Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Na mieście z flagami


Rekomendowane odpowiedzi

 

Byli wczoraj ludzie na mieście Warszawie z flagami Polski. Jakby wracali i jakby maszerowali, tłumiąc centrum naszego miasta. Chciałem ich zapytać z której partii jest ta Polska, ale się powstrzymałem. Miałem swoje ważne sprawy, a poza tym nie chciałem dostać obuchem patriotyzmu po myślach w głowie. Albo nawet fizyczniej po samej głowie. Potem w Puencie (dawny klub hiphopowy Harem na Kolejowej) śmiałem się na samą myśl o jaraniu zioła.

 

 

Warszawa – Stegny, 11.01.2024r.

Edytowane przez Leszczym (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Bo tam nie było jednej partii politycznej, stawili się ludzie, którym zależy na wolności, to że PiS chce mieć, bo zorganizował, swój udział w tym jest normalne, a koalicja jeśli byłaby taka czysta też mogłaby skorzystać, jednak wolą bałamucić o 35 tyś ludzi, choć na marszu było więcej, niż na tuskowym miliona serc, a byłoby jeszcze więcej, gdyby nie pogoda i czas, będą następne o wolność, w całej Europie zaczynają już protestować. Trzeba pisać i mówić bo indoktrynacja jest wciąż w toku, wyprane głowy tokują te swoje bzdury, w które nikt już nie wierzy, albo wkrótce sam się przekona, szkoda tylko strat i szkód... Kłamstwa mają krótkie nóżki i same wychodzą na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, by nie zadawać od razu głupich pytań z tezą, bo ten co to robi sam

w tym momencie się określa. Był taki film, pewnie pamiętasz, a w nim pytanie:

- Czy jest tu jakiś cwaniak? Dalszy ciąg może być różny, niekoniecznie jak na filmie.

Wszystko zależy kto ma większy argument siły, nie siłę argumentów. Niestety.

Druga sprawa. Dlaczego, jak jest jakieś święto narodowe, rocznica, albo sytuacja

z wczoraj, od razu bezmyślnie ustawia się kogoś w szeregu (krótko mówiąc w PiSie)*, nie mając czerwonego pojęcia z jakich pobudek ten ktoś tam poszedł.

Podkreślę jedynie, że pewnie m.in. z pobudek patriotycznych. Czy coś jest z nim nie tak?

To jakiś powód do wstydu. A może wymordowano mu cała rodzinę w czasie ostatniej wojny.

I nieważne, czy zrobił to ruski, czy niemiecki bandyta. Mógł to też zrobić UBek już po wojnie.

Mnie to jakoś nie dziwi, że tam był. Nie wykrzykiwał jednak *****PO!!!

Bo może chodzi o coś ponad te partyjne przewalanki, ponieważ zostaliśmy wmanewrowani

w zorganizowany rozbiór Polski. POprzednio tylko zostaliśmy okradzeni z zakładów pracy,

stoczni, i przemysłu. Teraz pozbawi się nas jeszcze samostanowienia, czyli suwerenności państwa.

A to już śmieszne nie jest.

 

 

*co jedak o PiSie nie najgorzej świadczy.

 

 

 

 

Edytowane przez jan_komułzykant (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Generalnie zgoda, ale to pytanie nie miało aż tak dużo tezy w sobie. Było podchwytliwe o tyle, że zaczyna się robić zapisywanie Polski do partii politycznej. Oponuję przeciwko temu. Partia jest dla Polski a nie na odwrót. Już nie mówiąc o tym, że ta myśl mnie naszła dlatego, że w sumie byłem ciekawy co za partia co za manifę organizuje. I też nie jest czymś śmiesznym jak bez przerwy różne siły i ludzie na siłę chcą mnie ubrać w jakiś swój rozumiany patriotyzm, który w dodatku we mnie bije, a nie mnie wzmacnia, czy pomaga rosnąć i poszerzać horyzonty. Na swój sposób staram się odcinać od tego i faktycznie próbuję do tego mieszać różne rzeczy, a w każdym razie z pewnością humor, bo humor właśnie ma naprawdę spore w sobie pokłady mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tak, ale wydaje mi się, ze już nie w tej sytuacji.Nawet za komuny "delikatniej" urabiano naród.

Teraz rano obiecuje się (głównie własnym wyborcom), że nie pozwolą na żadną relokację. A wieczorem dowiadujemy się, że oprócz podpisu pod relokacją dali jeszcze zgodę na 64-stopniową ingerencję w naszą wolność, niepodległość i zarządzanie wszystkim, co się wokół tego kręci.

