Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Damen und Herren,


Rachel_Grass

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie z innej szuflady, ale tego samego regału, co Ruffle_puffle. chodzi o muzykę - przy jakiej najlepiej się Wam pisze? albo nie tyle najlepiej, co prawdziwie i kreatywnie. jaka oddziałowuje na wierszoklectwo? ;)
na początek, ode mnie - www.wrzuta.pl/audio/lkIcGy6p02/05-a_hair_on_the_head_of_john_the_baptist

klimat: dowolny, podług uznania i gustu
treść: okołocenzuralna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepiej pisze się przy instrumentalnej np.
Jacaszek - Treny albo nowa płyta Pentral

www.youtube.com/watch?v=sFgseVbAp10

albo przy Lars Danielsson i Możdżer - Pasodoble

www.youtube.com/watch?v=IPXtYfAsV3U&feature=PlayList&p=7229C2AAF9D9B3CF&playnext=1&playnext_from=PL&index=4

albo po The National - Boxer (świetna płyta, polecam;) )

www.youtube.com/watch?v=DKWKRMxXB0M
www.youtube.com/watch?v=hty5HjRTb7U
www.youtube.com/watch?v=cgRsYkKb1eI
www.youtube.com/watch?v=RnI28bdZylM&feature=related

to tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam tak - (Tomaszu) instrumentalna jakoś nie potrafi mną potrząsnąć na tyle, żebym zabrała się do pisania. ale jak już potrząsa, to mocno (choćby Sam, Massive Attack ;))
natomiast The National - absolutny zachwyt.
(Zuziu) Joplin?! :D
a niech to, trzeba sprawdzić. wydaje mi się, co do reszty, że trudność pisania przy polskich kawałkach tkwi właśnie w języku. frazy mimowolnie wpadają w ucho tym bardziej, że w twórczości SDM-u i wielu innych podkreśla się teksty, mniejszy nacisk położony zostaje na muzyczną resztę. poezja śpiewana, no ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


sama nie wiem. będę studiować dalej, ale na pierwszy rzut oka - odlot w dziwnym stylu.

możliwe, że zazębiamy się tylko w okolicach Interpolu ;)

chociaż w Fake Empire chyba się zakochałam. doszłam do wniosku, że głos nieco przypomina mi Nicka Cave'a, a to jak najlepsze skojarzenie - www.madzik69.wrzuta.pl/audio/lpJGqon2jG/nick_cave_-_people_ain_t_no_good
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrumentalna czy nie? To zależy. Bywa że wszelakie słowa mnie rozpraszają, stąd często filmowa: bazuje na klimacie, podkresla wrażenia i wtedy nieźle jadę na takim podkładzie. Nie tak dawno temu piłowałem soundtracka z ostatniego Batmana: fantastycznie mroczna, zawdzięczam jej wiele arcydzieł, hehe :D. W ogóle dużo Zimmera i Nymana
Ale zazwyczaj "używam" tego co mnie aktualnie rajcuje, a wokal często jako dodatkowy instrument: ostatnio nowy Archive, The Beta Band (dzisiaj), zawsze inspirujące Radiohead, Massive Attack (ale do pisania tylko 100th window i Danny the Dog), Emilliana Torrini, Bat for Lashes, Blur (niektóre kawałki z 13tki), Dead Can Dance, Decoder Ring (znów instrumentalnie), Unkle, snujące się Grandaddy, pulsująca Lamb, Portishead, Porcupine Tree, nieźle się pisze pod Petera Gabriela, Recoil - zwłaszcza elektoniczny blues płyty Subhuman i fantastyczne melodeklamacje z płyty Liquid (tu nadto inspirujące teksty). Polska odpada ze względów podanych przez Rachel (chociaż zdarzyło mi się ostatnio używać Strachy na Lachy). To wszystko specjalnie do pisania - naprawdę napędza, chociaż zdarza się że potrzebuję po prostu odgłosów zza okna (szczególnie wiosną)
No to się rozpędziłem, a mógłbym tak godzinami :D tracę kontrolę przy takich tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


o. kojarzy mi się z Ameryką w ścisłym połączeniu z Japonią. niejasno, więc zapewne chodzi o jakiś film ;)

a już zostawiając pojęcie instrumentalizmu, przechodząc do klasyki (chociaż prywatnie waham się, gdzie dać Wagnera) - www.krysztalowy.wrzuta.pl/audio/t3IoD9MTNC/czajkowski_piotr-_suita_z_baletu_dziadek_do_orzechow_taniec_pastuszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz coś ode mnie :)

Niesamowity nastrój:
www.youtube.com/watch?v=e1Fcg6nQk50
Seksowne do bólu:
www.youtube.com/watch?v=XhSx8uKdD5o
Chylińska tutaj mi robi coś takiego na psychice, że mam ochotę wyjąć sobie mózg i przytulić się do niego:
www.youtube.com/watch?v=pCeetupwpPo
Niesamowicie inspirujące:
www.youtube.com/watch?v=JVRt8Bx7JDY

I coś w ogóle do czego mam sentyment i uważam za najlepszy utwór jaki w życiu słyszałam:
www.youtube.com/watch?v=Ge5RNoC9cIg - i jakie wspomnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ja lubię melodie ze Zmierzchu, mimo że w samym filmie tylko aktor fajny ;) jeszcze Władca Pierścieni i Solaris. oj, tak, posłuchaj koniecznie ;)

dalej - Archive - ;)
Radiohead - (15 steps rozwala mnie równomiernie, więc ;))
Massive Attack - pierwsza fanka od lat!
Dead can dance - kurde, chyba mamy podobny gust
dalej dam spokój, bo zaraz będzie i po mojej kontroli. chociaż wiesz, jestem mocno zdziwiona - dawno nie spotkałam kogoś, kto by mi podał repertuar tak zbliżony do mojego naj ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...