Cała seria słuchowisk Kornela Makuszyńskiego już w Empik Go!

Piękne i poruszające historie, które nie przestały być aktualne nawet po blisko 100 latach. Dziś dostępne są w postaci wspaniale zrealizowanych słuchowisk w aplikacji Empik Go. Sprawdź, jacy aktorzy wcielają się w role znanych z książek Kornela Makuszyńskiego bohaterów.

 • Seria Kornela Makuszyńskiego: słuchowiska w Empik Go
 • 50 znakomitych aktorów w słuchowiskach Makuszyńskiego
 • Empik Go: audiobooki, ebooki i słuchowiska dla każdego
 • Ponadczasowe utwory w postaci słuchowisk

  Empik Go to przede wszystkim ebooki i audiobooki, ale czy wiesz, że użytkownicy mają tu również dostęp do wyśmienitych słuchowisk? W ostatnich miesiącach w aplikacji pojawiła się seria słuchowisk dla dzieci nagranych na podstawie utworów Kornela Makuszyńskiego. Wśród nich znajdziesz wspaniałe pozycje, które nie tracą na wartości pomimo upływu lat. Czytały je nasze mamy, babcie, a dziś z radością czytają nasze dzieci. To zasługa uniwersalnej i ponadczasowej tematyki oraz przystępnego języka, jakim posługiwał się ten autor. Potrafił stworzyć świat, w którym dziecięce marzenia się spełniają, upór i dążenie do celu przynoszą pożądane efekty, a to, co niemożliwe, jest na wyciągnięcie ręki. Te historie nie tylko bawią, ale też uczą, zachęcając do wiary w siebie i swoje możliwości.

  Seria Kornela Makuszyńskiego: słuchowiska w Empik Go

  Aby ułatwić młodym czytelnikom dotarcie do wspaniałej klasyki literatury, Empik Go oddaje w Wasze ręce 7 słuchowisk: Szatan z siódmej klasy, Przyjaciel wesołego diabła, Panna z mokrą głową, Szaleństwa Panny Ewy, Awantura o Basię, O dwóch takich, co ukradli księżyc, Bezgrzeszne lata. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie https://www.empik.com/go/makuszynski.

  Historie te emocjonują i wzruszają. W większości skierowane są do dzieci oraz nastolatków, którzy lubią bohaterów pełnych werwy i krnąbrnych, bohaterów którzy nie chcą się podporządkować ogółowi. Postaci wykreowane przez autora są wielowymiarowe, barwne i dają się lubić.

  50 znakomitych aktorów w słuchowiskach Makuszyńskiego

  Do stworzenia serii słuchowisk zaproszono doświadczonych aktorów, którzy doskonale potrafią stworzyć charaktery swoich bohaterów. Wiedzą, jak bawić się głosem, jak pokazać emocje postaci.

  Wśród tych kilkudziesięciu nazwisk znaleźli się Zbigniew Zamachowski, Jarosław Boberek, Karolina Gruszka, Janusz Zadura, Maciej Zakościelny, Anna Szymańczyk, Antonina Litwiniak, Aleksandra Domańska, Martyna Byczkowska, Magdalena Koleśnik i inni. Ten projekt musiał się okazać sukcesem!

  Wspaniali artyści stworzyli wspaniałe słuchowiska, zapraszające do świata, w którym dzieci mogą być sobą. Zaznaczmy, że do tych utworów z nostalgią i sentymentem wracają również dorośli. Każdy - słuchając ich - błyskawicznie mogą oderwać się od rzeczywistości, trudów dnia codziennego i znów przez chwilę poczuć, jakby miał 10 lat. To właśnie odróżnia słuchowiska od audiobooków. Te pierwsze nagrywane są z podziałem na role, z modulacją głosu oraz odgłosami towarzyszącymi odgrywanym scenom, by jak najlepiej oddać charakter każdej sytuacji i każdej postaci.

  Empik Go: audiobooki, ebooki i słuchowiska dla każdego

  Posiadacze aplikacji Empik Go mają dostęp do ogromnej liczby utworów literackich (i nie tylko) w rozmaitych gatunkach i w takiej formie, jaka im najlepiej odpowiada. Ebooki do czytania na czytniku bądź na telefonie/tablecie, audiobooki do słuchanie podczas jazdy samochodem, gotowania, sprzątania, spaceru, a także słuchowiska, które błyskawicznie wciągają w świat opowieści. Zajrzyj na stronę https://www.empik.com/go i dołącz do społeczności Empik Go, jeśli nie masz jeszcze konta. Na próbę możesz skorzystać z 7 darmowych dni. Do 6 maja trwa promocja -50% na wszystkie abonamenty Empik Go.


  Czytaj dalej: Rodzaje grzechów

  Ostatnia aktualizacja: 2024-04-26 13:38:08