A najgorsze jest to, ze dla niektórych to jest hahaha, bo słucha i ogląda tylko jedynej i słusznej

UBeckiej stacji. A wystarczyłoby posłuchać chociaż 3 innych różnych źródeł.

Nie chodzi przecież o przepychanki na tym portalu, po co? Mało tego jest w internecie?

Główny problem to świadomość. Niektórzy kompletnie nie zdają sobie sprawy w jakie

bagienko zostaliśmy właśnie wpakowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Leszczy nie chcę się sprzeczać, a ja nie potrafię Tobie chyba wyjaśniać, bo też nie wiem do czego się odnosisz. Napisałem kilka uwag, ale nie wiem której nie rozumiesz. Pisz jaśniej gdzie i co piszę albo chociaż zacytuj.
Albo lepiej nie. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Może, ale popis trwa już od przeszło 20 lat... Żadna nowa historia, a manifestacje tracą na sile przekazu. Ot jedni albo drudzy i często cyklicznie sobie je organizują by podgrzewać swój elektorat. Aż sobie sprawdziłem co za manifestacja, no ale dość pobieżnie. Nie bardzo wiem o jaką relokację chodzi. Drapnęli 2 kryminalistów na jakieś 2 tygodnie do paki i o co kaman? Sam siedziałem zdaje się w czymś na kształt pierdla wydobywczego przez przeszło 5 lat więc o co w ogóle chodzi? Dla mnie manifa po to by utrzymać elektorat do przyszłych wyborów prezydenckich i tylko o to chodzi a nie o żadną wolność. A z legalizacją marychy nic nie robią, a mogliby w końcu coś zrobić jak w państwach lepiej cywilizowanych...

@sam_i_swoi nie wiem na przykład o jakie szafowanie życiem Ci idzie i kogo i przez kogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

To na razie przypuszczenia co może być, takie gdybanie o losie "kryminalistów". Powiedz mi gdzie w jakim kraju są tacy kryminaliści którzy idą do więzienia za ściganie przestępców - jedynym przestępstwem tych "kryminalistów" jest to że nadużyli bez skutku władzy. Jeśli by byłby skutek to rzeczywiście byliby całkowicie winni przekroczenia, w tym wypadku pospieszono się z wyrokiem i zapobiegnięto ściganiu przestępców  Jak się nazywa taki wyrok? serio nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

no właśnie POPiS. A mogło być tak pięknie, gdyby ktokolwiek, kto był wówczas u koryta,

zgodził się na JOWy i likwidację immunitetów, co zaproponował niegdyś Kukiz. Darmozjady

i kryminaliści nie siedzieliby już po 20-30 lat w ławach, bo musieliby nieźle poganiać, żeby

wykazać się w spełnianiu "obietnic". Bo jeśli nie, to noga, d***, brama i następny, aż do skutku,

czyli uczciwego człowieka, pracującego dla dobra kraju, a nie własnej kieszeni.

Niestety partyjne układziki nie pozwolą mądralom na JOWy, bo to nie jest w ich

prywatnym interesie. Podobnie z immunitetami, żaden łapówkarz i złodziej nie miałby nawet szansy, żeby do sejmu choćby się załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Słuchaj to że byli zwierzchnikami CBA czyli organu zapobiegającego przestępstwom nie oznacza wcale, że siłą rzeczy nie mogli przy tym popełnić przestępstwa. Zdaje się je popełnili co na podstawie wieloletniego postępowania sądowego karnego na bazie wielotomowych akt stwierdził sędzia znający się na rzeczy. A może nawet 3 sędziów. Tych nadużyć w tamtym czasie było od groma jasnego. tę akurat sprawę udało im się zamknąć. Są takie państwa, które inaczej by rozwiązały ten problem i znacznie bardziej siłowo. W dodatku wiadomo było, że zostaną ułaskawieni z niewielkiej w sumie przecież kary. Ogólnie co do zasady też jestem zdania żeby nie było, że papug się nie rusza - była taka niepisana zasada prawna i nie tylko prawna - ale zdarzają się wyjątki. Ostatnio słucham Chady. Chada na przykład za sprowokowane i właściwie sprawiedliwe przywalenie w gębę gościowi dostał 5 lat odsiadki. 

