Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Modlitwa Przed Wstąpieniem Do Czyśćca


Adam_Szadkowski

Rekomendowane odpowiedzi

CYTAT (Agness @ Jun 25 2003, 12:34 PM)
CYTAT (joaxii @ Jun 25 2003, 12:25 PM)
no cóż, ktoś, kto nie potrafi zobaczyć w tym piękna po prostu zdaje się nie ma wcale uczuć

To nie tak. Zupełnie nie tak. To, że nie rozumiem i nie czuję tego wiersza, nie znaczy, że głazem jestem, tylko że brak mi jakiejœ dojrzałoœci. Zbyt odważne uogólienie, Joaxii.

Zgadzam się z Tobą. Nie wszystkim musi wszystko odpowiada, nawet jeśli tekst jest niezły (nie mówie tu o żadnym ze swoich) dla jednego, dla drugiego może to być grafomania. Niektórzy piszą teksty piosenek dla Ich Troje i ludzie to "kupują", a inni zapadają w Gomrowicza. Co jest lepsze? Dla mnie to drugie, dla kogoś pierwsze...

Pozdrawiam

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

CYTAT (Agness @ Jun 25 2003, 12:34 PM)
CYTAT (joaxii @ Jun 25 2003, 12:25 PM)
no cóż, ktoś, kto nie potrafi zobaczyć w tym piękna po prostu zdaje się nie ma wcale uczuć

To nie tak. Zupełnie nie tak. To, że nie rozumiem i nie czuję tego wiersza, nie znaczy, że głazem jestem, tylko że brak mi jakiejœ dojrzałoœci. Zbyt odważne uogólienie, Joaxii.

OK, przepraszam, jeśli Cię uraziłam. Miałam na myśli religijnych fanatyków, którzy potępiliby (wg oyeya) ten wiersz tylko dlatego, ze go nie rozumieją. Tacy agresywni na wszelki wypadek. Wkurzają mnie tacy ludzie i trochę mnie poniosło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na prawdę nie wiem o co wam wszystkim chodzi, jeśli kogoś obrażają te wiersze, to nie musi ich czytać. Nie rozumiem dlaczego zawsze są takie spory o uczucia religijne! Przecież właściwie we wszystkim można się na siłę doszukiwać czegoś obraźliwego, co nie znaczy, ze takie było zamierzenie autora. Myślę, że wiersz Adama jest na prawdę dobry. Osobiście uważam się za katoliczkę, do tego praktykującą, a jednak nie poczułam się urażona. Czy to znaczy, że ze mną coś jest nie tak? Nie. Po prostu dostrzegłam w tym (jak i w drugim wierszu tutaj zaprezentowanym) zupełnie coś innego, niż chcęć obrażenia majestatu bożego. Pozdrwaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (oyey @ Jun 25 2003, 01:22 PM)
CYTAT (Olga @ Jun 25 2003, 01:21 PM)
CYTAT (oyey @ Jun 25 2003, 01:18 PM)
to nie o wiersz Adama chodzi...

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale chodzi mi o oba wiersze!

ale ogólnie chodzi o ten drugi!

Wybacz, ale uważam kłótnię w tej kwestii z Tobą za stratę czasu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, udam, że nie czytałam tych wszystkich komentarzy:) i dodam swój:)
Wiesz Adamie, czekam nadal na tekst, do którego mogłabym się przyczepić, ale nie dajesz mi najmniejszej szansy...smile.gif
Twój wiersz jest bardzo dobry i jak zwykle idealne wyczucie słowa..., jego znaczenia...., oszczędność formy i...nie schylę głowy po raz trzeci, bo już pokory mnie nauczyłeś i trzymam ją nisko, popracuję nad swoimi tworami, a może i u mnie motyl jakiś się z poczwarki urodzi:)
Ty już masz skrzydła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ale wojnę zrobiliście! ojej!
Ja napiszę tylko tyle że bardzo mi się podoba, choć z reguły nie przepadam za poezją tego typu. Dla mnie mistrzyni to Szymborska i koniec smile.gif
------------------------------
PS nie wie ktoś czasem skąd pochodzi cytat "pogodny mądrym smutkiem i wprawny w cierpieniu" (czy jakos tak) ??? Help! to ważne! z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Leila @ Jun 25 2003, 06:05 PM)
PS nie wie ktoś czasem skąd pochodzi cytat "pogodny mądrym smutkiem i wprawny w cierpieniu" (czy jakos tak) ??? Help! to ważne! z góry dzięki

Ja wiem i Ci powiem... Leopold Staff - "Przedśpiew"...

może wierszyk?


