Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

był chlubą perłą 

oślepiał Europę blaskiem 

 

oszukali 

 

wszystkie firmy ratingowe 

wynosiły go na piedestał 

pomyliły się 

on biedny leży i krwawi 

tak twierdzą WYBAWCY

 

był okradany 

wykryli to 

 

obserwujmy rankingi światowe 

 

ONI 

 

ONI już nie raz to pokazali 

wyleczyli TV sądy 

wyleczą nie tylko Orlen 

wyleczą Polskę 

 

ranking nie popłynie 

pofrunie na szczyty 

obserwujmy co ONI potrafią 

to gladiatorzy

 

Polska będzie potęgą z NIMI

i ich wielbicielami

 

1.2024 andrew 

Większość ma władzę nie mądrość. 

Większość popierała przed wojną 

w Niemczech przewodnią partię i w Rosji. 

Popierajmy myśląc. Kopernik był jeden, 

ale to on miał rację,a nie większość 

Opublikowano

@andrew I teraz pytanie: Czy to cholerny SARKAZM? Znając autora uważam, że tak. A jeśli idzie o Kopernika to i starożytni Egipcjanie a także Majowie doskonale znali astronomię, i Chińczycy też. To właśnie jedynie Europa musiała poczekać aż im ktoś to Łopatą wyłoży. Nie udało się bez zgrzytów bo przecież kościół katolicki najwyraźniej uważał, że Ziemia jest płaska i stworzona w 7 dni...

Jeśli idzie o Orlen to obecny rząd będzie starał się unieważnić tą transakcję, ale nie wiem czy się uda. Dodam, że Orlen w kwartał zarabiał około 2 i pół miliarda złotych a zainwestowano w niego 10 miliardów w roku poprzednim. Innymi słowy wyprzedaż Orlenu za 2 miliardy złotych jest co najmniej śmieszna. I będzie z tego niezły burdel. Nowy rząd jednak sobie z tym poradzi. A Ty autorze po prostu czekaj cierpliwie.

 

Opublikowano

@Michał78 Orlen nie wpuścił kontroli NiK więc w jaki sposób mam wierzyć, że dane te faktycznie odzwierciedlają rzeczywistość? Przez 8 ostatnich lat to przedsiębiorstwo na pewno nie był sprawdzane.

Fakt jest taki, że rzeczywista wartość Orlenu w czasie zawarcia transakcji wynosiła ponad 9 miliardów złotych. I jak sam zauważyłeś pomimo szastania darowiznami Orlen jednak przynosił dochód. Oczywiście zawsze możesz zaufać Kłaczyńskiemu, który dziwnym trafem wie wszystko.

Rzecz polega na tym, że gdyby te dane były faktycznie prawdziwe to nie byłoby obecnie problemu. Sytuacja najwyraźniej jest jednak inna i wydaje mi się, że ktoś będzie z tego rozliczony.

Proste, prawda?

Opublikowano

@Tectosmith

Nie myl zysku z dochodem. 

Jak kupisz dom danym roku, to Twój zysk może być na minus. 

Orlen inwestował prawie wszystko. 

 

@Michał78Narastająco po dziewięciu miesiącach 2023 roku zysk operacyjny koncernu wyniósł 34 mld zł, a zysk netto osiągnął ponad 17 mld zł. Po trzech kwartałach wydatki inwestycyjne grupy Orlen sięgają 20,4 mld zł, a plan na cały rok zakłada CAPEX w wysokości 36,2 mld

 

Pozdrawiam 

Opublikowano

@andrew No widzisz? Ja miałem na myśli dochód części Orlenu, która została sprzedana, ale sam mi przytaczasz dokładniejsze dane. Powiedz mi więc czy w takim przypadku sprzedałbyś tą część Orlenu arabom za 2 miliardy złotych?

Czyli, że kto tutaj oszukuje? Kłaczyński czy obecna Koalicja? A może Koalicja ma po prostu rację i słusznie będzie Pis rozliczać z tej wyprzedaży?

Ale że Rydzyłkowi się nie dostanie? No trudno, takie życie :-)

Opublikowano (edytowane)

@andrew nie przegadasz, dla tego człowieka jest be PiS i kropka. Tu afera stoczniowa 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Po rządach PiS 

Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna

Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna z tendencją na dobrą – powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że wszystkie stocznie „mają pełen pakiet zamówień w zakresie remontów i budów”.

Ale on wie swoje.
Acha PiS zrobił jeden wielki błąd gdy rządził, ale nie podpowiem jaki - niech się głowią jak udupić dobroczyńcę.
Edytowane przez sam_i_swoi (wyświetl historię edycji)
Opublikowano (edytowane)

@sam_i_swoi Ja pierdzielę! Ależ ty jesteś zabawny! Weź, proszę, skończ z tym bełkotem, który ci wtłaczają. Ha ha ha ha . Zapomniałeś, że ostatnie 8 lat rządził PiS???? Ha ha ha ha ha.

