Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Krzysztof_Kurc

Użytkownicy
  • Postów

    3 595
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Krzysztof_Kurc

  1. @Adam Gabrysz Dzięki za dobre słowo. Nie wracam do tekstów by je poprawiać. Zapewne to w nich widać. Zamykam je i pozostawiam. Podobno czasem można w nich coś znależć. :) Pozdrawiam kkk
  2. @Bożena Tatara - Paszko Gorycz to smak starości. Całe szczęście że to tylko goryczka. :) Pozdrawiam
  3. @Alicja_Wysocka Ostatni wers pomijam, konsekwentnie. Pozdrawiam
  4. Obrządek słyszę tylko harmoniczny hałas w koronach drzew wieczorną rozmowę między skrzydlatymi łańcuszki dźwięków spróbuję zapisać w pięciolinii przetłumaczyć na łatwo czytelne uczucia a może wybrzmi pewność że nie ma czego się bać kiedy śmierć ma nieomylną kobiecą intuicję stawia sidła w miejscach niespodziewanie czułych od narodzin istnienie to zwykła prowokacja
  5. @Nata_Kruk Hej Nato, dawno mnie nie było i nie wiem czy będę. To stary tekst. Zwątpienie ma różne oblicza. Dekalogiem większość z nas kieruje się niezależnie od wiary lub "niewiary". Jednak mam mieszane uczucia myśląc o genezie i szczegółach tego "wynalazku". Jako osobnik będący "niedowiarkiem" śmiem w tym tekście zawrzeć trochę przewrotności i sarkazmu. Pozdrawiam. Krzysiek @aff Ścieżka tak, wojna nie. Widać pierwowzór Ludzia nie był doskonały. Pozdrawiam. Krzysiek
  6. Wydeptywanie ścieżki po pierwsze nie chodź obok mnie nikt nie może iść tak ze mną ja pierwszy źdźbła trawy łamię stopą po drugie tylko ja mogę tworzyć na podobieństwo każdej rzeczy którą widzisz i chcesz wyobrazić sobie po trzecie gdybyś jednak stworzył stałoby się to dla ciebie z radością nie zapomnę ukarać za to twoich dzieci po czwarte ulegaj moim kaprysom a pozwolę ci żyć w słodkiej nadziei że moja wdzięczność pozostanie wieczna po piąte chwal moim imieniem wszystko co może być dobre dla ciebie i nie oczekuj że odpowiem na twe wołanie po szóste co siódmy dzień jest mój po to byś nie zapomniał komu służysz oraz byś miał siłę pracować następne sześć po siódme masz prawo być dzieckiem matki i ojca pomocą w dniu codziennym nawet jeżeli kijem obiją twoje nerki i głowę po ósme dlaczego baranek skazany i po co ofiara z życia i krwi mi potrzebna nie pytaj nigdy skazańców ani ich skazujących po dziewiąte nie czyń tego o czym myślę póty ci nie pozwolę czynić w moim imieniu a nie ma w tym żadnego sensu prócz prokreacji po dziesiąte jeśli nie swoje odbierzesz to tak jak byś moje zabrał imię i boskość nie chcę byś bezkarny pozostał gdy już się stanie po jedenaste prawda jest wyobrażeniem jednak naprawdę można jej nie rozumieć gdy nie chcesz wierzyć w to co mogłem powiedzieć po dwunaste jednak gdybyś wątpił przeczytaj jeszcze raz
  7. Estrada nie chcę nagłej śmierci bo po co mi ona może i lekka a tak mówią inni co niby jeszcze żyją tak trochę snami z dziś do już nie zwątpią że za pejzażem jest mur wiem od dawna mur bielony też wapnem ciała posłuszne duszom zasypać garścią po garściach niewinnych powodów żadnych nie daj nam miły panie do wojenek sobowtórów
  8. @GrumpyElf Ok, jutro spróbuję wzbudzić oburzenie. :)
  9. @violetta O proszę, jakie szybkie rozwiązanie problemu. :) Pozdrawiam. kkk
  10. @GrumpyElf Nikt nie lubi jak ktoś inny grzebie w tekstach, przebudowa wiąże się ze swego rodzaju dewastacją, nawet przy zachowaniu wszystkich pierwotnie użytych słów. Dlatego nie wiem czy chcę się narażać na Twoje oburzenie zmieniając układ wersów :)
  11. @Annie Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam. kkk
  12. @GrumpyElf Szkoda że koniec tekstu graficznie jest oderwany od reszty. są przecinki, kropki, a wygląd wbrew pozorom ma duże znaczenie. Pozdrawiam. kkk
  13. @Waldemar_Talar_Talar Dzięki, pozdrawiam. kkk @Dag Miło mi że zaglądasz w moje okno. Pozdrawiam. kkk
  14. @Sparrovsky Wiersze to stan umysłu czytającego. Pozdrawiam kkk
  15. Bajki robotów. :) Pozdrawiam.
  16. Bądź pozdrowiony Tytaniku.
  17. Zmiana czasów to jesienne słońce, pod innym kątem interpretuje kolory ni to męskie obrysy, ni to damskie krągłości nadmorskie początki wody w kolanach mają swoją zasadność pojedyncze fale, postacie, trochę szumu bardziej w głowie niż, i wyż, bardziej czytelne stany bezsenności i starczej nienawiści do biegania, w nic niewiary, do późnej nocy że to tylko kamyk w bucie, to tylko kamyk w prawym bucie
  18. Humanista zatracił się w opisywaniu kolejnych ziaren piasku zabrakło tylko jednego słowa i powrócić trzeba było do tej pierwszej drobiny gdzieś na wydmie odnalazł sposób i siebie w nim kilka ciągów cyfr wyznaczyło właściwy rytm scalając świat w martwą naturę
  19. O, znalazłem dobry tekst, niesamowite. Pozdrawiam
  20. Czytam, i czytam na tej stronie portalu, Twój tekst jest pierwszym który tu coś wnosi. Oj, dawno mnie tu nie było. Pozdrawiam
  21. W poszukiwaniu początku można się zapętlić. :) Pozdrawiam.
  22. @M do K @M do K Cieszy mnie że Ci się spodobało, pozdrawiam.
  23. @tetu Dzięki za dobre słowo, pozdrawiam.
  24. @Ohcil subiektywny :), pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...