Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid Ciesla
Opublikowano

a nawet bardzo matrix... trochę za bardzo porwał Cię ten film i pospieszyłaś się z wierszem - zwłaszcza wers 'wciąż inne podejście' nie podoba mi się... mało w nim poezji. Chcesz pokazać cechy wspólne i różnice, nawiązujesz bezpśrednio do matrixa, więc możesz użyć metafor idących daleko w wirtualny świat,a jednak kończysz na wypunktowaniu tego i tamtego. Klasycznie wyliczasz - najpierw to samo, potem inaczej - i podsumowujesz ostatnim wersem. Już mi się trochę znudziły takie utwory. Co do treści - jak już mówiłem, fascynacja cudzym pmysłem zaowocowała wierszem. Nie powiedziałaś nam niczego nowego, niczego, czego nie mówiłby film sam w sobie. Zawiodłaś mnie, Beatko... I nie porwał mnie Twój wiersz, a lubię matrixa, nawet bardzo.
Dlaczego 2 razy ten sam wiersz? smile.gif
I czemu z serduszkiem ?
pozdrawiam

Opublikowano

Uff, zniechęcil mnie juz tytul, po angielsku co to ma byc?? jestemsy w Polsce piszmy po polsku, z reszta Wybraniec po angielsku z tego co wiem to "the chosen one". Sam wiersz, to to czego nie lubie, dla mnie to takie luzne wersiki bez skladu, nie lubie takiego rodzaju poezji moze to dlatego?? Wiec reasumujac nie podoba mi sie, to takie moje prywatne zdanie
Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Już zacieram łapki.
    • @Naram-sin  Dobra jest, mam co chciałam :) Zawsze masz rację, musisz ją mieć? Tym razem nie masz. To słowo pasuje mi do wiersza, do klimatu i pomysłu. Jak się wkurzę, to napiszę jeszcze kilka z tym słowem, o kwiatkach, pieskach, ptaszkach, gwiazdkach i co mi tam jeszcze przyjdzie do głowy. :)    
    • Och wy! Lazurytowych nocy nieboskłony, co tak chętnie spładzacie powabne światłości; rozgrzewając ciemności rozłożone błony, ślepia pochłaniając w swych blaskach czarowności.   Jedną, niespotykaną niewiastę mi ześlijcie, trwającą w waszych cieniach – po ów mroki grząskie; chociażby na pęk blasków księżyca przybliżcie, bym się do niej zbliżywszy padł w uczucia platońskie.   Pochłonąłbym jej piersi, lecz wzrokiem wyłącznie; jak dla Eraty pisałbym poematy greckie, niczym Echnaton stworzyłbym hymn wzniosły, antycznie.   Gdybym tylko jej obraz we władania dostał, słowami zmalowałbym utwory jawnie epickie; ale póki tu czekam – w szlochy będę obrastał.
    • Są przecudne i nie trzeba tego czytelnikowi pchać przed oczy. Pokaż motyla, jak go widzisz. Kolory, sposób poruszania się, grę świateł, i co tam jeszcze w nim rezonuje z Twoją wrażliwością.
    • @Naram-sin 

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       Oj Panie Czepialski, motyle są przecudne, jak dla mnie, kropelki rosy na pajęczynie w świetle słonecznym, stają się brylantową kolią. Możliwe, że widzisz inaczej, nie zmienię tego, więc uprzejmie proszę, pozwól mi opisać to jak ja widzę. Kwiaty pokolorować? W kwiaciarniach znają się na tym, wsadzają je w jakieś tusze przeróżnych kolorów i gotowe. Niekoniecznie to pochwalam, ale żadnej krzywdy kwiatom ani motylkom nie robię pisanym słowem. Słowa nie zmienię na inne i basta. Ale dziękuję, za marudzenie i czepialstwo też :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...