@Konrad Koper Dzięki :)) Bardzo sobie cenię Twoją opinię, bo jesteś tutaj mistrzem miniatur ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym najlepiej niech wypowie się wiki tu masz całą historię procedur, są wątpliwości, ale najważniejsza to ta, że nie wolno sprzeciwiać się premierowi (wówczas był ten co teraz) - to kwalifikuje do tego. iż są to więźniowie polityczni. I komentarz do pierwszego zdania, oczywiście mogli popełnić przestępstwo - pytanie czy popełnili? skoro nie zaskutkowało niczym? odpowiedzią może być jedno - kto zyskał na tym?

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



PS są osadzeni inni pracownicy więc?

Edytowane przez sam_i_swoi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Tutaj trochę nie mam zdania. Sytuacja polityczna zaczyna dochodzić do krawędzi, gdzie mnóstwo naprawdę mnóstwo osób, bandy całe, hurtem przekroczyły granice Rubiconu. Nie ma żadnej już gwarancji że następni tego nie zrobią i nie pójdą w ich ślady. Ja na przykład uważałem sobie, że w ogóle szereg kadencji powinno się wydłużyć. Głównie po to aby decydowały osoby sprawdzone i miały okazję w ogóle zapanować i nauczyć się stanowiska. Wówczas tego obiecywania cacanek byłoby nieco mniej, bo rzadziej to miałoby miejsce. Ale to tylko taki mini pomysł. Do pomysłu Jowów i likwidacji immunitetu nie umiem się ustosunkować. Akurat nie bardzo czytałem o Jowach, a z kolei likwidacja immunitetów wydaje mi się jednak nieco niebezpieczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Tu bym się trochę nie zgodził, bo skutków było co niemiara. I wręcz wprost odwrotne od zamierzonych. Zamiast ugruntować praworządność doszło do kolejnego jej podważenia. I to w wielu sprawach bardzo wielu osób, a akurat za tę sprawę ich troszkę drapnęli, bo zapewne akurat tutaj było na tyle dużo determinacji żeby tę procedurę w ogóle przeprowadzić i skończyć. I podkreślę jeszcze raz - decydował o tym sąd po wieloletnim i wielotomowym badaniu, a nie jakieś tam opinie jedna z drugą. Potem sam nasz Prezydent przyczynił się do kolejnego podważenia praworządności, bo chciał ułaskawić winnych przed wydaniem wyroku i utrącić całe postępowanie. Po tych całych akcjach CBA pojawiło się mnóstwo najróżniejszych głosów, że w ogóle tę służbę trzeba zlikwidować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym To, co zrobili obaj panowie zamknięci teraz w więzieniach polegało na

zastosowaniu prowokacji w stosunku do złodziei, ale takich z górnych tzw. elytarnych półek. Prowokacja, nie tylko w USA, jest od dziesiątek lat praktykowana w wielu państwach na świecie.

Więc nie jest to nic nowego. A służy głównie do wyłapywania zbrodni i przekrętów spraw

ciężko rozwiązywalnych lub wręcz beznadziejnych. Bo stoi za tym - no właśnie armia prawników

i innych skorumpowanych urzędników.

Sędziowie widocznie w niektórych sprawach, zwłaszcza takich, gdzie w grę wchodzą

wysocy urzędnicy państwowi są w Polsce niestety 'dobierani' wg. partyjnego klucza, jak to ktoś

pięknie nazwał "justituują" wybrane, a zwłaszcza te problematyczne 'zagadnienia'.

Problem z sędziami jest taki, że w Polsce nie 'odsiano' starych, komunistycznych przedstawicieli

sądów jak zrobiono to choćby na Słowacji. Są wśród nich jeszcze tacy, którzy skazywali na wieloletnie wyroki tych, którzy obalali tę Czerwoną Chorobę. Tego samego zresztą nie zrobiono po "Okrągłym Stolcu" z komunistami. Dlatego rządzili i rządzić będą u nas nadal.

Tym razem miarę jednak przebrano, bo chce się nas sprzedać jak kamienicę z lokatorami,

wcześniej rekwirując wszelkie dobra należące do nich. To jest po prostu światowy skandal,

który jednak w zachodnich niektórych mediach rozmydla się beznamiętnie lub wręcz chwali,

mimo,  że tutaj dochodzi do przekroczeń prawa i łamania Konstytucyjnych zapisów.

 

 

 

 

Edytowane przez jan_komułzykant (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...