Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ucięłam te życzenia ustami
wiedziałam co powiesz
kochaj

nadal zachwycam się żonkilami
i tulipanami
czasem bywasz szalony

mam teraz u siebie wiosnę
to cudowne ale
nie tego pragnę od ciebie

źle kojarzysz fakty
a ja tak nie lubię wyjaśniać
pomilczmy jeszcze trochę

Opublikowano

ucięłam twe życzenia ustami
wiedziałam co powiesz - kochaj
nadal zachwycam się żonkilami
i tulipanami - czasem bywasz szalony

mam teraz w sobie wiosnę
to cudowne ale nie tego pragnę
od ciebie - źle kojarzysz fakty
a ja nie lubię wyjaśniać

pomilczmy trochę

To są moje podszepty ze skrótami. Pozdrawiam.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



No, bez hec, proszę ;)
To zupełnie zmienia sposób prowadzenia wiersza - to nie jest nataliowe! Widać nagim okiem, że chodzio opozycje, przeciwstawienia, to rodzaj pseudodialogu (ale sa przytoczenia), w wersji pana E. całość zlewa się w piosenkę peelki - narratorki, ginie subtelna gra "niedopasowania".
Bardzo mądra (i ładna ;) pointa.
pzdr. b

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • cisza jak żyzna gleba milcząc oddaje siebie by mogły wzrastać życiodajne myśli w stronę słonecznej duszy
    • @Robert Witold Gorzkowski i to powtarzające się "idziesz przez wioskę" piękne.
    • @Wiesław J.K.  dla mnie jest to równoznaczne- odchodzenie od religii jest odrzuceniem Boga. Bo nie wierzy się w ludzi- wierzy się w Boga- Bogu. Wierzę i to się nie zmieni, tego nie zmienię. Chrześcijaństwo jest liberalne, według ostatniego raportu codziennie ginie za wiarę 105 chrześcijan za wiarę, czyli co 5 minut ginie człowiek, tylko dlatego, że jest człowiekiem.   Ale zgadzam się- fundamentalizm- w jakiejkolwiek formie jest zły.   Rzymska Fontanna Di Trevi- kilkakrotnie była zabarwiona i oświetlona na czerwono- na znak męczeństwa chrześcijan.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Bo nie są. To dwa różne punkty widzenia. Niektórzy wierzący bardzo starają się przestrzegać swojej religii. Inni bardzo religijni są ugruntowani, że to jedyna prawdziwa droga odbierając tym samym prawo do istnienia innym, myślącym i czującym inaczej.  Oprócz siedmiu głównych religii (chrześcijaństwo, islam, hinduizm, buddyzm, judaizm, taoizm, sikhizm) istnieje ponad 4000 zarejestrowanych religii i wierzeń a ponad to dochodzą te nie zarejestrowane. To obrazuje jak bardzo zróżnicowane podejście do wiary i religii. I teraz pytanie: Skąd wiesz, że wyznajesz tą jedyną prawdziwą religię? I odpowiedź jest prosta: "Bo wierzysz". i jest to także punkt zamykający dyskusję. 
    • @Annna2Myślę, że każda główna religia to system religijny, pisząc główna mam na myśli chrześcijaństwo, judaizm i muzułmanie. Inne grupy są mniej lub więcej liberalne jak hinduizm i buddyzm.  Wspomniane przez Ciebie wierzenia ludowe kojarzą mi się z prasłowianami, Lechitami, inaczej mówiąc czasami przed katolickimi.  W obecnych czasach widzimy zachodzące zmiany w tej materii, ludzie w wielu krajach powoli  odchodzą od tych trzech wyżej wspomnianych religii, ale to nie znaczy, że odrzucają wiarę w Stworzyciela/Boga. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...