Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rzecz dotyczy starożytności, a wskazówką jest określenie "odwrót dziesięciu tysięcy"


 

Przegrana walka o cudzą sprawę 

odbiera optymizm,

czas wracać do domu.

Tak bardzo daleko...

 

Przyjacielska uczta,  

jadem zdrady pryska,

Ksenofont na czele

podejmuje drogę.

 

Odwrót dziesięciu tysięcy 

Kolchidę osiąga, 

gdzie gleba żyzna

plon daje obfity. 

 

Miód w dzikich ulach słodki:

cudownym posiłkiem.

Przypadłość dziwna 

szerzy spustoszenie. 

 

Słabi jak niemowlęta, 

ciężko chorzy leżą,  

nieprzytomni padają, 

armia bez żołnierzy. 

 

Słodycz szaleńców:

drobina lecznicza, 

w nadmiarze trucizna: 

miód z rododendronów.

Gość Franek K
Opublikowano

Hmm... Ciekawy temat, ale po mojemu, to trochę nie wykorzystała/eś potencjału tej historii. Tekst sprawia wrażenie pisanego na szybko, za szybko. Trochę bym go na Twoim miejscu dopieścił :)

Opublikowano

@corival tak się kończą "niebezpiecznie związki" z dyktatorami i satrapami. Lecz gdy wola wyrasta ponad słabość heroizm staje się drogą powrotu. Losy greckich najemników to ponadczasowy topos. Gratuluję wiersza:)

Opublikowano

Mieszkam w miejscu, gdzie jest nieprzemijający wysyp rododendronów we wszelkich możliwych kolorach. Uwielbiam, gdy tworzą szpalery przy drodze i ścieżkach. Miodu z nich nie kosztowałam. Co za historia :) Natura potrafi utrzeć nosa. Dzięki za ten wiersz. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Posem... od daaawna już, tych mało optymistycznych spraw nie brakuje i czasem wplatam je w treści. Co wygrywa.? trudno powiedzieć, ale zło ma się naprawdę dobrze, ja, staram się szukać dobra... :)    @andrew... "życie to obraz, czasem zbyt wysoko powieszony na ścianie"... dobrze ujęte... :)   @Annie... @Wiechu J. K.... każde z Was ma własne zdanie.. ja dodam, że lubię nasze pory roku, czasem kapryśne, zwariowane, ale dają taką rożnorodność w obrazach... :) Na Alasce, czy biegunowych regionach 'zamarzłabym na śmierć'.. ;) Łapmy to, co mamy.  Fajna Wasza wymiana zdań... :)       @Migrena... pory roku - kalendarzem naszego wnętrza, wiesz... coś w tym jest, a pytanie nie pytanie na końcu...

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dobrze to określiłeś... :)  
    • @Charismafilos hahaha nic mnie tak dziś nie rozbawiło jak Twój komentarz  No i jak Cię nie lubić?!  Nie da się  Trzeba

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @aff tak słyszałem - że najlepiej pamiętamy zapachy. Mam w związku z tym kilka historii  - a Ty?   Świerk też się od lat dobrze sprawdzał jako 'zagłuszacz' nazwijmy delikatnie - zapachu śmierci.     @Nata_Kruk Dziękuję. Nigdy nie spuszczam wzroku ze źródeł światła;) @Wiechu J. K. może i tak

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      dokładnie to ma oznaczać. Dzięki B! @viola arvensis chcę tu coś napisać i co chwila kasuję. Tak zostawię.. Wiesz co jest.. @Gosława nie podsrruszkowuję.Tego nie mogę. Co mogę to wysłać przytulas
    • @piąteprzezdziesiąte... jedna treść bardzo rozbawi, następna... BARDZO zasmuci. Czytałam swego czasu o tym chłopcu... dobrze, że o nim tutaj wspmniałaś. Inni mi także wpadają w myśli, gdy coś w temacie "przerabiam".
    • @Gosława a ja już się zastanawiałem... do którego Jarka to? ;)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...