Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

upalne marzenie


Rekomendowane odpowiedzi

No, już wróciłem Agutku:))
Opowiadanie ma tytuł - 4 minuty (z ogonkiem) - i jest w dziale - Proza- dla początkujacych.

Wróciłem wczesniej - bo kolega dzwonił, że przywozi mi oczekiwany kredens (po renowacji), i dzisiaj muszę być w domu - a za to jutro - chyba "podziekuję' mu imprezą na działce. Tylko czy pogoda sie utrzyma???
Pa! miłego czytania - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To zaraz przy kawce porannej poczytam. Co to za mebel?
Mam troszkę przedwojennych staroci w domu- po mojej babci. A w piwnicy jeszcze czeka bufet (kredens?) Art Deco. Niestety, za duży jak na moje wnętrza, poza tym styl nie do końca mi odpowiada.
Swoje dziadkiowe (tyż przedwojenne) biurko powinnam komuś oddac do renowacji, tyle, ze to kupa kasy. Ale za to mebel z duszą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twoja impreza na dzialce wypalila, bo nie ma śladu po Tobie.
Za to ja mialam pracowitą niedzielę. Obrabialam moje hektary ogródkowe. Powiedzmy, że nadawałam mojemu ogrodowi jako taki kształt. Pieliłam, obwiązałam hortensje i słoneczniczki- bo straszliwie urosly i zaczęły pokładać się po deszczu. Wydałam wojnę ślimakom i mrówkom. Poza tym posypały się papierówki- robiłam soki. Teraz jako tako mój ogród wygląda.
No i przeczytałam Twoje opowiadanko. Zostawia coś w czytelniku. Świetny pomysł. hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no rzeczywiście - trochę przedłuzżła sie impreza - na poniedziałek - "wolne na rządanie" to fajna sprawa:))
Ale jutro już grzecznie podrepcę do tyrki - fajnie, że spędziłaś czas w ogródku (nie padało?) - trochę mi żal mrówek i ślimaczków - jesteś jednak bezwzględną kobietą - jak ta Twoja bohaterka. O!
Moje opowiadanko spełniło sie - nie do końca, jak to w życiu bywa - bo w miejscu gdzie wybuchła cysterna - właśnie zawaliła sie droga - pozbawiając Wrocławian wody!
Czyżbym był Prorokiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



To zabalowaliście ostro! Czy dane Ci było doznanie zjawiska o nazwie "tupot białych mew "? Ale mam nadzieję, ze mebel nie zaschnie się, mam na myśli ten, za spra a którego była ta imprezka.
A deszczyk padał. Ale i tak sporo udało mi sie zrobić- chyba 2/3 ogrodka obrobiłam. A jak padało, to zajmowałam się jabłkami- soki robiłam. Od jutra biorę się za przeciery jabłkowe. Soków już nie jesteśmy w stanie "przepić".
Co do ślimaków- to przerzucam je do ogrodu Brendy. To ekscentryczna Amerykanka, ktora 2 lata temu kupiła sąsiedni dom i nic w nim nie robi. Dom stoi pusty, a moj syn jedynie kosi jej trawnik. Zatem ślimaki są teleportowane za płot. Wiem, że i tak potem wracają. Nawet róże mi podżerają.
A Twoje opowiadanko podobało mi się. Jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moją carte blanche - pisz co Ci tylko Muza podpowie!

Twoja sąsiadka - wykupuje nasza ziemie, krwawo odbitą Krzyżakom!
Nie - przesadziłem - po prostu nie lubię Brandy - ale może ma córkę Whiskey :))

Mebel sie nie rozeschnie, bo jest fachowo zakonserwowany. Ale opić trzeba było - na wsjakij słuczaj!

To widzę, że Twój syn już zarabia na siebie - bardzo dobra (amerykańska) szkoła.
Aha! Na czym polega "ekscentryczna" Amerykanka - bo ja znałem, jak na razie - same nuuudne egzemplarze!

POzdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sznaucery sa przemiłe.
Mój kolega (ten w Kanadzie ... gdzie nasz domeeek???) - miał dwa. jJeden z nich - największy na zDolnym Ślasku!
I kiedyś oba wpadły mu pod taki mini-jaz - wodospad. Nie umiały stamtąd wyjśc.
On wskoczył i ostatkiem sił wypchnął je, ciężkie od wody - na brzeg.
Niedaleko zatrzymał sie facet na rowerze, i kiedy Grzesiek - półżywy - wyczołgał sie na brzeg, ten facet powiedział - "Eeee! Myślałem, że sie pan utopi!" - i odjechał.

I popatrz - niby takze człekokształtny osobnik - a bydlę!

Pa!
Nie miej tylko strrrasznych snów - Buuziaki!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...