Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Karol Szopa



Budynek

Aby powstał budynek do jego budowy potrzebni są ludzie
tymi ludzmi jesteśmy My
musimy byc zgrani aby wytrzymał on na wsze czasy
lecz nasze niezgranie doprowadzi do jego zawalenia
Tym budynkiem jest nasza miłośc do siebie
a zgranie naszym uczuciem

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Jeszcze niedawno ktoś zamieścił wiersz "To nie wiersz". Nie wiem czy powyższe to nie wiersz, czy tonie wiersz. Na prawdę nie uzasadnionym jest powtarzanie tytułu i autora, jeśli portal to zapewnia. Utarte frazesy - miłość, uczucie. Jedyne co mi się mogłoby widzieć, to zaledwie próba stworzenia metafory, która jednak metaforą nie jest, bo sam powiedziałeś o co chodzi. Raczej proza niż liryka. Przegadane i to w tak krótkiej formie - zbyt dużo powtórzeń. W całym wierszu słowa: aby, do, my, on, lecz, są, itp - padają za często. Zaledwie w sześciu wersach:

aby do jego są
tymi my
być aby on na
lecz nasze do jego
tym jest nasza do siebie
a naszym

Sam widzisz ile tego jest.

Przykro mi, nie spodobało mi się, nie znalazłem czegokolwiek na plus. Mimo to życzę powodzenia na przyszłość. Pozdrawiam.
Opublikowano

Dokładnie jak wyżej, nie dałeś szansy choćby na chwilę abym się zastanowił nad nim i te nasze, nasza, naszym troszkę koli w oko, aczkolwiek spróbuj nad nim popracować, choćby w warsztacie :) pozdrawiam.

Opublikowano
Aby powstał budynek do jego budowy potrzebni są ludzie
- sensacyjno odkrywcze, o w mordę jeża!

nasze niezgranie doprowadzi do jego zawalenia tymi ludzmi jesteśmy My
- są jeszcze jacyś inni ludzie oprócz ludzi?

nasze niezgranie doprowadzi do jego zawalenia
- przywaliło mnie :(
Opublikowano

Próbowałam coś w nim znaleźć, nie dało się.
Tu niestety nic nie prócz "paplaniny o miłości" - przepraszam za określenie, bez obrazy.
O uczuciach ciężko pisać na nowo i z pomysłem, bo wszystko już na ten temat powiedziano.
Był zamiar. Pomysłu nie było.
Teks za dosłowny. Brak magii.
Brak wiersza w wierszu.

Mimo to, nie zniechęcaj się. Każdy od czegoś zaczyna.
Pozdrawiam serdecznie
Vera

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Ewelina Cały Boy - Żeleński zaczął się od nieszczęścia miłosnego :)) Bywa ://
    • @Kwiatuszek Dziękuję Kwiatuszku, pozdrawiam :)   @Jacek_SuchowiczJacku, to przecież niespecjalnie, ale  Jeśli to prawda, to mam nadzieję, że piszesz piórem najlepszej marki – bo dobre historie zasługują na doskonałe instrumenty.  Może to Montblanc? – absolutny synonim prestiżu, statusu i najwyższej elegancji. Ja mam tylko Parkera 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       Waldemarze, są pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. Powinno się mówić prawdę - ale trzeba wiedzieć jak i kiedy.  Jeśli milczysz, by chronić siebie przed konsekwencjami, to bliżej temu do kłamstwa. Jeśli milczysz, bo sprawa Cię nie dotyczy – to po prostu dyskrecja. Decyzja należy do Ciebie. Nie ma tutaj odpowiedzi na tak czy nie - a wiersz zalajkowałam przecież. Dobrego dnia :)  
    • Jesteś matką świat, nie jestem matką swoich dzieci i świata  Dlatego moje łzy płyną podwójnie.   Czuję, jak czas powoli się kończy.   Proszę, przyjdź do mnie dziś,   bo jutro może stać się jedynie wspomnieniem.   Kochaj dzisiaj całym sobą,   a jutro kochaj sercem na zawsze.   Moje barwy są czarno-białe,   Ty dodaj im kolory swojego serca.   Moje serce zawsze było dla Ciebie otwarte,   a miłość, którą z niego dawałam, nosiła moje imię.   Niech moja miłość chroni Cię na zawsze.   Moi aniołowie będą czuwać nad Tobą.   Krocz przez życie, kierując się miłością mojego serca.    Twoja matka.                                                                                                                                                                  Lovej . 2026-05-19               Inspiracje . Miłość matki . Ten wiersz może być inspiracją do piosenki o matce . 
    • @Annna2 może dzięki wyjściu z tej strefy komfortu poczuł wreszcie, że zrobił to co należało. Nigdy się nie dowiemy co nim kierowało, ale rzczywiscie postać bardzo ciekawa. Tak jak Twój wiersz, który daje do myślenia. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...