Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Dzisiaj
-
Rób, Odo, dobór
-
Z r y w 6 (tytułowy paczwork)
andrew odpowiedział(a) na Nata_Kruk utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Nata_Kruk ... życie tyle oferuje a my my uciekamy do swojego świata tam ... mimo... jesteśmy blisko siebie z radościami i lękami ... Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia -
Kiedy wiem, że patrzysz …
andrew odpowiedział(a) na .KOBIETA. utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@.KOBIETA. ... i ... nie tylko ty się przyglądasz patrzą sny ... Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia -
Zeszyt eremicki* (charmeduły**)
andrew odpowiedział(a) na Charismafilos utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Charismafilos W tłumie jest ... bywa fantastycznie . Tam jednak... z sobą się nie spotykamy . Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia -
@Waldemar_Talar_Talar 🌻
-
zostawiłaś ślady na piasku mewy się im przyglądają chciałyby znów nas spotkać wciąż czekają piasek ogrzeje stopy bryza ochłodzi czoło wiatr poprowadzi plażą na molo pamiętasz … to zawsze piękny czas 6.2026 andrew
-
niewidoczne życia
Natuskaa odpowiedział(a) na Natuskaa utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Podziemie bywa różne. Takie jakie napisałaś, wcale nie jest złą interpretacją. Tak można odczytać :) Będąc na powierzchni... czasami nam umyka, że są inne światy. Pozdrawiam :) -
Urwany
- 6 502 odpowiedzi
-
- dla dzieci
- zabawa
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Myślisz czasem że wszystko umarło. Potem słyszysz: „kocham cię” i nagle wraca świat. Nie na zawsze. Na dziś. Ale to wystarczy. Bo znowu wiesz po co żyjesz...
-
raz była firma co się Bubel zwała... sama nie wiedziała co produkowała a to grawiloty a to śnieżne narty podbój galaktyki sprawa nie na żarty! lewiznę tu czuję już od 300 laty bumelka samowola brak zysków i straty! czy towarzysz Birkut 300% normy wykona? Jowisz większy jest przecież od małego Plutona... jak twierdzi Safona... ale cóż w Pacanowie cale stada kóz ! to i Koziołek Matołek jakoś się przeciśnie bo córka Kraka Wanda utonęła w Wisle!
- Wczoraj
-
Film
- 6 502 odpowiedzi
-
- dla dzieci
- zabawa
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
przyjdź
jjzielezinski odpowiedział(a) na viola arvensis utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Podziwiam ten wiersz i Ciebie Violu za to, że starasz się w ten sposób przybliżyć ludzi do Pana Boga. Przepiękny wiersz... Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński -
"Błazen" Mądrzejszych od siebie błazen poucza Forsując tezy o swej "mądrości" Rozsądku podstaw bariery przekracza Litości! Litości! Litości! Litości!
-
- błazenada
- społeczeństwo
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@LessLove @Marek.zak1 W moim zamierzeniu światła mroku czy neony to nie jest symbol zła, ale miasta, poezji, ruchu, tajemnicy. Są przecież w wierszu również słowa o radości (perliście, lunaparku, śmiech, kocha). Jest też mowa o krążeniu energii. Dusza nie znika, lecz przechodzi. To utwór o zachwycie nad światem, zmysłowością i wolnością. Ale można zrozumieć mrocznie, poprzez właśnie ten mrok, szulernię, noc itd. To alternatywa- równe dobra interpretacja.
