Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

obudziłeś to
tak długo spałam??
pościel myśli
jakaż biel
może ekri moderne??

jaki usłużny miły
uniosłeś nad senne opary
dziękuje ale czy nie za późno??
gniewasz się??
ja nie, kochanie, ja nie

przytuliłeś wskroś ciepły jeszcze
tylko włosy masz jakieś porwane
trąba??? dlaczego nos rośnie?
lżej kochanie
otworzyłeś okno??

przeciągasz się jak co dzień
słodko całujesz w policzka mego swe miejsce
czy rzekłam miłej pracy??

czas wstać spakować walizki
przytulę się do poduszki.

Opublikowano

znowu wszystko w zasadzie łednie ujęte, ale bez żadnej konkretnej treści. Lubie pourywane wersy, jeden nie pasujący do drugiego... ale myśle, że zabieg nie do końca uday.... Geometrycznie bardziej mi się spodobało :))

pozdrawiam

Opublikowano

pierwsze co rzuca się w oczy to wielokropki
przeszkadzają
czy to jest rozmowa ze sobą?
schizofrenia..
nie podoba mi się
może chodzi w ogóle o styl pisania
nie wiem
ten wiersz jest nieposklejany - trzyma się na jednej nitce
a sam wstęp "obudziłeś to" ????

niczym nie zachwyca, nie zaskakuje

przykro mi

pozdrawiam
Emilka

Opublikowano

Interpunkcja denerwuje nieco. Natomiast jestem jak najbardziej za pytaniami i zdziwieniami w poezji (tymi tutaj też). Przeciętny, osowiały podmiot liryczny komunikuje, co widzi i co mu się wydaje, wiążąc to (niby przypadkiem) w nietypowe układy - tak wygląda sytuacja w jakichś 90 % wierszy współczesnych. Tutaj podmiot nie panuje, nie ocenia, nie kontempluje, nie wyrasta świadomością ponad sytuację - tylko zostaje stłumiony sytuacją, swymi odczuciami i chaotycznymi z pozoru pytaniami. I mimo to jest to wiersz :) Bo to poetycka rejestracja-kontemplacja oszołomienia. "Czas wstać spakować walizki/ Przytulę się do poduszki"

Za to dziękuję - choć do poprawek zachęcam; pozdrawiam!

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



tak jak napisałam..
nie lubię takiego sposobu przedstawiania uczuć.. takiego stylu
pytam - odpowiadam
albo takiego jak widać powyżej
był chyba jeden jedyny taki wiersz, który mi się spodobał, ale już nawet nie pamiętam czy to była Poświatowka, Wojaczek..
nie polecam takich wierszy bo ich nie lubię
i nie zachęcam do ich pisania
można by przekazać takie same uczucia w troszkę inny, ciekawszy sposób
tutaj tak jakby się Pani zagubiła za bardzo..

pozdrawiam
Emilka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Charismafilos ... gdyby od deszczu zależała mowa nie tylko natura byłaby zauroczona ... Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia 
    • Taki w słowach new poeta ze stolicy Chciał z celebrytką się policzyć Myślał jest pod falą Jego wiersze toną Wzniosę ponad - dwóch ton nie zaliczy Poeta z miasta chciał mnie policzyć, Lecz gwiazdę pop z profilu obliczyć?! On falą się chwalił, Jak tylko się bawił. Dwu ton? Słodki… nie schodzę poniżej trzech tonów, nie masz co liczyć!
    • @Nata_Kruk ... ochotę często  na czułość mamy  lecz gdy jest blisko  to się ... cofamy  ... Pozdrawiam serdecznie  Miłego dnia 
    • @Poet Ka ... a życie    życie gdy takie by było  szybko by się    znudziło ... Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia 
    • @violettahm.. :) @.KOBIETA. A wiesz skąd nick? :) ;) @Berenika97 Dziękuję, Fajnie że się podobało :) @jan_komułzykantNo właśnie, muszę jakieś Pani puścić i zobaczyć reakcję :) @Jacek_SuchowiczTak miał brzmieć :) @Alicja_WysockaA dziękuję, w przyszłości jeszcze trochę się pożalę z obu stron ;) @Annna2Wyszło! Dokładnie tak sen, który nie ma prawa się spełnić.   @Poet Ka @violetta @Leszek Piotr Laskowski @Gra-Budzi-ka   Dziękuję Wam!   @.KOBIETA.Więc Cię zaskoczę. Stukacz to był duszek z mitologii słowiańskiej, który nocą bardzo hałasował (strącał talerze, łyżki, stukał w ściany itd.). To był mój pierwszy wiersz. Mam do tego piosenkę. Podklejam link.     @.KOBIETA.Zaskoczona? :D ;)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...