To jest po prostu niesamowite. Nawet w najśmielszych wyobrażeniach nie przypuszczałbym, że głupota może aż tak daleko zajść. Gratuluję ci, serio.

@andrew Dodam Ci, że oprócz @sam_i_swoi swoi masz jeszcze 3 innych wielbicieli tych teorii: @Rolek @jan_komułzykant @Jacek_Suchowicz .

Nie wspierasz ich więc mają cię gdzieś, ale po tym wpisie na pewno odniosą się do wyprzedaży Orlenu i nowej władzy, nie zapominajmy, że Tuska :-)

Edytowane przez Tectosmith (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@Tectosmith

Może inaczej, Polska była rozkradana na miliardy. Wystarczy nic nie robić tylko nie kraść i zostaną milord. Polska jest na 21 miejscu w świecie, na 6 w Europie mimo zapaści.

Na którym myślisz będzie po wyleczeniu. Bądź odważny i podaj swoją prognozę. 

Pozdrawiam 

Za kilka dni walne Orlenu, wyrzucą złodzieji, dadzą FACHOWCÓW, tylko takich mają. Juz widzę.... 

Opublikowano

@andrew Niee, mój drogi Andrew. To nie jest takie proste. Nie da się tak po prostu wyrzucić złodziei bo PiS porządnie się zabunkrował. Przypuszczam, że faktyczne zmiany nastąpią dopiero, jak się zmieni Prezydent a to jeszcze Półtora roku.

Nie wiem na którym miejscu jest Polska bo niby czyje sondaże są miarodajne? Wiem natomiast, że w Unii Europejskiej Polska może być decydującym "graczem" i myślę, że będzie. Rzecz w tym, że i ludnościowo, i terytorialnie, i gospodarczo ma ogromny potencjał.

Ale faktycznie, złodziejstwo musi być ograniczone.

Jako przykład dam Ci stosunki z Ukrainą. Rzecz w tym, że ówczesny minister rolnictwa wstrzymał Polaków w sprzedaży zboża, twierdząc, że cena wzrośnie. W tym samym czasie Pisowski rząd zakupił Ukraińskiego zboża za 6 miliardów i kukurydzy za 2 miliardy a Polscy rolnicy zostali z niczym. Jest to obecna sprawa.

Dodam Ci, że port Gdański został wydzierżawiony na 30 lat! oczywiście, że przez Pis i diabli wiedzą czy da się z tym coś zrobić. Przypuszczam, że nic. Takich rzeczy jest dużo więcej i będzie jeszcze więcej bo ostatnie 8 lat rządzenia Pis będzie rozliczone.

Spokojnie. Nowy rząd działa dopiero miesiąc :-)

 

Opublikowano (edytowane)

Witam - nie podoba mi się ten wiersz - brak zwykłej poezji - tyle ciekawego  w około -

               o czym można pisać bardziej poetycko - 

                                                                                   Pzdr.

Edytowane przez Waldemar_Talar_Talar (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@andrew Oni czy Oni ?za to biorą kasę .(oni czy oni to już nie poety sprawa)…choć nie powiedziałam że ufnym trzeba być ,wciąż twierdę że polityka to małych zabawa- Duży i Mądrym Człowiek Politykiem nie chce być.Nie spalajcie się szanowni Panowie ale dobrze że reagujecie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.Z pozdrowieniem ..

Opublikowano

@Bożena De-Tre

Dziękuję, 

To sprawa i poety i ekspedientki w sklepie. Codziennie słychać jak Polskę zrujnowali poprzednicy. Czuję się głupio, bo nie widzę takiej Polski, a sam mam się dobrze. Może Ty wiesz gdzie ta okradziona Polska, którą świat widzi na 21 miejscu, a Unia na 6 miejscu w Europie. 

Pozdrawiam serdecznie 

Opublikowano

@andrew Widzę ale nie wiem gdzie.Myślę że skoro „przyroda nie lubi próżni”ludzie szybko znajdują zamienniki itd…tylko myślę że pora już „ się okopać” coby nie paść-:)Za piękny Świat żeby narzekać.. zobaczymy ,a tak jak powiedziałam nie każdy „ pcha się te rewiry nie swoje..trzeba żyć a nie przeżyć Życie!

