Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

orzeł czy resztka


Rekomendowane odpowiedzi

podziękowania dla @Waldemar_Talar_Talar za inspirację :)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

kiedyś kolego, gdy ktoś w szynku

nakradł, nakłamał na urzędzie,

jak się spod kata, tu na rynku

łap już wywinął, szedł pod pręgierz.

nie było kumpli przodów, tyłów

- w łeb, albo wył ów.

 

a tera jeden z drugiem acan,

jak je gdzie w mieście prezydentem,

se urzędniczkę zgwałci, zmaca,

lub w inkszą wlizie konfidencję.

a jak mu za to z liścia wlejo,

mówi że niełon.

 

nima honoru panie wcale,

wszystkie na swoje kupki znoszo,

aby pod skóry drugiem zaleźć,

kupy pohybla kamień koszo.

i co by sąd na tych nie wymógł

mnoży się przygłup.

 

świta w kołchozie jasno pluje.

udajo tylko, że to dla nas,

ein, zwei, drei, vier, fünf - okabluje

siekiera moty... polka szczwana

skręca się przewód w paraleli

niech to ch... strzeli.
 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Niestety nie wiem, co by powiedział na to Hadziuk  :)

Prawdę mówiąc myślałem o pierwszym z lewej - artysta "chiba",

niestety nie wiem, jak "mu dali" na tym filmie - bardziej słucham TV, niż oglądam.

Bardzo Ci dziękuję evicco i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Janko -  miło że zainspirowałem cieszy mnie to bardzo.

A wiersz super - widać po całości.

                                                                                                                                         Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • To pewnie o tych wozach strażackich na sygnale i wojsku, którego nikt nie widział. Może popędzili tak jeszcze ratować jakiegoś żywego, który został na zalanej wysepce czy drzewie otoczonym przez żywioł.   Dużo zależy jednak od okoliczności.   Smutne, że identyfikujesz się ze zwłokami rozjechanego zwierzęcia, ot..    
    • @poezja.tanczy Bardzo warto!!!!! Francuzi ostatnio często ocierają się o wybitne kino i naprawdę wypada im się przyglądać :)
    • @Rafael Marius A szkoda, bardzo szkoda... Mnóstwo smutnych inf z całego świata, a i tak żyć trzeba. Ten tekst nie jest o powodzi, co niniejszym podkreślam!!
    • @MIROSŁAW C.   Jeśli chodzi o Marsz Niepodległości, to: popieram, mimo, iż wielu uczestników nie wie o tym - Ruch Narodowy ma pochodzenie masońskie i został założony przez emigrantów z Powstania Styczniowego w Szwajcarii jako Dom Polski - twórcą wyżej wymienionego ruchu był Jan Ludwik Popławski, a nie: Roman Dmowski, podobnie jest z przedwojennym Herbem Polski - pierwsza wersja Orła Białego to kpina z odzyskanej niepodległości przez czarną mafię - kościół, otóż to: Orzeł Biały został stylizowany na kurę domową z koroną i krzyżem, dopiero druga wersja Herbu Polski jest prawidłowa - Orzeł jest męski i ma koronę bez krzyża i ma masońskie gwiazdy na skrzydłach, wyliczanka...   Dzieła polskich wolnomularzy:   - reformy Familii, - Szkoła Rycerska, - Hymn do Świętej Miłości Ojczyzny, - Komisja Edukacji Narodowej, - Konstytucja Trzeciego Maja, - Świątynia Opatrzności Bożej, - Insurekcja Kościuszkowska, - Legiony Polskie, - Mazurek Dąbrowskiego, - Epopeja napoleońska, - Księstwo Warszawskie, - Królestwo Polskie, - Powstanie Listopadowe, - Powstanie Styczniowe, - Walka o niepodległość, - Powstanie Drugiej Rzeczpospolitej Polskiej,   osobiście: nic nie zmieniałbym w Herbie Polskim, a nogi Orła Białego i masońskie gwiazdy na skrzydłach pomalowałbym na kolor złoty, może jeszcze Rozetę dodałbym na Flagę Polski - w prawym górnym rogu na czerwono.   Łukasz Jasiński 
    • @Duch7millenium to jakiś mocny sen? Regeneracja jest potrzebna:) zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z excela, chociaż boję się, że utknę w tych tabelach:) mam wlasciciela, który lubi ładny towar na półkach, nie obchodzi go jakiś marketing, lubi tylko coś mieć, ma hajsu jak lodu, inwestycję na którą wydał 15 mln, nie chce już realizować, ma inne wizje:) odwiedza nas na jesieni, mamy teraz oceny swoich pracy, gdy jest dobra, to dostaje się podwyżki:) 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...