Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Będę piła tę kawę


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj - można pić kawę ale z umiarem - kiedyś wypijałem kilkanaście

            filiżanek - na zdrowie to nie wychodziło - dziś pije dwie filiżanki dziennie

              zdrowie się poprawiło  - 

                                                                       Pzdr.kawowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj PL - ko

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

, jakże Cię rozumiem i nie rozumiem, ha, ha, bo po niedługim czasie nadmiernego rozkoszowania się boskim płynem - skutki negatywne widać jak na dłoni; upraszczając - wraz z kawą, wlewamy w siebie stres ( co bywa również widoczne na twarzy ), przyspieszone są procesy starzenia, nadużywanie kawy  prowadzi też do depresji - więc gdzie tu mowa o NADZIEI ???.

 

Ładne to dostrzeżenie w  wyszczerbionej filiżance  metaforycznej otwartości  na przyszłe zdarzenia; gotowości do przyjęcia losu - to urocze, nawet jeśli i niepokojące, bo mówi o bezkrytycyzmie względem wypadków - czyli stawia pytanie o granice własne PL - ki…

 

Ogółem - tekst zbyt długi na taką jednokierunkowowść, sorrki, ale jest też  niebywały plus, który chyba wszyscy czytelnicy tekstów Autorki dostrzegająDawno już wyczuwalny polot - wreszcie przemówił mocniej, bo odpuszczono siłowe metafory i to jest super, szczerze się cieszę i pozdrawiam

 

…bezsenności singli - nie znam, wydaje mi się, że najbardziej bezsenne są osoby żyjące z partnerami, ha, ha,

 

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz czytany na głos ładnie brzmi, ma swój rytm.Kawa daje poczucie bezpieczeństwa, więc musi być też jakiś rodzaj strachu, obawy. Co do własnych doświadczeń, to pamiętam czasy, gdy smak kawy i samotność równo jednym pewnym nurtem podążały i tego też życzę Peelce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • nie kochać w taką noc  to grzech czy dzień czy wiek cię znam to przecież rzecz obojętna milion androidów eksploruje Drogę Mleczną galaktyka jest nasza ! jak berło króla Stasia...! więc wplećmy kwiaty we włosy i ruszajmy do miasta dzieci kwiatów cocacola jest boska sto lat! Cwana bestia... na zdrowie! zawołał filmowy shogun do czterdziestolatka a E. T. ciaglele tylko phone home !      
    • Kawa ma smak twoich uśmiechów  Kwiatów wyrwanych z sennych mgieł  Trzepot motyli rosą zrosi Codzienność pośród arcy-dzieł

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • kto nie widział Boga może nas zobaczy   kto Go widział może zobaczy teatr      
    • @Stracony dopóki się żyje człowiek zawsze może znaleźć coś, co go wesprze, pomijając oczywiście sprawy ostateczne, choć ostatnio w jakimś filmie słyszałam takie słowa,, człowiek może złorzeczyć przeklinać swój los, ale w chwili śmierci nie trzyma się urazy", czyli śmierć oczyszcza , ta chwila odejścia, może jeszcze przed nami , a może tuż tuż, kto to wie? Moja mama ma 93 lata i gdy się z nią spotykam( na co dzień jest z siostrą) wzdycha,, jak to długo jeszcze będzie trwało" tak że różnie to u różnych ludzi bywa. W sumie wszystko zmienia czas, płynie i wciąż się powtarza. Wielki tajemnica, że płynie zawsze tylko w jedną stronę jako jedyna wielkość fizyczna. Mnie też jest miło spotykać się z takimi ludźmi jak Ty i wymieniać się słowem  Kredens pozdrawia  @Marek.zak1 być może masz rację, aż tak dalece nie znam literatury rosyjskiej żeby kusić się o dyskusję. Dzięki za link w wolnej chwili zobaczę  Pozdrawiam raz jeszcze kredens  @Amber dzięki i pozdrawiam również  Kredens 
    • @Jacek_Suchowicz Zrobiło się bardzo puchato, płynnie i melodyjnie... Bardzo pozytywnie. Świat zdaje się być jaśniejszy. Pozdrawiam :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...