Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Niemy krzyk


Rekomendowane odpowiedzi

„Niemy krzyk”

Witamy w naszym instytucie ludzkości, posiadamy tutaj zbiór naszych wszystkich uczuć bo, proszę państwa, to jest to czym różnimy się od zwierząt i z czego jesteśmy najbardziej dumni. Zacznę oprowadzanie od pewnego trochę kontrowersyjnego słowa "Pomocy".
Słowo to jest bardzo interesujące.
Składa się z 6 liter - 6 to biblijny symbol niedoskonałości, symbol człowieka. Nieznana jest dokładnie jego etymologia, zależy prawdopodobnie od tego, kto go używa. ukrywa się w nim słowo "moc", które sugeruje jakąś wewnętrzną siłę, która miałaby przyjść wołającemu z pomocą, wyciągnąć go z otchłani.
A teraz popatrzcie jak ktoś krzyczy pomocy. To bardzo interesujące zjawisko. O proszę! Nie zawsze mamy okazję oglądać okaz opluwający się krwią, zaraz zawołam siostrę aby się tym zajęła, my tymczasem chodźmy do następnego słowa,
to było chyba "współczucie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


jeśli jest to pogląd autora, to jest on mylny, całkowicie rozmija sie z prawdą. Słyszałem, że różnimy się od zwierząt tym, że posiadamy poczucie humoru.
Kilka korekt proponuję:
przecinek powinien być przed bo
sześciu zamiast 6
Nieznana jest dokładnie jego etymologia, zależy prawdopodobnie od tego, kto go używa. ukrywa się w nim słowo "moc", które sugeruje jakąś wewnętrzną siłę, która miałaby przyjść wołającemu z pomocą, wyciągnąć go z otchłani.
długie zdanie, może się mylę, ale czytającpogubiłem się. Jakieś takie nielogiczne.Z tego zdania wynika, że ten kto używa słowa pomocy skrywa w sobie moc
A teraz popatrzcie jak ktoś krzyczy pomocy - pomocy - daj w cudzysłów albo wrzuć kursywą
Za mało, za krótko żeby oceniać. My tu na forum jesteśmy w stanie preczytać więcej niż jeden akapit, więc wrzucaj większe fragmenty.
papen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest to całość to oceniam ją nisko i pytam - dlaczego? mnie nie przekonałeś. Pomysł jest, ale realizacja na średnim poziomie.
może wkrótce zaczniemy tu umieszczać cytaty, sentencje, złote myśli. A jeśli ktoś napiszę tekst dłuższy niż strona A4 w wordzie , to mu bana od razu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym zdaniu przecinki trochę kuleją. Mnie się nie podoba. Pomysł, owszem - wykonanie, za duże słowo. Powinno wklejać sie teksty, które uważamy że są już gotowe, by inni mogli je zobaczyć. Jeśli tak uważasz, to na drugi raz poczekaj może miesiąc. Teksty pisane w kilka minut, bez odpowiednich zdolności, nigdy się nie udają. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czu zamierzona jest ta biedota w słownictwie? powtórzenie w TAK krótkim tekście "to bardzo interesujące" - trąci myszką. i zamysł dobry, przyłączę się do opinii większości z moich przedmówców, ale... może jednak rozważysz opcję dobudowania czegoś do tej historii? bo póki co wynika z tego tekstu, że niby są pojęcia pomocy czy współczucia, ale nikt już o nich nie pamięta, nie rozumie ich, bla. to trochę zbyt powierzchowne, zbyt oczywiste. gdyby tak pokopać, można by się do czegoś dokopać :)
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...