Przedśpiew

Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów,
Wyznawca snów i piękna i uczestnik godów,
Na które swych wybrańców sprasza sztuka boska:
Znam gorycz i zawody, wiem, co ból i troska,
Złuda miłości, zwątpień mrok, tęsknot rozbicia,
A jednak śpiewać będę wam pochwałę życia -
Bo żyłem długo w górach i mieszkałem w lasach.
Pamięcią swe dni chmurne i dni w słońca krasach
Przechodzę, jakby jakieś wielkie, dziwne miasta,
Z myślą ciężką, jak z dzbanem na głowie niewiasta,
A dzban wino ukrywa i łzy w swojej cieśni.
Kochałem i wiem teraz, skąd się rodzą pieśni;
Widziałem konających w nadziejnej otusze
I kobiety przy studniach brzemienne, jak grusze;
Szedłem przez pola żniwne i mogilne kopce,
Żyłem i z rzeczy ludzkich nic nie jest mi obce.
Przeto myśli me, które stoją przy mnie w radzie,
Choć smutne, są pogodne jako starcy w sadzie.
I uczę miłowania, radości w uśmiechu,
W łzach widzieć słodycz smutną, dobroć chorą w grzechu,
I pochwalam tajń życia w pieśni i w milczeniu,
Pogodny mądrym smutkiem i wprawny w cierpieniu.

Pozdrawiam

Adam








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Kieszonkowiec @ Aug 9 2003, 04:35 PM)
wiersz rzeczywiście nienajgorszy, ale nie spodobała mi się jogo podniosłość, patos...

Wiersza nie krytykuje - jest dobry - ale, osobiście, kiedy go czytam, to przyprawia mnie o mdłości...

To rzeczywiście nie jest krytyka.... hehehehehe


Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie maiała być krytyka, bo na tkaką ten wiersz sobie nie zasłużył (a może raczej Ty), ale zwykła, najzwyklejsza opinia. Szczerze mówiąc od kiedy tu z Wami jestem to jeszcze żadnej krytyki nie przeczytałem, a same, czesem błyskotliwe opinie (wiem, że ta do takowych nie należy).

Swoją drogą to wesoły z Ciebie człowiek - niewiele trzeba Ci do śmiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Kieszonkowiec @ Aug 9 2003, 06:56 PM)
Bo to nie maiała być krytyka, bo na tkaką ten wiersz sobie nie zasłużył (a może raczej Ty), ale zwykła, najzwyklejsza opinia. Szczerze mówiąc od kiedy tu z Wami jestem to jeszcze żadnej krytyki nie przeczytałem, a same, czesem błyskotliwe opinie (wiem, że ta do takowych nie należy).

Swoją drogą to wesoły z Ciebie człowiek - niewiele trzeba Ci do śmiechu...

Mam pytanie: jakie wiersze zasługują na krytykę.

Skoro nie ma tu żadnej krytyki, to mam wielką prośbę: napisz Pan pierwszą, a ja się będę uczył od Pana jak to się robi.
Z góry dziękuję.

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem krytykiem a jedynie poetom. Zdaje sobie sprawę z tego, że dzisiaj wymieszanie tych dwóch pokrewnych sobie "zawodów" jest w modzie, a czesem nawet bywa to konieczne (dlaczego? - możemy o tym porozmawiać w inny sposób. Ja natomiast nie czuję się na siłach by podjąć się prawdziwej krytyki (która rzadko kiedy dotyczy pojedyńczych wierszy i której nie pisze się w kilka minut po przeczytaniu wiersza, droi kolego). A jeśli kiedyś podejmę się tego zadania, to na pewno nie po to, by publikować ją w internecie...
Jeżeli swoje opinie szumnie nazywasz krytyką, to przynajmniej weź to słowo w cudzysłów!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...