Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kto ty jesteś?
Polak mały
[indent]mały[/indent]
[indent][indent]mały[/indent][/indent]
[indent][indent][indent]mały[/indent][/indent][/indent]

O! Jak tu pusto.
Czy wszyscy już wyjechali?

Jeszcze nas trochę zostało w fabryce.
Pracujmy dla Niemca.
Siedemdziesiąt lat po wojnie,
mówią, widać kto wygrał
na kilometr kwadratowy.
Niemcy: 255, Polacy: 123.

Raz w miesiącu wypłata
i jestem szczęśliwy.
Kupuję żywność u Portugalczyków,
Anglików, Niemców...
Do koreańskiego auta
leję brytyjską benzynę
i rosyjski gaz.

Irytuję się nieco,
że nie stać mnie
na chińskie ciuchy
we francuskim butiku,
ale biorę to na klatę.

W końcu jestem
POLAKIEM.
Tyle mi zostało
w państwie,
którego (chyba) znów nie ma.

Ktoś powiedział,
że potrzeba nam wroga,
lecz ten się teraz doskonale rozmywa.

A wokół snuje się mgła.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


W sumie chyba racja.
Dzięki.

Polemizowałbym. Sam temat mi się podoba. Ale to kwestia zainteresowań o czym chcemy pisać. Autor powinien pisać o tym co go boli, dotyka, dotyczy. Pytanie - czy to jest poezja??? Odpowiem też pytaniem. Jeśli nie poezja to co?! Sam próbowałem ostatnio podrażnić taką formą (pomijając treść). Cieszę się, że to pytanie padło u Ciebie. Przeczytałem taką definicję: "liryka to ekspresja emocjonalno-intelektualna". Szukanie nowych form to nie szukanie nowych rymów, choć broń Boże ich nie dyskredytuję.Tak więc dla mnie to poezja. I całkiem porządnie napisana. Pozdrawiam MM.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


W sumie prawda, to nic nowego, bo to wszystko już przerabialiśmy. Co do poezji, to, jak widać, zdania są podzielone. Osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony do swoich tekstów, ale staram się i cieszę się, jeśli ktoś znajduje w nich coś dla siebie, więc i Tobie dzięki za odnalezienie funkcji pro :).
Opublikowano

A ja dodam Mirku -do świetnego przekazu:
"...
-Czym zdobyta ?
-Krwią i blizną.
-Czy ją kochasz?
-Kocham szczerze.
-A w co wierzysz ?
-W Polskę wierzę!...."

I tak bez końca ,końca,,,!
Uczą się dzieci, a potem ,,,,,?....

Pozdrawiam autora świetnego przemyślenia!

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Jak to biali murzyni Europy. Nie obrażając Murzynów.
Chciałbym wyjechać, ale dlatego, że chcę, a nie dlatego, że muszę, jak zdecydowana większość z ponad dwumilionowej armii Polaków na emigracji.Niestety wszystko wskazuje na to, że będę musiał. Tylko zastanawiam się, kto ma w tym interes żeby taki stan utrzymywać. Na pewno nie ja i mi podobni.
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mówiąc szczerze, to nie wiem czy jeszcze się uczą.
Dziękuję za czytanie i również pozdrawiam.
A uczą sie Mirku uczą , i to mloda nauczycielka wydala Elementarz -a w nim klasyka literatury dziecięcej , barzdo się z tego cieszę , bo są tan wiersze i fraszki , Krasickiego,Konopnickiej,Jachowicza,Fredry, Mickiewicza,,,u wielu innych, a morały cytujemy do dzuś tylko nie wiemy ,,,ba kto napisał np:"...nie czyń drugiemu co tobie nie miło."

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • To miło mi niezmiernie :)  Dziękuję :)   Pozdrawiam i składam najlepsze noworoczne życzenia :)   @Radosław   Tobie również!    Serdeczności :)   Deo  
    • @violetta  Viola masz piękny kolor ścian w mieszkaniu, i miniatura przednia. Pozdrawiam.
    • Zatracenie    Spełnienie    Uwielbienie    Czyste sumienie    A na nowy rok?   Tylko jedno marzenie    O miłości, która góry przenosi   I daje wiatr w żagle...    
    • Prowadzisz mnie gładko przez rozświetlone miasto. Ty i ja na tylnym siedzeniu w szampańskiej czerwieni zlizuję brokat z twoich ust. Dzisiaj tankujemy do pełna.!  Wyczuwam podniecającą nieśmiałość, oddaję kluczyki  dwa tysiące porywających koni pod maską.   Na drodze dwadzieścia sześć, prosto przed siebie.!      ;)    Szczęśliwego Nowego Roku.!                 
    • Jeden po drugim rwę płatki stokrotki. Zdaje mi się, że sama nic nie powiesz. Trzeci po czwartym rwę stokrotki płatki. Zza horyzontu wyjawia się człowiek, Wygląda tak obco jak ja - ujadam. On zaś przemawia moim, ludzkim głosem. Rysuje się w jego słowach obawa. Zakładam opaskę na śpiące oczy.   Stokrotki płatki spadają na ziemię Coraz to wolniej, im bliżej do końca. Ta rozjeżdża się w nogach - kuleje, Rozchwiana iskrami mdlejącego słońca. I o wszystkim chce mi się zapominać. Nie jestem pewny czy cię oskarżyłem, (siódmy po ósmym płat stokrotki zrywam), Czy chwilę temu nazwałem cię kurwą.   Stanąłem z kwiatem obdartym ze skóry Przed miejscem, które leżało odłogiem. Nic nie znaczy jego sąd ostateczny. Liczyć skończyłem w procesu połowie. Zjednoczył się z nim w swoim obszarpaństwie. Zaczął wtem tłuc w mojej klatce piersiowej. Zapytałem go - jak zabić Goliata? Odrzekł, że nic się nigdy nie wyjaśni.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...