowiedzi
- 194 wyświetleń
-
- 4 odpowiedzi
- 422 wyświetleń
-
2* *N *
- 0 odpowiedzi
- 253 wyświetleń
-
3Płyniesz
- 2 odpowiedzi
- 303 wyświetleń
-
7tęsknimy
- 7 odpowiedzi
- 463 wyświetleń
-
14Po coś
- 7 odpowiedzi
- 588 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 212 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 218 wyświetleń
-
3Huśtawka
- 2 odpowiedzi
- 323 wyświetleń
-
9Wiosenny
- 14 odpowiedzi
- 623 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 239 wyświetleń
-
5Na granicy frontu 1 2 3
- 40 odpowiedzi
- 5,3 tys. wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 289 wyświetleń
-
- 11 odpowiedzi
- 728 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 376 wyświetleń
-
- 0 odpowiedzi
- 252 wyświetleń
-
- 4 odpowiedzi
- 321 wyświetleń
-
- 2 odpowiedzi
- 312 wyświetleń
-
- 3 odpowiedzi
- 462 wyświetleń
-
- 4 odpowiedzi
- 398 wyświetleń
-
- 4 odpowiedzi
- 464 wyświetleń
-
- 10 odpowiedzi
- 659 wyświetleń
-
Najpopularniejsze w ostatnich 7 dniach
-
- 49 odpowiedzi
- 1 530 wyświetleń
-
- 28 odpowiedzi
- 1 253 wyświetleń
-
- 48 odpowiedzi
- 1 132 wyświetleń
-
- 27 odpowiedzi
- 1 123 wyświetleń
-
- 47 odpowiedzi
- 1 093 wyświetleń
-