@Bożena De-Tre …może na polach znajdziesz „ ukojenie”.Widziałeś zapewne nową wersję „.Chłopów”Po wczorajszym „ łazikowaniu ” po polach właśnie wrzuciłam wiersz przed chwilą..pozdrawiam serdecznie zamiennikowo

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano

@Michał78 państwo zarabia, a potrzebują kasę i dlatego podwyższają wciąż cenę energii. My też czy ja zarobiłam sporo na akcjach lotosu. Teraz też zastanawiam się nad pewnymi akcjami. 

Polecam zakup złota teraz, choć stoi wysoko, będzie jeszcze wyższy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Kolejna wersja zdarzeń nie uwzględniła zaangażowania uczuć i emocji I to mimo skali zbrodni Znajdowali się świadkowie Jednak z ich zeznań wynikało że każde kolejne kilka słów to coraz większy chaos Wyrok oczywisty zawisł w powietrzu jednak głodni ofiary z krwi obeszli się smakiem Nic nie było tak oczywiste i niezawisłe jak ten katowski miecz co na wieki zawisł w powietrzu tuż nad szyją ławy oskarżonych Odbicie słońca w jego klindze rozciągnęło się na możliwie najniższy zestaw dźwięków Ostrze i jego stan Wina kara Wobec zaistniałych okoliczności Nie zaistniały Nikt się nikomu nie zaśmiał w twarz Ale wielu wykrzywiło usta Niesmak sytuacji był niezwykle ciężki do przełknięcia A jedynym wyborem było Przeżucie go i połknięcie we własnym zakresie woli Bądź alternatywnie Przymusowa iniekcja w najmniej spodziewanej chwili Pozwól się dopaść zanim cię dopadnie Pozwól dać sobie szansę Pozwól nie dać się zniewolić na siłę  I zdecyduj się na podjęcie ścieżki Prowadzącej do ostatecznego zniewolenia Kaganiec i smycz to nieodłączne atrybuty Wracaj do budy Na ryj kopy buty ‘W najwiekszy deszcz w najchujowsza pogode’  
    • Los podarował mi ciebie Dał szansę aby Cię kochać Czuć zapach Twoich włosòw Poznawać smak Twojego ciała Ty odwzajemniłaś miłość usmiechem Oddałaś mi  siebie Nie żadając nic wzamian Nie budowaliśmy zamkòw Nie były nam potrzebne Cały sens życia zamknął się  W dwòch słowach  We dwoje     
    • @Alicja_Wysocka Piękny, romantyczny wiersz utrzymany w bardzo dobrym klimacie :) - a w dyskusji dodatkowo zabarwiony starą, dobrą muzyczną Balladą - super. :) "(...)  Nie dla sławy piszemy ni dla pustych braw lecz by w słowie ocalić to, co w duszy trwa (...)" Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński
    • Paw z denaturem   Pewien Artur kierowca z Wrocławia  Będąc głodnym zapierniczył pawia Zjadł go razem z piórem Zapił denaturem Teraz się bólem brzucha wymawia.
    • A wiecie, że wydarzenia z roku 1956 mają znacznie większy kontekst (także odnośnie czasów obecnych)? Posłuchajcie proszę pani dr Ewy Kurek z poniższego wywiadu udzielonemu TV "Niezależny Lublin". Naprawdę warto.   Pani dr Ewa Kurek przedstawia tło sytuacyjnie po śmierci Józefa Stalina w 1953 roku, zaś w 6 minucie i 54 minucie wspomina poznański Czerwiec 1956 roku, a następnie jaki to miało wpływ na dalsze wydarzenia, które eskalowały do TEGO stopnia, że na Warszawę ruszyły ruskie wojska (normalnie stacjonujące w zachodniej Polsce) i było tak, że... POLSCY strażnicy więzienni zawarli z POLSKIMI więźniami układ o nieagresji i wspólnym bronieniu Polski z więziennych murów (z więzienia w Rawiczu, gdzie wówczas więzieni byli Żołnierze Niezłomni z Armii Krajowej) na wypadek gdyby ruscy zaczęli atakować. A dlaczego ruscy ostatecznie nie zaatakowali? Odpowiedź na to jest zawarta w świetnym i arcyciekawym wywiadzie z panią dr Ewą Kurek, do którego obejrzenia gorąco zachęcam. A gdyby ktoś nie lubiał (albo nie miał czasu na słuchanie) pani dr Ewy Kurek to podaję jeszcze nieco krótszy artykuł (link poniżej):

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Osobiście uważam, że większe rozeznanie (co, jak i dlaczego) każdy uzyska kiedy poświęci te kilka minut (dosłownie do 28 minuty) na obejrzenie filmu z YouTube gdzie jest to świetnie i bardzo ciekawie wytłumaczone. Pozdrawiam serdecznie! J. J. Zieleziński  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...