Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pewnie Pan nawet nie przeczytał:) Ale liczy się komentarz, nieprawdaż?:)
A tak poważnie - to rdzeń - Izabella się nim zajmie:]

p.s. przyjmuję wyłącznie wyrazy uznania i sympatii - wiersza nie trzeba czytać:)

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



bione - można by w sumie uznać,
że to słowo zapożyczone (właśnie z tym wierszem;) )
z niemieckiego Biene (=pszczoła)
nie podejrzewam Autorki o ignorancję,

pozdrawiam/iza


hmm zapożyczenie to słowo które np nie ma odpowiednika tudzież brzmi fatalnie w j. polskim.
z drugiej strony gdyby nawet to powtórzenie będzie w następnym wersie.
szczerze mówiąc nie podejrzeam Autora o zapożyczenie. Ciekaw jestem jaki jednak był Jego zamiar (Autora)? :)
Opublikowano

jej:) zamiarem było truistycznie dowieść przynależności pszczół do ulu - stąd bionych w polskiej liczbie mnogiej - ulu kogo? czego? pszczół/ do tego samo bio - w moim odczuciu - jest symbiotycznie związane ze środowiskiem naturalnym, co jeszcze raz -dostanie i oczywiście - potwierdza ścisły związek z fauną/ wszystkie zabiegi mają jednynie na celu wykazanie oczywistości przekazu (komentowanego "wiersza")/ fatany oddźwięk w języku polskim świadczyłby o kolejnej ujemnej ocenie wartości (których nie widać)/
A komi - well/ komi-tragedia tragi-komedia - system skojarzeń/ ... lub przekaz używany -jeżeli pójść tym tropem/...

pozdr*

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @tie-break Bardzo poruszający wiersz o byciu w zawieszeniu, w oczekiwaniu, niby blisko cudzego ciepła, ale jakby zawsze odrobinę za późno, za szybą. Puenta jest pięknie skromna i boli dokładnie tyle, ile trzeba.
    • Gwiaździsta pożoga przegarnia łan podnieba, pnącze ognia rozciągając się w mętną kolumnę powietrza szczelnego jak czerń tuląca trumnę, nad jaką wisi słońca wykluta maceba.   Jestem tu — w owalu światła, u brzegu kresu, niemy, choć głośny; ślepy, choć nadal widoczny; bladym palcem naznaczam szept na ustach mroczny, jak zapis dni ludzkich na krawędzi limesu.
    • Zawsze zbyt późno gdzieś przychodzę. Latarnia dławi się od światła. Przynoszę moje śmieszne słowa i karmię nimi obce gniazda.   Dawne ogniska wciąż się jarzą, nie pozwalają mi wejść dalej, niż do zacisza wiatrołapu, gdzie tylko letarg czeka na mnie.   Patrzę na ślady innych cieni, które tu przecież są u siebie; słyszę ich głosy, gdy gorąco pragną się splatać z twoim śmiechem.   Zawsze rozumiem, zawsze czekam, z niewidzialnością pogodzony, bo może jeszcze, może kiedyś - ktoś szerzej jasne drzwi otworzy.   A to co moje, deszczem spływa, jak mgliste krople - z drzew bezlistnych, a to co daję - na stracenie - skrzętnie upycha noc w klepsydry.   Byłem pomyłką od początku, będę pomyłką aż do końca, zawsze zbyt późno gdzieś przychodzę,  by odbić blask cudzego ognia.    
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      O, tak.  
    • @Mitylene   Wspomnienie twojego imienia   (Autor tekstu: Chris Rea)   Czas upływa I każda jedna łza Musiała już dawno wyschnąć I samotne noce Stały się dziwną formą akceptacji I minęły lata Zupełnie jak mówi stara pieśń Ból z czasem się zaleczył Nie mógł przecież wiecznie trwać Ale przyjaciel Jak głupiec wspomniał twoje imię Słoneczne dni, pijane noce Uśmiechasz się i mówisz "wszystko jest w porządku" Ale zimny, zimny deszcz Na wspomnienie twojego imienia Wybacz mi proszę Jeśli wzruszę ramionami Kiedy będę uspokajał swoich przyjaciół Starzejąc się To nie tak, że jestem zimniejszy niż wcześniej Stałem się po prostu tak dobry w ukrywaniu Tego co czuję bez drgnięcia (mrugnięcia powieką)   Wiesz, jest nadal tak samo Na wspomnienie twojego imienia    
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...