Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

@Father Punguenty

Gdym się obudził, cisza była wkoło
Tylko ulewa po rynnach wciąż dzwoni.
Na oknie widzę, najwyraźniej widzę,
Jesienną muchę czarny pająk goni...

                        podobne do Pana Tadeusza ale na to nie ma rady ;)

@valeria Jeżeli myślisz o Witkacym to jestem pewien, że nie miał brudniejszego serca niż my, tu i teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grażynka  Nie cierpię nie cierpieć ;)  - Znam całą twórczość na wyrywki z kontekstami (jak to fan) i śmieć szła za Nim krok w krok od początku (czarna książeczka jest "około śmierci") i stąd w "czarnej książeczce"

Nie umiem krótko powiedzieć dlaczego (lubię Go) A jak by co, to proponuję zacząć od dramatów (choć dla mnie jego pisanie i malowanie, choć to niepoprawnie zabrzmi, jednak jest bardziej dla chłopaków, nie dziewczyn).

Wrażliwość? Poziom? Masz znakomity. (Przynajmniej moim zdaniem - po wierszach patrząc)

(Nie patrzę

Czy homoś, lesba, Żyd, ćpun czy bi

Albo płeć.....

Utwór jest dobry albo zły)

 

Co byś doczytała? Moją Czarną Książeczkę? Nie polecam :( choć i nie zabraniam...Tu wstawiam czasem te łagodniejsze "z niej wyjęte" wierszydła.

 

 

@_Marianna, Z budowy mózgu :) Świat nie jest takim jak go widzimy, przekazuje go dla naszej jaźni właśnie głowa.... Długo by pisać ;) bo jeszcze i dusza łudzi się wieloma wrażeniami, uczuciami, wiarą i niewiarą.... itd. itp. Czy "Ją" kiedyś pokonamy i czy będzie To sukces? Czy porażka?

 

(Ją = Ułuda i Śmierć)

 

 

 

Edytowane przez Antoine W
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witkacy był geniuszem, żeby tylko wymienić Pożegnanie jesieni, czy 622 upadki Bunga, a jeszcze sztuki teatralne i obrazy. Stawiam go na jednej półce z Wyspiańskim, z tym, że jeśli chodzi o uniwersalizm to jestem za Witkacym. Jeśli chodzi o jego życie i poglądy to jest bardzo szeroki temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antoine W Cudownie dekadencki wierz, moje klimaty! <3

A co do kwestii, czy Witkacy był "be" czy "cacy" - rozumiem, że wszyscy, którzy go teraz rozliczają z życiorysu, zadbali zawczasu o własną kryształową czystość biograficzną, by w wypadku zostania sławnymi artystami ludzie nie mieli się czego przyczepić ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...