Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

"kalekie Słowiki"


Amelia Brzozowska

Rekomendowane odpowiedzi

"Kalekie słowiki"

Z piersi zielonej wyrwała się pieśń
W pióra słowiczej szarości odziana,
Zrodzona po to, by w niebiosa latać,
Lecz wiatr metafor nie zechciał jej nieść
I zamiast szybować, poczęła w dół spadać...

Wylądowała u twoich stóp.
Podniosłeś, szeptu cichego słuchałeś,
Gdy dokończyła swej pieśni- wyśmiałeś,
Wyrwałeś skrzydła i cisnąłeś w grób...
Może zabiłeś, bo nierozumiałeś....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, Amelio, zobaczyłam w Twoim wierszu podwójne dno, być może nieuświadomione przez Ciebie samą. Czy zechciałabyś teraz Ty przeczytać swój wiersz myśląc o ostatnich wydarzeniach związanych z poznańskimi Słowikami ? Jestem zaskoczona efektem a Ty ? Pozdrawiam rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi bardzo, że komuś się moje tzw. wiersze podobają :-). Na łamach poezji.org zamieszczałam moje utworki już wcześniej, ale po przerwie okazuje się, że spotykam tu zupełnie nowych ludzi (bardzo mi zresztą miło :-) ) i ciekawi mnie czy mielibyście takie samo podejście do innych moich dziełek ;-)

Ja sama niechętnie analizuję czyjeś wiersze, ponieważ zawsze wydaje mi się, że coś pominę i kogoś skrzywdzę, może nawet niechcący wyrwę skrzydła...
A co do "kalekich słowików" to "podwójne dno" odkryłam w momencie nadania tytułu :-), zastanawiałam się nawet czy ktoś też na to wpadnie, a nawet czy nie dodać, że to właściwie było nieświadome, ale przecież im więcej można odczytać z wiersza, tym lepiej :-)

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie
A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Dorma @ Aug 27 2003, 12:37 PM)
super!!!!!!Co to niby ma byc?Zamias mojego Avatora pokazuje sie to ochydztwo.....Co do mojej swiadomosci seksualnej , to jestem pewna...

Cóż, ja co do mojej też, ale niestety nie można sobie wybrać, że chce się być hetero... wbrew pozorom wszystkie odchylenia sexualne to nie jest świadome zboczenie, tylko sprawa świadomości płciowej rozwijającej się we wczesnej ciąży. Coś pójdzie nie tak i klops, masz synka, który umysłowo czuje się dziewczynką albo lubi zwierzątka... przykre, ale nam i tak jest najłatwiej potępiać, bo nam jest dobrze, przecież nas uznaje nawet Biblia, a ich nie. Ale się rozpisałam :-), mam tylko nadzieję, że nikogo nie uraziłam.

Pozdrawiam Serdecznie
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT (Dorma @ Aug 28 2003, 11:33 AM)
A mi chodzilo tylko o to ze zamiast avatora pojawil mi sie jakis zboczony obrazek z lesbijkami..

No coz..Ale co do twego komentarza to sie z Toba calkowicie zgadzam

Aaaaaaaaaa :-), to się nie zrozumiałyśmy, a to pewnie dlatego, że Twój avatorek jest całkiem normalny i taki jak zawsze :-)

Pozdrawiam
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...