Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Bez żalu


Rekomendowane odpowiedzi

Bez żalu.

 

Wojownik Światła nie polega na własnych siłach.

Słowa Paulo Coelho dziś napawają mnie niechęcią.

 

Nie mam z kim walczyć.

 

Wrogowie odeszli w zapomnienie.

A może ich nigdy nie miałam?

Nie pamiętam…

 

Przyjaciele daleko i pewnie też ich nie miałam.

Nie opłacało się po prostu nikomu.

 

Prosić Boga o wsparcie nie potrafię.

Straciłam po drodze wiarę, słuch, smak,

a Poeta Tadeusz R. został wykreślony bez mojej zgody z kanonu lektur.

 

Nie szukam Nauczyciela i Mistrza.

W tych czasach zastępuje go sztuczna inteligencja i telefon w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@corival …znaczy się Leśmian moim przewodnikiem byłby-:)To zapowiada się ciekawa ballada…

@Bożena De-Tre i tu drogi koniec

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

@Bożena De-Tre Dobrej nocy wszystkim bo jutro nie wyjedziemy na drogę..z podziękowaniem odza miła wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre prosty, ale smutny tekst, zwłaszcza  z tymi wspomnianymi  pseudoprzyjaciółmi , którym się „ opłacało” wisieć przy  PL - ce…


Mialam szczęście, dbać w życiu pomimo emigracji, o własne przyjaźnie i dostałam masę wsparcia, gdy zaczęła się chwilowa obsuwa z powodu ludzkiej zawiści ( zhakowano mi komputer, gdy wspomniałam o chęci wydania tomiku; zhakowano w moim kochanym Krakowie, który jest jak miłość i nienawiść razem wzięte, ha, ha).


Liczy się jednak tylko to, co trwa , o ile jest wartościowe.

 

( Może gdyby Pl ka bardziej dbała o swoje przyjaźnie z przeszłości, z czasów szkolnych - stałoby się inaczej

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Generalnie, gdy patrzę po znajomych - to właśnie najszczersze są i najtrwalsze u ludzi - znajomosci szkolne. Tam interes niczego nie przeniknie …ot, porady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaś Marek Marku czy Adamie? to te „ literówki” właśnie przywołują uśmiech-:)Lepsza babka bez laski

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

….Wymyśliłam te garboprogi…takie „ zatrzymacze” wiesz…pozdrawiam ..

@Dagmara Gądek Teraz najważniejsze co przed nami…porady nie poradymiłe zawsze są odwiedziny i twórcza krytyka..najlepiej nie oczekiwać za wiele i wtedy jest dobrze..Muszę zobaczyć czy jest Twój tomik czy się „ zablokowałaś” i czekasz na lepsze czasy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre ja? blokować się ???? Ha, ha, ha, dziękuję za troskę , ale widać, nie znasz mnie zupełnie. Im mniej mnie w eterze, tym… więcej u siebie, „ pod pachą „ rzeknę kolokwialnie i Bogu dziękuję, za kapitalnych Ludzi z otoczenia, którzy sekundują projektowi, do którego jest tytuł, okładka…

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

Piszę, ale teraz zdecydowanie bardziej gram, bo za kilkanaście dni znów na scenie , sezon wzywa, a nic tak mnie nie rajcuje jak własny instrument
 

Zostałam od niebios wewnętrzną siłę, o ktorej niejeden mógłby pomarzyć ;)), tomik to projekt na jesień ;

 

pozdrawiam.

 

P.S. 
 

ewentualne moje publikacje portalowe , będą już ze świadomego, przemyślanego wyboru - rzadkością, wystarczy…;)

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutny tekst

 

nawet nie umiem sobie wyobrazić

by przejść przez życie nie mając wrogów

żyć bez przyjaciół wchodzić w układy

to niemożliwe w dzisiejszej dobie

 

czy my umiemy życie przeżyć

spijając miód oraz gorycz

z paletą uczuć umieć wierzyć

i zaznać szczęścia które boli

:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek_Suchowicz Jacku to „ ziarnko goryczy jest tak ważne”-:)Kto nie zaznał” przecież wiesz”.Stąpam po ziemi i lubię moje „ odciski” uświadamiają mi czym jest życie po prostu…

@Bożena De-Tre Umieć się ukryć w literach to jedna z ciekawszych zabaw-:)Dziękuję za Twoje” kiwanie głową…pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...