-
Poznański motyl
jjzielezinski odpowiedział(a) na Berenika97 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Berenika97 Dziękuję za obejrzenie filmu na YouTube i zapoznanie się z tematem dotyczącym Chin. Oczywiście, że wokół tego tematu jest masa wątków, a co za tym idzie masa spraw, na które każdy widz może mieć nieco inne zdanie (zwłaszcza dobrze obeznany z Historią jak Ty Bereniko). Co do terminu "Ruscy" (wiem, że powinienem był pisać tam z dużej litery, ale z uwagi na to co oni robili w powojennej Polsce, mam i będę miał do tamtych ruskich pogardę długo jeśli nie zawsze): ALE... termin "Ruscy" wbrew pozorom nie jest tutaj użyty w negatywnym kontekście (jak wiele ludzi może to odebrać). Myślę, że dobrze, w którymś ze swoich podróży po Rosji/Demoludach tłumaczy pan Michał Pater (podróżnik, który robił niedawno film dla IPN o morderstwie Polaków w Katyniu). W skrócie chodzi o to, że wówczas w całym rozległym ZSRR (po WW2) był obszar centralnej rdzennej Rosji, gdzie ludzi nazywali Rosjanami, oraz obszary Republik Radzieckich, gdzie zwykle ludzi tam urodzonych i mieszkających nazywano Ruskimi. Mało tego, oni sami siebie tak określali. Do tego sami Rosjanie zrobili sobie podział na tych Rosjan zachodnich, Moskali (Rosjan mieszkających w okręgu aglomeracji moskiewskiej), Rosjan wschodnich i kto wie co tam jeszcze). Dla osób mieszkających w byłym ZSRR były tzw. paszporty wewnętrzne (oprócz międzynarodowych paszportów zwykłych), czyli Rusek z np. byłego bloku nadniestrzańskiego ZSRR musiał mieć paszport wewnętrzny, żeby móc odwiedzić Moskwę, mimo iż formalnie mieszkał w całym wielkim ZSRR. Co ciekawe, po rozpadzie ZSRR na Rosję i Kraje Demoludów (byłe Republiki ZSRR), terminy typu "Rusek", "Rosjanin", "Moskal" pozostały i o ile mi wiadomo (z opowieści pana Michała Patera) nikt z tych ludzi nie robi z tego problemu. Nie chciałbym być odebrany jako jakiś rasista. Piszę jak jest. Pogardę dla morderców, sadystów i bestii w ludzkiej skórze (jak tych, którzy mordowali Polaków na Wołyniu, czy w Katyniu) będę miał zawsze i stąd się bierze pisanie o nich z małej litery (co i tak uważam za bardzo ulgowe traktowanie). Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński -
Spływ
jan_komułzykant odpowiedział(a) na Pisarzowiczka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
-
E... i Putin ogrów topi. I PO twór goni, tupie…
-
@Berenika97 dzięki za wytrwałość czytelniczą ;) Jakoś niebawem do Was pozaglądam ;) To nie do końca przerzucenie winy a realia ;)
-
I hate make spelling errors. you mix up two letters and your whole point is urined !
-
@Marek.zak1 tak, oczywiście... @Marek.zak1 dziękuję za wpis 🌻 @Marek.zak1 kiedy pisałam wiersz, było późno... poza tym należę do nocnych marków, a nie do rannych ptaszków:) @Andrzej P. Zajączkowski dzięki serdeczne 🌹 @Marek.zak1 ciemność bywa schronieniem i miejscem bezpiecznym (np.łono matki) chodziło o wrażenie, jakie daje gwiaździsta noc lub neony w wielkim mieście:) ale proszę interpretować:) to bardzo interesujące:)
-
Może częściej w świecie wyobraźni, własnego świata, pełnego radości, sukcesów, przyjemności, ale też mroku, skąd pan Hyde wychodzi, albo nie, czynić zło. Każdy ma inaczej:). Pozdrawiam
-
Kiedy wiem, że patrzysz …
LessLove odpowiedział(a) na .KOBIETA. utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@.KOBIETA. Dobranoc. Trzeciego nie zdradzę nikomu, nawet Tobie! -
Kiedy wiem, że patrzysz …
.KOBIETA. odpowiedział(a) na .KOBIETA. utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@LessLove śnij pięknie 🌙 Dobranoc! -
Kiedy wiem, że patrzysz …
LessLove odpowiedział(a) na .KOBIETA. utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@.KOBIETA. Zadziorna Siostro - prowokacja to Twoje drugie imię, a trzecie... Dobranoc.🌛 Idę popracować w wytwórni snów... -
Kiedy wiem, że patrzysz …
.KOBIETA. odpowiedział(a) na .KOBIETA. utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@FaLcorN
-
Tematy
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne