jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 (edytowane) ogólnie to nie wierzę czasem tak, jak mam taką chwilę, słabość ale staram się jak najmniej rozumiem więc słabość która każe komuś składać ręce wznosić głowę do góry i prosić skarżyć się dziękować itd. nie jestem pozbawiony uczuć a skoro nie jestem pozbawiony swoich to uczucia tak mają że cudzych też nie jestem wiem więc, o co chodzi wiem co czujesz razem z resztą stada dlatego gdy modlisz się uważam Cię za głupca ale hej witaj w klubie i wierz mi dlatego właśnie nie wolno Cię tknąć jak pijaka w tej knajpie, w Galway który miał święte prawo tańczyć wokół swojego krzesła "zdrowie idiotów"! amen ps. tak samo: po co deptać mrowiska? wskazówka interpreatcyjna Edytowane 12 Października 2019 przez jan122 (wyświetl historię edycji) 1
Jacek_Suchowicz Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 (edytowane) ogólnie to nie wierzę czasem tak, jak mam taką chwilę, słabość ale staram się jak najmniej rozumiem więc słabość która każe komuś składac ręcę wznosić głowę do góry i prosić skarżyć się dziękować itd. nie jestem pozbawiony uczuć a skoro nie jestem pozbawiony swoich to uczucia tak mają że cudzych też nie jestem wiem więc, o co chodzi wiem co czujesz razem z resztą stada dlatego gdy modlisz się uważam Cię za głupca ale hej witaj w klubie i wierz mi dlatego własnie nie wolno Cię tknąć jak pijaka w tej knajpie, w Galway który miał święte prawo tańczyć wokół swojego krzesła "zdrowie idiotów"! amen i jak tu nie mówić o szerzeniu faszyzmu, brak tolerancji itd.. troll Edytowane 12 Października 2019 przez Jacek_Suchowicz (wyświetl historię edycji)
Gość Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 (edytowane) @jan122 kocham Gaway...klify i connemara no i tamtejsze puby..miasto artystow Piosenka 'Galway Girl' Eda S. tak to miasto rozslawila, ze pewien Japonczyk-kelner we Wloszech, opowiadal mi o swoim marzeniu- wakajach w Galway ( wlasnie zainspirowal go ten utwor)... Pozdrawiam serdecznie Edytowane 12 Października 2019 przez Gość (wyświetl historię edycji)
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 (edytowane) @Dag byłem tam raz, przez kilkanaście godzin, nie widziałem w sumie nic z tego, o czym piszesz. Ale i tak było ślicznie, oddałem honor pomnikowi partyzanta z IRA (chyba to było to), dostałem Koran za darmo no i potem trafiłem do tego pubu. @Jacek_Suchowicz oczywiście, jeśli czujesz się określony i obrażony jako głupiec, jednocześnie, lub wydaje Ci się, że obrażam kogoś, tak określając, to mylisz się. W ogóle nie myślę o takich ludziach, których obraża sugestia, że są głupcami, bo wierzą w absolut. Głupcami lub idiotami. Ludzie których obraża to, że ze względu na ich wiarę w absolut muszą dokonywać czegoś umysłowo zwichrowanego (pytanie: jak w ogóle człowieczek może pojąć absolut?), ignoruję. Bo nie zasługują na moja uwagę, brak im wyobraźni. Trzeba być pozbawionym wyobraźni, by nie czuć się idiotą i głupcem, i wierzyć w wszechmocnego, wszechwiedzącego, i wszechdobrego stwórcę wszystkiego. I myślę, że trzeba być w dodatku bluźniercą. Jak inaczej przyjąć do wiadomości, że ktoś wierzy, że on jest (ten stwórca) i jednocześnie nie czuje się kompletnie umysłowo czy duchowo mały? Jak zestawić się kimś takim i nie poczuć swojej marności? A, zapomniałem, niektórzy "obraz i podobieństwo" rozumieją jako wymówkę dla bycia zadowolonym za darmo z samego siebie. Oczywiście, jeśli na serio Cię to obraża, a nie jest to tylko jakaś trudna dla mnie do wychwycenia ironia (też miewam braki wyobraźni), to zdrowia też Ci nie życzę i twojego zdrowia nie piję. Edytowane 12 Października 2019 przez jan122 (wyświetl historię edycji)
Paweł Artomiuk Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Moim zdaniem z wiarą jest jak z miłością... nie da się trochę wierzyć (kochać). Albo się wierzy albo nie. "nie jestem pozbawiony uczuć"... "gdy modlisz się uważam Cię za głupca" to są te uczucia o których mówisz? Słaby tekst, ja jestem na nie.
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Nie, to są te uczucia i to, co się im przeciwstawia - poczucie, że są głupie. I co boli moje samouwielbienie: bo wiem, że jestem dokładnie takim samym głupcem, pomimo niewiary. Bo jestem słaby. T o jest napisane w tekście, serio. Dosłownie. Moim zdaniem nie pisałem o wierze, tylko o jej braku (i to, że w chwilach słabości zaczynam wierzyć, tracę niewiarę). I moje zdanie jest tu ważniejsze niż twoje, bo jest na temat i dotyczy mojego tekstu i intencji, z którą go pisałem. Słaby tekst, jestem na nie, bo nic z twojej oceny, że to słabe i deklaracji, że jesteś na nie, nie wynika. W dodatku i tu jestem współwinny, moja ocena i deklaracja, ponieważ jest powtórzeniem twojej, też jest logicznie bezwartościowa, a także jej ocena, że jest bezwartościowa, i jej, taka sama, ocena, itd., itp., etc. "Turtles all the way down"
Paweł Artomiuk Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 "Słaby tekst, jestem na nie, bo nic z twojej oceny, że to słabe i deklaracji, że jesteś na nie, nie wynika. W dodatku i tu jestem współwinny, moja ocena i deklaracja, ponieważ jest powtórzeniem twojej, też jest logicznie bezwartościowa, a także jej ocena, że jest bezwartościowa, i jej, taka sama, ocena, itd., itp., etc." Wynika tyle, że nie uważam żeby twój tekst przedstawiał jakąkolwiek wartość, a i z twoich komentarzy wynika, że jesteś raczej nieciekawym człowiekiem. odpuszczę sobie dalszą rozmowę z tb, szkoda czasu 1
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Ja najpierw usłyszałem Galway Races w wykonaniu Dublinersów, potem mi się zamarzyło i spełniło.
Marlett Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Jeżeli Autorem wiersza jest CZESŁAW MIŁOSZ Jeżeli Boga nie ma, to nie wszystko człowiekowi wolno. Jest stróżem brata swego i nie wolno mu brata swego zasmucać, opowiadając, że Boga nie ma
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 (edytowane) @Marlett wszystko fajne, ale można tak kłamać komuś, zwłaszcza, jak czuje się sympatię? Głupio pytam, "nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone". Edytowane 12 Października 2019 przez jan122 (wyświetl historię edycji)
Ast Voldur Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Odwołuję się jedynie do warstwy tekstowej - bardzo dobra.Do opinii moich szanownych przedmówców nie muszę.Tutaj akurat znakomicie pasuje - Modli się pod figurą a nosi diabła za skórą:)W meksykańskich więzieniach osadzeni trzymają w jednej ręce Biblię a w drugiej chowają naprędce sklecone noże.Co najdziwniejsze.Oni tak bardzo wierzą w Boga, że nawet popełnione zbrodnie przypisują jego sprawczej mocy:)Pozdrawiam.Plus. 5 wers - powinno być chyba ręce.
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 @Ast Voldur Każdy niech sobie czyta jak chce, ale mnie nie chodziło o hipokryzję wierzących. Dziękuję za wskazanie błędu i miłe słowa!
Ast Voldur Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Dla ateisty chwila słabości to choćby cień wątpliwości(a może coś nami kieruje?)tak jak dla chrześcijan ich słabością są niewolące kajdany wiary.Niewierzący pojmuje ich cierpienie, ból, samotność ale na swój sposób.Bóg mu nie jest do niczego potrzebny, żeby zrozumieć czymś jest życie doczesne.Puenta - niech każdy postępuje zgodnie z własnym sumieniem a sam sobie stanie się Bogiem.Tak to odbieram.
jan_komułzykant Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Podejrzewam, że bohatera tego dzieła, to wcale nie interesuje. Pytanie - tytuł, początkowo uznałem za retoryczne, ale po przeczytaniu i odpowiedziach, jakich udzieliłeś mam przypuszczenie, że było prowokacyjne. I o to zapewne chodziło - ale czy żeby wywołać dyskusję? Nie wiem. A po co ten myk z darmowym koranem? Nikogo z biblią lub od Harre Kryszna nie było? O odpowiedź "po co palić" trzeba by zapytać tych, którzy to robią w marketach, szkołach, metrze i właściwie wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Bo dlaczego to robią wie już większość z nas, więc po co pytać, po co owijać w bawełnę?
jan122 Opublikowano 12 Października 2019 Autor Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Ale ja nie z tych ateistów, ja nie wierzę w boga czy bogów, bo generalnie jestem wątpiący. I tak, i nie. Znaczy podejrzewam, że najbliżej tego, czym miałby być bóg, którego mógłbym doświadczyć ja, jestem ja sam właśnie. Ale wtedy słowo "bóg" może być bardzo mylące. Bo. Tak. Było, choćby nic nie było prawdą, a wszystko było dozwolone, mam darmowy Koran jako pamiątkę. Dokładnie, poza tym bym nie wziął, bo teksty krysznaków i biblię już mam. A pytanie jest retoryczne.
Ast Voldur Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Tu raczej chodziło twórcy, żeby wszystko zostało na swoim miejscu nienaruszone nawet gdy ktoś nie jest w zgodzie z głoszonymi tam dogmatami.Skoro nie smakują mi jabłka z Biedronki to co?Mam spalić wszystkie hipermarkety w Polsce z ich szyldem?:)
jan_komułzykant Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Pozwól jednak, że poczekam, co na to (s)Twórca, ok? Ale dziękuję, wyjaśnienia całkiem logiczne :)
Alicja_Wysocka Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 A czy kogoś, kto kupuje obraz obchodzi to, czy malarz był ateistą czy wierzącym człowiekiem? Jakakolwiek dziedzina sztuki ma być sztuką, malarstwo, rzeźba, muzyka, film, poezja itp. Czytelnika mało obchodzi, a nawet wcale, czy autor jest wierzący czy nie, wiersz ma być dobrze napisany i tyle w temacie, a ten powyżej ma wiele do życzenia. Pozdrawiam bez złośliwości :)
Ast Voldur Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Czyli co ma do życzenia?Dla mnie to nie jest ocena wiersza.Komentarz przypominający głosy obecnej opozycji - nie bo nie:)
Alicja_Wysocka Opublikowano 12 Października 2019 Zgłoś Opublikowano 12 Października 2019 Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość. Ma być dobrze namalowany, nakręcony, wyrzeźbiony, napisany itd. Przecież nie komentuję Twojego wiersza, o co chodzi? Co powyższy tekst ma do życzenia? Jest chaotyczny, przegadany, brak w nim artystycznych środków stylistycznych, nie przypadł mi do gustu, więc go nie kupuję.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się