Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

"Zabili go"


Rekomendowane odpowiedzi

Zabili go…

bez zmrużenia oka,

naciskając spust zdecydowanym ruchem reki,

wołając :„Następny!”.

Zabili go…

jakby był wadliwym sprzętem z usterka,

naciskając guzik „Wyłącz się”

i rzucając go na wysypisko.

Zabili go…

z myślą ,że boli ich ręka

i kiedy będzie wreszcie przerwa,

by przetrzeć karabin opryskany wyrzutami sumienia.

Zabili go…

znudzeni ta praca

i tęskniąc za rodziną,

która wierzy w ich dobroć.

Zabili go…

nie wiedząc ,ze ktoś tęskni i czeka,

by zobaczyć jego twarz,

choćby rozszarpana.


Zabili go

a swoje sumienia

zagłuszyli strzałem.

Pif paf!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabili go…

bez zmrużenia oka,-bez skrupułów

wołając :„Następny!”. -przypominają się palenia chrześcijan

naciskając guzik „Wyłącz się”-skojarzyłem z krzesłem elektrycznym

by przetrzeć karabin opryskany wyrzutami sumienia.-sztuczne wyrzuty sumienia morderców

Zabili go…

znudzeni ta praca

i tęskniąc za rodziną,

która wierzy w ich dobroć.

Zabili go…

nie wiedząc ,ze ktoś tęskni i czeka,

by zobaczyć jego twarz,

choćby rozszarpana.-wielu już tak zginęło

moj komentarz dedykuje 2pac-owi ,,Tupac for ever":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Dziecko na niebie, domyślałem się o tym, że twój wiersz jest związany z polską, tak bolesną historią, przez wielu zapomnianą, przez wielu lekceważoną, a przecież tak ważną bo przecież jest częścią historii tego świata.
Chwała polskim męczennikom z Katynia!

Wiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



kokopustelnik18, historia Stanów Zjednoczonych też ma swoje plusy i minusy, zresztą czy każdy inny naród na świecie ich nie ma, każda nacja, bez względu na kolor skóry. Wszystko co ludzkie nie jest nam obce. Nie ma wyjątków!
Po bardziej wnikliwym badaniu historii niewolnictwa w USA, każdy powinien wiedzieć, że to czarni władcy z Afryki sprzedawali swoich pobratymców handlarzom niewolnikami, a pierwszymi niewolnikami byli w USA biedni biali osadnicy z Europy i nikt o nich jakoś nie pamięta. Dziwne, nieprawdaż!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masowe ludobójstwa w Mozambiku? Dzieci w rolach żołnierzy? Zabójstwa honorowe w krajach arabskich i Indiach? Mord na Ormianach? Te bardziej nagłośnione jak Tybet, Korea Północna? I to co się dzieje w niby rozwiniętych krajach. W tamtym roku w mojej okolicy odkryto 18 grobów. Ludzi którzy zostali porwani. Rodzina opłaciła okup. Wielka nadzieja...
To wszystko jest zapominane. Przez zwykły dzień. Praca dom praca.
Niestety my, jako ludzkość, jeśli nie zostaniemy w to bezpośrednio wciągnięci, nie będziemy tego długo pamiętali.
O rozstrzygnięcie kto jest odpowiedzialny za Katyń na arenie międzynarodowej przed upadkiem ZSRR walczyło tylko USA. No może za duże to określenie walka. Poruszali ten temat lepszym określeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



75% społeczeństwa wraca do zwierząt bo używa tylko zwierzęcej części mózgu zanika honor myślenie przyczynowo skutkowe i dbanie o drugiego średniowieczne ideały wymarły dawno wraz z dbaniem o dobro 2 osoby
straszne ale prawdziwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokopustelnik. Ni do końca o to chodzi. W Mozambiku są czystki etniczne. Wielka bieda. Inflacja liczona w tysiącach. Dzieci w rolach żołnierzy bo nie ma kto walczyć. A jak by się nie zgodziły to śmierć. I to że są bardzo dobrymi żołnierzami którymi bardzo łatwo kierować. Ale tu masz racje. Zabójstwo honorowe to zgładzenie siostry przez najbliższego z rodziny za podejrzenie "cudzołóstwa".
No właśnie z tego że ludzie są wciągnięci w te tragedie rodzą się szaleńcy. Na naszym przykładzie. My jemy śniadanie a w Pekinie w ramach protestu podpala się Tybetańczyk. Paląc się nie wydaje żadnego odgłosu. Nie widać oznak bólu do samego końca. Jak bardzo musi być źle skoro mnich posuwa się do takich czynów? My tego nie odczuwamy bezpośrednio. Dlatego na forach spotyka się żarty, że Chiny zaczęły produkować koszulki wolny Tybet. Co do tego mnicha. Rząd wydał oświadczenie, że nie ma nic przeciwko takim protestom...
Podświadomość często "wybucha" przez niespełnienie "życzeń" świadomości. Tak w całkowitym skrócie.
Co do wpływów szatana. Czytałem świetną książkę na ten temat. Tytuł na pewno "Śledztwo w sprawie szatana", autor, jeśli dobrze pamiętam Tosatti. Jest to wywiad z księdzem Gabriele Amorthem. Znanym egzorcystą. Jeden z wątków. Pewien ksiądz w Mediolanie zamiast chrzcić dzieci, poświęcał je szatanowi.
Wg mnie najlepszym jego orężem są po prostu pieniądze.
Ale jak tu wierzyć gdy kolega z seminarium mówi, że wszyscy z niby powołaniem wylatują, a szalą która przeważy to że przyjmie święcenia będzie możliwość złożenia swojej rodziny. Nie będę wspominał o historiach z telewizji, bo na żywo się nie spotkałem z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...