Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jacku,
nie wiem jak to jest, ale jest. Do połowy czytam wiersz bez większego bólu. Ale wiesz może dlaczego nie podoba mi się "diament wieczności"? i wszystko, co potem następuje, a raczej wstępuje (na wyżyny sztuki, czyli emocji sztucznych ;)?



Sorry, ale tu mam odruch (jak po butelce wina, co - jak wiesz - dla mnie byłoby zabójstwem ;)
-----------------------------------------------
Czy nie da się wiersza podrasować?
np.


Pozdrawiam
;)
b
Opublikowano

też się podoba, diament zbytnio nie uwiera, nawet jeśli osadzony w wieczności
bo tylko diament jest wieczny ;)

ten stop jedynie, czyli rozpacz i piękno wraz ze spiżem jak pan bezet powiedział
można podrasować (jak dla mnie niekoniecznie ;) )

Opublikowano

ucho me dręczy
gdyż dziwnie brzęczy

niż spiż

trochę nadmuchane metafory, wersja Bogdana, bardziej przyziemna, z życia wzięta dotykalna, u ciebie te odległe podniebne słowa

reasumując wiersz fajowy tylko można by go jeszcze nieco podpalić(-: tzn
jakiego porządnego pniaka, paliwo lotnicze i oczywiście butelkę wina i będzie buchać płomieniami że hej!

pozdrawiam

Opublikowano

Robert Siudak.;
:) J.S

marti kruger.;
serdeczności!
:J.S

Bogdan Zdanowicz.;
zawsze zalecasz powściągliwość i poskramiasz przerosty;
pewnie trzeba będzie przeredagować idąc na kompromis, bo taki skrót, jaki proponujesz ucina myśl w połowie, a ta dąży do wygłosu w ostatniej, bardzo istotnej w zamyśle...dzięki za wszelkie sugestie

Magdalena Czerwińska.;
ostatnia?...hmmm

Pan poeta 2;
!
:) J.S

natasza zawacka.;
te "książki" mają szeroki kontekst, bo to i symbol wiedzy, której znaczenie w konkretnej sytuacji traci na znaczeniu, i jest to materiał palny, mało wartościowy, jak to papier...
a peel rzeczywiście idzie w ten ogień!(skoro papier go nie podtrzyma to musi...)
i jest w tym ukryty "feniks"! dobrze, że to się uwyraźniło...
dzięki za uważne czytanie;
J.S

kasiaballou.;
:) J.S

myślątko.;
ów "stop" jak stop metali ma swoją tu istotna wymowę, więc (może) pozostanie (a spiż jest stopem!) i ma taki skóropodobny odcień (więc to "widzenie" rzeczy też miałem na uwadze);
może tylko problem w zręczniejszym sformułowaniu...pomyślę!
:)J.S

Tali Maciej;
jw.
pozdrawiam winnie (w tym zestawie piwo szkodzi! :) )
J.S

Opublikowano

przed chwilą napisałam komentarz i mi umknęło wszystko,
nie wiem czemu.
Powtórzę krócej:
poprzedniio też mi się podobał, ale teraz - bez diamentu i spiżu
jest lepiej, prościej i oddaje co potrzeba z jeszcze większą mocą:
to moje zdanie.
Serdeczności
- baba

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Adler …ale trochę optymizmu się w nim tli.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Alicja_Wysocka Dziękuję za odwiedziny.
    • @aniat.   Smutny ten Twój wiersz, wyłączyć czas i wsiąść w pociąg bez bagażu  w drogę do odzyskania siebie. Fajnie, że widzisz drogę którą daje nadzieję, na nowe.        
    • @huzarc Dziękuję za tak wnikliwą lekturę. Zależało mi na dotknięciu trudnych doświadczeń bez sentymentalizmu. Twoje słowa o "minimalizmie z psychologią" trafiają w sedno. Dziękuję. @Migrena Dziękuję za tak szczere wzruszenie i za to, że wyłowiłeś te konkretne obrazy – "sny wędrowały boso" rzeczywiście pisały się same, jakby musiały zaistnieć właśnie w takiej formie. To niesamowite, że puenta o uczeniu się "od końca" tak do Ciebie trafiła – chciałam, żeby zamknęła wiersz i jednocześnie otworzyła przestrzeń do refleksji. Twój komentarz bardzo mnie ucieszył. Dziękuję z całego serca. @Marek.zak1 Dziękuję że dostrzegłeś nie tylko sam ból deficytu emocjonalnego, ale także jego konsekwencje w dorosłym życiu – tę podatność na manipulację. Rzeczywiście, te doświadczenia z dzieciństwa rzutują na całe życie. Dziękuję za te refleksje i za ciepłe pozdrowienia. Serdecznie odwzajemniam. @lena2_ Dziękuję Ci serdecznie! Masz rację – ta myśl jest bolesna, ale ważna. Pisząc ten wiersz, myślałam o realnej osobie. Przesyłam ciepłe pozdrowienia :) @KOBIETA Dziękuję Ci z całego serca! "Dom bez snów" – tak, to właśnie chciałam uchwycić. Twoje słowa bardzo mnie wzruszyły. Dziękuję za tak ciepły odbiór. @Waldemar_Talar_TalarBardzo dziękuję! Czasami możemy okazać wsparcie słowem, gestem, dobrą radą. Pozdrawiam.:) @Nata_KrukBardzo dziękuję! Dzieci wiele, ale też dorosłych, którzy powielają ten model wychowawczy, który był ich udziałam. Pozdrawiam.  @Whisper of loves rainBardzo dziękuję!  Dziękuję za te refleksje.  To właśnie chciałam dotknąć – jak deficyt bliskości wpływa na całe nasze życie, nawet na zdolność do marzeń. Pozdrawiam serdecznie. @iwonaromaBardzo dziękuję! To dla mnie najważniejsze – gdy wiersz dotrze prosto do serca. Pozdrawiam. 
    • @bazyl_prost przeżyłam coś podobnego... Tylko bez zielonego awokado. Mimo tego było miło, głowa pełna zielonego z pestka.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...