Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

ORLEN /myśli /


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Pierwszym językiem Kopernika był niemiecki, który słyszał od matki, drugim łacina, dopiero na trzecim miejscu język polski. Kopernik nigdy nie manifestował swojej polskości, co było całkiem zrozumiałe, gdyż pęd nacjonalizmu nie ogarnął jeszcze Europy i dlatego uważał się za obywatela Warmii. To, że walczył z Zakonem Krzyżackim niczego nie zmienia, gdyż przeciw Krzyżakom wystąpili pruscy mieszczanie, szlachta oraz kler.

 

Tyle na temat Kopernika; wiersz można sobie darować, bo nie przedstawia żadnych wartości literackich.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał78 Rzecz w tym, że dyskusja jest o tym co sprzedano arabom za 2 miliardy złotych a nie sprzedano przecież całego Orlenu a jego część po fuzji z Lotosem. Informacje mam jedynie na ten temat i się do nich odnoszę.

Natomiast to czy kiedyś Orlen przynosił straty, czy też nie nie ma tu nic do rzeczy. Istotne jest to, że obecnie te zyski przynosi a wspomniana część została sprzedana za ponad 7 miliardów złotych mniej.

Starasz mi się udowodnić, że Pis właściwie postąpił wyprzedając część Orlenu? Jak tak to ja Tobie gratuluję.

Dla mnie rzeczą wymowną jest także fakt, że Orlen nie zezwolił na kontrolę NiKu. Jak do takiej kontroli w końcu dojdzie to pogadamy o tym dalej.

@Michał78 W jednej sprawie masz faktycznie rację bo wypowiadając się faktycznie przez pomyłkę napisałem "wartość Orlenu" zamiast "wartość części Orlenu" i bardzo możliwe, że to chodzi o Lotos, nie wiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

  I to jest ta wasza (TKM) 'wolność słowa'. Niewygodne informacje TV Republika

                                             znikają jak grzybiarki w lesie, z YouTube.

 

          Ale da się jeszcze znaleźć co nieco, pewnie niedługo też zniknie, tutaj:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Płacz i obserwuj. Zakładam jednak, że umysł masz tak bardzo skażony TvRepubliką i byłą szczujnią w TVP, że nic do ciebie nie dotrze.

Przyznam ci się, że zadziwia mnie łatwość z jaką łykacie te bzdury. Wyjaśnia to jednak dlaczego Pis rządził przez 8 lat. Mimo to jednak trudno mi zaakceptować, że aż tylu ludzi nie posiada instynktu samozachowawczego, nie potrafi odróżnić prawdy od kłamstawa i z ogromną chęcią poddaje się manipulacji.

Nie ośmieszaj się proszę powołując się na wypowiedzi dziwadła z Kukiz 15 ... Żal ściska, jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...