Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

To naprawdę już koniec


Rekomendowane odpowiedzi

i mówisz, że nie przyjdziesz,
ja już cię nie pożegnam.
jedynie wiem, że musi być coś po tobie
-cisza daje temu dowody.
jeszcze muszę się pozbyć twojego łamiącego głosu
i tych odważnych kroków stawianych w szpilkach
-zdecydowanie za dużo ich we mnie.
nie będę oglądał już twojej zgniłej czerwieni
i tłumaczył ją uprzejmie
-sprostowując skoki,
by nie potknął się „praworządny” tłum.
i powiem nareszcie nie,
wykrzyczę ci je z moją oddaną mi samotnością.
wcześniej myślałem, że będzie to mój obłudny egoizm.
teraz wiem, że filtrując nas kradłaś mi siebie
zawsze w czymś nieskończonym.

(tytuł wiersza jest tytułem utworu zespołu O.N.A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ze WY to niby... co? :P Nietoperze jesteście - głuche to i ślepe i do tego wszystkiego się czepia :) Macie tendencję do przychodzenia nie-w-porę, robienia bałaganu (nie tylko w szafie) i wychodzenia tylnymi drzwiami. A poza tym? Życie byłoby koszmarem, gdyby na świecie były same kobiety! Zabijałybyśmy się nawzajem bez powodu ;)

Deli... moim zdaniem, przegadany. Znam przyczynę - tak bardzo chcesz coś powiedzieć, dać upust, że gubisz dystans. (Też mi się to zdarza.) Radzę dopracować, może okroić, może nieco zmienić...
Nie twierdzę, że jest zły, ale może być lepszy.
pozdr serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ze WY to niby... co? :P Nietoperze jesteście - głuche to i ślepe i do tego wszystkiego się czepia :) Macie tendencję do przychodzenia nie-w-porę, robienia bałaganu (nie tylko w szafie) i wychodzenia tylnymi drzwiami. A poza tym? Życie byłoby koszmarem, gdyby na świecie były same kobiety! Zabijałybyśmy się nawzajem bez powodu ;)

Deli... moim zdaniem, przegadany. Znam przyczynę - tak bardzo chcesz coś powiedzieć, dać upust, że gubisz dystans. (Też mi się to zdarza.) Radzę dopracować, może okroić, może nieco zmienić...
Nie twierdzę, że jest zły, ale może być lepszy.
pozdr serdecznie

Ogromne dzięki za zainteresowanie, zwłaszcza tak późną porą. Nie chciałbym, by był on polemiką wartości-anytwartości (rozstania) kobiet i mężczyzn.próbowałem coś zmienić, choć biorąc pod uwagę kontekst wiersza, to każde słowo ma swoje jakieś ( potrzebne)uzasadnienie, do tych spraw zawsze podchodzimy z pewnym nie dystansem, choć pewnie zmyliło Ciebie zwłaszcza słowo wykrzyczę( wzburzenie??)raczej nie. Zobacz po lekkiej korekcie, jeśli masz ochotę.pozdr. dzięki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... dziś jestem bardziej na tak :) Ale nie potrafię powiedzieć czy to ze względu na zmiany, czy przez fakt, że już go znam :) "Podobają mi się piosenki, które już kiedyś słyszałem..."
Może dziś inaczej patrzę i coś innego dostrzegam. Jest lepiej.
A co do kobiet... generalnie: co do ludzi... Zawsze trzeba pozwolić odejść, choćby z szacunku dla samego siebie. Żydowskie powiedzenie sprawdza się od tysięcy lat: czas jest najlepszym lekarzem.
pozdr serdecznie
Weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...