Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Świat oczami Justyny


Rekomendowane odpowiedzi

100 dżuli
- brak tętna

w XXI wieku
feministki obcinają paznokcie
do skóry
do bólu
skrzywiają swój wizerunek
i walczą o równouprawnienie

a ty nadal
nosisz spódnice długie włosy
malujesz powieki
i rodzisz dzieci
jak grzyby po deszczu

200 dżuli
- brak tętna

w XXI wieku
śpiącej królewnie brak czasu
na sen
budzą ją
wstrzykując dosercowo
100 jednostek lidokainy

a ty nadal
łudzisz się
że to jedyny
że z nim w nim
razem
na wieki

360 dżuli
- brak tętna

w XXI wieku
wszechświat
ma podobno 30 mld lat
świetlnych

widzisz
chcesz kochać dożywotnio
a tak naprawdę
to początek drogi

jeszcze tylko masaż
na otwartym sercu
- koniec nadziei

[sub]Tekst był edytowany przez Hanna Kilt dnia 19-08-2004 10:44.[/sub]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiało mnie to niebywałe tempo rozrodcze po prostu. Grzyby rosną zdecydowanie szybciej:)))). Poza tym oklepane te grzyby Pani Hanno i proszę się nie upierać.
Żądam tego w imieniu Pani świetnego tekstu!!!:))))

Czaruś

To właśnie chodziło o oklepanie, tak jak oklepane jest rodzenie dzieci, chodzenie w spódnicy i malowanie powiek, nastała nowa era:) może lepsza może gorsza, na pewno inna, ta oklepana odeszła:)
a czy tekst świetny to nie wiem, nie mam podejścia obiektywnego
dziękuję
pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Cat., tyle wynosi rozmiar wszechświata, droga którą musielibyśmy przebyć, aby go pokonać, naturalnie ze skutkami ubocznymi:) podobno wrócilibyśmy z sercem po prawej stronie:) nie sprawdzałam, chyba muszę to zmienić, żeby było bardziej czytelne, dzięki:)
Joanno, Maleno, dzięki za komentarz
pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu uprzedzam, że nie czytałam innych komentarzy i mogę się powtarzać.

świetny, jestem nim oczarowana, od razu sobie zabieram. jedno tylko zahaczyło " a ty nadal nosisz" ja bym przeniosła do jednego wersu. reszta naprawdę bardzo dobra. chyba nei skłamię jesli powiem, że potrzebowałam dziś przeczytać sobie właśnie taki wiersz, dziękuję bardzo za możliwość Hanno :)

Serdecznie pozdrawiam
Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • To co było nie minęło przeszłość jest teraźniejszością a ludzie są od dawna młodzi.
    • … stylistycznie trochę kuleje, bo co to są zdolności pływalne

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       - nie brzmi to dobrze, choć pewnie chodzi o „pływackie”. Kwestia enigmatycznego „ zawilgocenia”, też pozostaje otwarta; natomiast empatyczny spryt, to skrót myślowy, wybrzmiewający  sprzecznie, gdyż spryt, bywa pochodną racjonalizmu ( o ile tutaj nie - intuicji? ), podczas gdy empatia/ współodczuwanie - jest cechą  emocjonalną, należącą do sumienia, czyli  emocji głębokich - wobec których racjonalizm jest wtórny, spóźniony jako czynnik występujący  w  interakcji…   w drugiej strofie niejasny jest podmiot- o kim mowa? Nie chcę się domyślać, chcę, żeby z tekstu jasno wynikało o którego PLa chodzi…   pozdr.   
    • @Dagmara Gądek Zupełnie przypadkowo wybrałem Filharmonię Szczecińską i trafiony...parapsychologia:-))) Pozdrawiam 
    • Sama baśń jest niezwykle poruszająca,  ukazując pojemność matczynego serca i zwielokrotniony potencjał miłości sprawia, że pytamy się skąd płynie źródło dające siłę tej więzi; natomiast wykonanie … - ciut ciosane; nadużywasz zaimków, pewne rzeczy możnaby ująć bardziej wyrafinowanie - choć nie upieram się, bo możliwe, że wydźwięk przekazu,  zawoalowany w wysublimowanej formie, rozmyłby rzeczowe przesłanie; ta suchość przypomina mi niektóre wschodnie bajki; oszczędne w ornamentyce, a konkretne w swej filozofii….    pozdrawiam 
    • @Adaś Marek … dziękuję bardzo za kolejną anegdotę i życzenia ; w moim wieku, gdy ktoś nuci piosenkę Skaldów, szybko rozglądam się za młodszą koleżanką i dopowiadam …tam, tam prześliczna ;) natomiast budynek Filharmonii Szczecińskiej ( mąż w niej grał, ja tylko słuchałam koncertów )- jest w dwójnasób prawdziwym wyzwaniem, by się do niego „ dostać”  w sensie dosłownym, gdyż pomimo znakomitej

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      akustyki, pozbawiony jest … okien   Ale i bez tego otrzymał przed laty za projekt prestiżową nagrodę  zagraniczną, bo jest piękny, jak lodowy pałac   pozdrawiam miło :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...