Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Negacja dobra, czyli rzecz o rozumie. (Rozmyślania na trawniku)


Wuren

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem sobie na trawniku przed sklepem i patrzyłem, jak ludzie wynoszą szkło owinięte w gazety. Nikogo nie obchodziło, co było w tychże gazetach opisane. Szkoda. Może gdyby czytali, a szczególnie ze zrozumieniem, byłaby jakaś szansa. No bo dla przykładu - z niedawnej gazety – partia A nie poprze projektu partii B, dopóki nie dostanie miejsc w rządzie. Partia C nie poprze wspomnianego projektu, jeśli poprze go partia A. Partia B sama odrzuci własny projekt, jeśli nie poprą go jednocześnie partia A i C. Pewnie powiecie, że nudzę, że to normalne dla polityki. Może i normalne, ale czy polityka musi być zaprzeczeniem rozumu? Bo ja to sobie myślę, że gdybym był posłem, to czytając jakiś projekt, bym analizował, czy jest on – według mnie – dobry dla Polski, dla Polaków, a nie czy poprze go Kowalski, którego nie znoszę. No ale ja posłem nie jestem, nie jestem też wykształcony, może jak się pokończy różne studia, to i logika się zmienia. Może posłowie wiedzą coś więcej i wspomniany na początku projekt raz jest dla nas dobry, a innym razem zły, ale to nie na mój rozum. Tymczasem kupię sobie flaszeczkę i nie zapakuję w gazetę. No, chyba że w sklepie będzie Rycho - to nie kupię. Ale jak pojawi się Elka, to jednak kupię.
Mam nadzieję, że zrozumiecie dobrze – i zachowanie posłów, i to co myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Że też ci się skojarzyło na tym trawniku. Jak widzę, często na tym trawniku przesiadujesz. Podłuż sobie jaśka pod tyłek, bo można wilka dostać. Kto wtedy napisze takie extra puenty? Ja bym koło ciebie chętnie usiadł i też popatrzał...
Uśmiałem się z tych twoich rozmyślań, hehehe. I masz rację, jak będzie tam Rycho, to uważaj, ale jak Elka, to wal śmiało...
Ale co zrobisz, jak będzie tam Piotr R. - twój adwersarz??? Chciałbym to widzieć!!! Nie tylko wiedzieć, ale przede wszystkim widzieć!!!

Pozdrawiam Piast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...