Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nie mam arachnofobii


Rekomendowane odpowiedzi

"nie wiąż mi rąk tylko prowadź"---> to jest po prostu świetne
wiersz bardzo rytmiczny, jak dla mnie nawet troszke za bardzo, ale ja ogólnie wolę białe
poza tym czasem troszkę nielogiczny. spróbuj wprowadzić znaki interpunkcyjne, ja też ich nie lubię, ale myślę że się przydadzą
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozluźnij umysł. To jest wiersz
Oceniaj go, nie mnie
To nie jest życie ani śmierć
To słów mozaika-wiersz

Splątana sieć - poezji nić
pozwala egzystować
Krytyk-nie pająk. Pozwól żyć
Nie wiąż mi rąk tylko prowadź"

Może tyle wystarczy. Myślnik między siecią a poezją powinien się przydać, a przecinek po "go"... nie jest niezbędny, ale skoro radziłaś dodać znaki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ufałbym za bardzo krytykom; albo nie ufałbym tak do końca;
żarcik na czasie, niezły, apelujący;
wydaje się nieco zagmatwany wers 1 i 2 w drugiej strofie, jakoś bym to uprościł;
i czemu to i w jaki to sposób "poezji nić pozwala egzystować"? - bez poezji egzystuje większość i całkiem ma się dobrze, a nie mają obowiązku iść na "lep" tej nici...
J.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja jest nieodzownym elementem mojej egzystencji. Potrzebuję pisania. Nie umiem nie pisać i nie czytać, dla mnie to wtórny analfabetyzm. Stąd "nić poezji pozwala egzystować". Wiersz to moja perspektywa. Nie narzucam własnego zdania. Owszem, są tacy, których poezja nie inetresuje. Założenie było takie, że przeczytają to jedynie zainteresowani :D Pisałam głównie z myślą o tych, którzy krytykują, nie mając o tym pojęcia. Zastanawiam się, ile prawdziwych talentów zostało w ten sposób zmarnowanych.
Dziękuję za cenne uwagi :) Tytułem wiersza chciałam dać do zrozumienia, że je przyjmuję.

PS. Też jestem z Krakowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z zaproszenia i jestem :-)
Sympatyczny utworek, czemu nie, przewrotny tytuł, wydaje mi się, że można by tu użyć jeszcze mniej słów np. te powtarzające się „TO” w pierwszych wersach, i zmienił bym nieco początek w drugiej strofie, wydaje mi się, że powinieneś jeszcze bardziej emocjonalnie przedstawić, że nie wyobrażasz sobie twojego życia bez poezja, i w mniej dosłowny sposób choć też nie przeginać, jak to się mówi należy znaleźć złoty środek :-), ale to tylko moje takie tam subiektywne uwagi.
Pomijając jednak te szczegóły całkiem fajny wiersz, a puenta no po prostu mistrzowska, zgrabnie i lekko domyka całość, gdybym miał to oceniać byłbym na plus :-)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję :) Takie komentarze bardzo mnie cieszą, zwłaszcza, że do niedawna byłam ostro krytkowana na innym forum i straciłam nadzieję, że umiem napisać cokolwiek oprócz listy zakupów. Pochwały, paradoksalnie, skłaniają mnie do jeszcze większego wysiłku, a rady i uwagi krytyczne zawsze wnikliwie rozważam.
Dzięki Ci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...