Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Żyjemy na kropli


Rekomendowane odpowiedzi

Żyjemy na kropli: wydaje się
spokojnie wisieć na pajęczej nitce,
ale to tylko złudzenie. Tak naprawdę
ona spada, zostawiając za sobą
smugę pytań. Jej lot bacznie
obserwuje złote oko
zachowując słuszny dystans
(co jakiś czas srebrzeje).

Jeżeli masz ochotę to możesz
rozerwać jej stopioną skórę
i wejść pod nią. Pamiętaj:
esencja zwraca ku sobie.

Tymczasem ona będzie zmierzała
do oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim weszłam, tak sobie pomyślałam; rzeczywiście, na kropli! trafne porównanie, to może się rozkręci, bo skoro już w tytule... sięniepodoba. nie leży i tyla, co tu więcej mówić. może gdyby zmienić tytuł (bo sugeruje mi wysoki level, a wiersz... hm, a może to takie moje wymysły?)
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'żyjemy na kropli (...) tymczasem ona będzie zmierzała do oceanu' -> moim zdaniem tematyka tekstu oscyluje wokół relacji międzyludzkich. mówi się o niepewności związanej ze wspólnym bytem, marzeniach, np.: 'Tak naprawdę ona spada, zostawiając za sobą smugę pytań'.

poza tym podmiot liryczny zachęca do większego otwarcia się na siebie: 'jeżeli masz ochotę to możesz rozerwać jej stopioną skórę i wejść pod nią'; jednakże przestrzega swoją adresatkę, aby robiła to z rozwagą.

podmiot liryczny zatem wyraża swoje obawy, co do związku. oczywiście nie ma on wątpliwości, co to uczucia, jakim darzy swoją partnerkę. martwi się, że po prostu może coś nie wyjść. ponadto daje rady, które mogłyby ewentualnie konstruktywnie wpłynąć na rozwój tychże relacji.

moim zdanie jest nawet przyzwoicie. zastanowiłbym się jednak nad skróceniem tekstu. metaforyka zasługuje na plusa /bez różnicy czy trafiłem w zamysł Autora, czy też nie/. zresztą - jeżeli tak nie jest - to tym lepiej świadczy o tekście :) ode mnie plus.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...